Články

Melodramas 2017: TOP 10 úprimných filmov

Melodramas sú navrhnuté tak, aby priniesli divákom veľa pocitov a ovplyvnili hlboké emócie. Postavy na obrazovke zažívajú dotykové, smutné, roztomilé okamihy, ktoré demonštrujú svoj vnútorný svet a odhaľujú osobné charakteristiky. Najčastejšie sa takéto filmy končia dobre, čo sa nepochybne stáva výhodou týchto filmov nad ostatnými, pretože dobrá nálada je to, čo všetci očakávajú od sledovania filmových diel.

"Päťdesiat tmavších tónov"

Tento film bol pokračovaním uznávanej filmovej adaptácie knihy E. L. Jamesa "Päťdesiat odtieňov šedej". V príbehu, po prestávke s Christian Grey, sa hlavná postava Anastacia snaží zlepšiť svoj život. Žije v Seattli a pracuje v miestnom vydavateľstve. Kresťan ľutuje, že odišiel a žiada ho, aby mu dal ďalšiu šancu. Ale agresívna žena, ktorá mala predtým vzťah k kresťanom, zasahuje do nového vzťahu.

Film je skôr určený pre ženy, pretože stelesňuje ženské sny princa. Dúfajúco bohatí a krásni ľudia snívajú o dámu, zaplavujú ju dárkami a chcú byť s ňou navždy. Bohužiaľ, okrem niekoľkých erotických scén a ženských snov, vo filme nie je nič zábavné. Ak prvý film ešte zaslúži pozornosť, potom nie je nič, čo by chválilo druhú. Napriek tomu milovníci takýchto predmetov venujú pozornosť pozorovaniu "Päťdesiat tmavších tónov."

"Celý tento svet"

Príbeh rozpráva o prvej dospievacej láske k osemnásťročnému dievčaťu Maddiemu. Jej život od narodenia je ťažký - dievča je choré. Jej príliš slabá imunita jej bráni opustiť sterilný dom a kontakt s vonkajším svetom. Študuje vzdialene a všetka komunikácia sa obmedzuje na datovanie cez internet. Ale jej život sa mení, keď sa rodina s rovnakým vekom Maddy pohybuje do ďalšieho domu. Mladí ľudia si navzájom spomínajú a pocity sa v nich vznášajú.

Príbeh filmu je jednoduchý: okouzlený milým chlapcom, dievča sa nebojí riskovať svoj život za pár plnohodnotných dní. Film vystupuje režisérka Stella Magi a je zameraná na romantické dámy. Mladí herci primerane zvládli úlohu, vyzerajú ako obyčajní teenageri, ktorí môžu ľahko žiť v dome vedľa seba. Ak nemyslíte hlboko v prežívaní dospievajúcich pocitov a predsudku rizika, film sa môže zdať celkom príjemný a príjemný na sledovanie.

"Cold Tango"

V roku 1941 zostáva malý Max sirota. Nacistickí Antáni sa usadili vo svojom byte, ktorý so všetkou svojou nenávisťou voči Židom umožňuje chlapcovi, aby zostal vo svojom byte. Keď vyrastie, chlapec sa zamiloval do dcéry Antanasu Laimu, ale musí sa s dievčaťom rozlúčiť, keď je poslaný do Ruska do sirotinca. Max sa vracia do Litvy a pracuje ako hudobník v reštaurácii. Keď znovu spoznal Lymeho, uvedomí si, že jeho pocity sa neochladia. Dievča nenávidí Rusov a Židov, ale v ňom je boj medzi vierami, ktoré sa dostali z detstva a pripútanosťou k Maxovi.

Tento graf vyjadruje všetky nespravodlivosti systému a systému, ktorý je zapojený do vzťahov medzi ľuďmi. V iných vonkajších podmienkach by sa mladí ľudia mohli stať silnou rodinou. Tento film vyžaduje premyslenosť, pretože každá z postáv je pomerne zložitá a dvojznačná. Preskúmanie bude komplikované skutočnosťou, že celoplošná páska je zostavená z "kúskov" série, ktorá bude neskôr uvoľnená. V celom filme je sprisahanie roztrhané a niektoré momenty sa musia premýšľať nezávisle.


"Arytmia"

Medzi najobľúbenejšími ruskými melódrami z roku 2017 môžete bezpečne nazvať "arytmia". Toto je príbeh o talentovanom lekárovi, ktorého úspechy ostávajú len na pracovisku. Doma sa hrdina stáva slabým manželom, ktorý trpí manželskou situáciou. Keď sa manžel rozhodne rozviesť, Oleg (hlavná postava) si ani neuvedomuje, že toto je posledná prestávka. Okrem toho prichádzajú zmeny aj v práci - nová osoba prichádza na miesto šéfa, ktorý radikálne mení prístup k práci.

Podľa kritikov bol obraz skutočným režisérom úspechu. Ona spoľahlivo popisuje život v Rusku v jemných detailoch, bez toho, aby sa vkĺzol do obvyklých vecí pre všetkých. V Oleg sa mnohí predstavitelia povolania rozpoznávajú. Každá z postáv je mnohostranná. Premyslené prezeranie filmu vám umožní pochopiť veľa o tom, čo autori položili do podstaty každej postavy.

"Obľúbený milovník"

Mladá žena sa obráti na psychoterapeuta Paula o pomoc v jej probléme. Lekár jej pomáha, ale čoskoro medzi nimi vzbudí romantika. Pár začína žiť spolu. Čoskoro dievča náhodou zistí, že jej milenka má dvojča a je tiež psychoterapeutom. Zo zvedavosti dievča príde na jeho recepciu a zistí, že Louis je úplný opak bratom. Zrazu si Chloe uvedomuje, že vlastnosti Louisa ju priťahujú oveľa viac než osobnosť Pavla, s ktorou žije.

Autorov nápad by mal byť zvedavý, ale chladná a oddelená hra hlavnej postavy neumožňuje divákovi cítiť súcit, ako to vyžaduje pozemok. Divák sa len ťažko snaží odpovedať na otázky, ktoré kladie pre seba. Zároveň nemá v úmysle zažiť hrůzu toho, čo sa deje v rovnakom čase ako hrdinka, ale len čaká, že dostane nápovedu.

"Krása a zviera"

Príbeh filmu sa nelíši od animovanej verzie. Čarodejnica potrestá arogantného princa a stáva ho netvorom. Ale necháva mu príležitosť napraviť situáciu, keď zažila pocit skutočnej lásky, kým posledný okvetný lístok nepadne z magickej ruže. Osud priniesol kňazovi takúto príležitosť: raz poloplodný vynálezca putuje do zámku, ktorého okouzlený princ sa rozhodne uväzniť vo svojom žalári. Dcéra, ktorá sa ponáhľala na pomoc otca, dobrovoľne nahradí otca na mieste väzňa. Teraz je úlohou služobníkov Monsteru, ktorí trpeli očarovaním čarodejnice nie menej ako hlavnou postavou, presunúť mladých ľudí do svojich náručí.

Kritici odsúdili dekoratérov. Zámok je preťažený pozlátenými a masívnymi detailmi. Navyše, živý domácnosť nespôsobuje, že emócie a sympatie, ako jeho karikatúra náprotivok. Jednotlivé subjekty zostali prevažne neživé, vyjadrili sa iba hlasom. A hlavnou nevýhodou herného kina je počítačové monštrum, ktoré je zreteľne zvýraznené v rámci filmu. Kdekoľvek sa Belle a zviera združujú, je jasné, že postavy sú z rozdielnych skutočností. Preto je spoločná hra hercov mimo otázky.

"Hory medzi nami"

Zhodou okolností, chirurg Ben a novinár Alex sú viazaní bežným obťažovaním - ich let sa zruší. Hrdinovia sa rozhodnú prenajatý súkromný let, ale na oblohe starší pilot zomrie na mŕtvicu a lietadlo padá do hôr. Zázračne, prežívajúci cestujúci chápu, že ich nikto nebude hľadať. Môžu len pripraviť cestu domov.

Ak hovoríme o melodramatickom aspekte, film je plne v súlade so žánrom, hoci nie je veľmi jasný. Ak považujeme film za dobrodružstvo, o čom svedčia aj autori, hrdinovia sa ťažko dokážu stať v rovnováhe smrti. S výnimkou samotného pádu, potom v záplete len raz je každý z hrdinov v nebezpečenstve krátkodobého nebezpečenstva. Zvyšok času, pár buď rozpráva o ohni, alebo prechádza cez snehom pokryté lesy dosť vrelý oblečený. Neprítomnosť konfliktu eliminuje dramatické situácie. Preto sa film s plnou zodpovednosťou môže nazvať nudným.

"Priestor medzi nami"

Príbeh rozpráva o chlapcovi, ktorý vyrastal na stanici na Marse. Dôvodom toho bol indiskrétny čin jeho matky, ktorá letí tu pred 16 rokmi a zomiera pri pôrode. Dospelý "marťan" sa chce dostať na zem, aby našiel otca a dievča, s ktorými dlho zodpovedal. Ale jeho telo nebolo zvyknuté na pozemskú gravitáciu. Ten chlap má len pár dní na vyriešenie všetkých pozemských problémov.

Film získal kritiku. Odborníci sa domnievajú, že tento obraz nemá ani originálnosť ani vedeckú platnosť ani v malých detailoch. Môžeme bezpečne povedať, že sprisahanie bolo nasávané z prsta, čo neguje všetky pokusy hercov a iných účastníkov streľby, aby z filmu urobili niečo slušné. Film sa možno môže páčiť len fanúšikmi mladého herca, pretože dej jednoducho nedokáže vytlačiť jednu slzu z očia všetkých ostatných.

"Matilda"

V roku 1890 sa Cesarevitch Nicholas II chce oženiť s princeznou Alicou Hesse-Darmstadt. Ale nečakane sa zamiluje do baletného tanečníka Mariinského divadla Matilda Kshesinskaia. Dievča je tiež nadšená fanúšikom s vysokou úctou a má romantiku. Idyll zničí deň, kedy Nicholas dostane výber: Matilda alebo Alice.

Kritici sú presvedčení, že film nemá nič spoločné s historickou realitou. Autori sa ani neobťažovali, že v skripte použijú skutočné spomienky na samotnú Matildu. V dôsledku toho obraz nemá nič spoločné s históriou, ani s tancom, ani s kráľovskou rodinou. Dialogy znakov sú plné roztrhaných poznámok s nejednoznačným významom. Obraz je možné prezerať len ľuďmi, ktorí sú v dramatike a ďaleko od histórie, a tiež obzvlášť zvedaví, ktorí chcú vidieť sama o sebe bludnú povahu myšlienky.

"Smoliar"

Žena je celý život prenasledovaná malými a veľkými problémami. V jednom z najťažších dní je prepustený zo školy ako učiteľka. Aj doma je hrdinka zaistená aj s problémami - jej susedia chcú lacne kúpiť izbu z nej a preto za ňu zaistia rôzne druhy machinácií. Jeden z jej priateľov žiada, aby ju zmenil v práci. Je prekladateľkou a stratila svoj hlas, čo jej zabráni usporiadať stretnutie. Hrdinka súhlasí, a preto sa stretne so zaujímavým obchodníkom Romanom. Odtiaľ môže začať nová úspešná kapitola života bývalého učiteľa.

Film je jednoduchý v sprisahaní a streľbe. Avšak prináša duši teplo a pohodlie. Dědičná herečka Anna Taratorkina dokonale vyjadruje všetky pocity a emócie hrdinky, čo umožňuje divákovi spoľahlivo zažiť všetky zážitky "Nešťastného".

Loading...