Články

2018 Mercedes-Benz CLS Recenzia

Model CLS je modelom automobilu, ktorý sa postaví ako sedan novej generácie, ktorá si nezávisle vytvorila svoje miesto. V blízkej budúcnosti sa po jeho narodení ocitol tvárou v tvár kríze identity, ako aj neustálej rivalite s pravdepodobnými konkurentmi. V priebehu času bol prepustený aktualizovaný model s upravenou "tvárou", ale rýchlo sa stal zastaraný. Nemecký koncern oznámil, že nový luxusný sedan tretej generácie bude vydaný v roku 2018.

Predtým sa znepokojenie vyjadrovalo k opätovnému vylepšeniu auta a zmene jeho vzhľadu, ktorý bude blízko k AMG GT a predstaví nový produkt v podobe kupé s motorom V8. Po krátkej dobe však opustili takúto myšlienku a vyhlásili, že si zachovajú vzhľad, ktorý je známy kupujúcim, a zároveň udržiava vozidlo v širokom tele.

Aktualizované CLS bude stále vyvíjané a vyrobené na architektúre MRA. Vozidlo je veľmi obľúbené medzi kupujúcimi, takže boli zohľadnené všetky želania majiteľov tohto modelu a odstránené nevýhody. Okrem toho výrobcovia automobilov dodali vozidlu inovácie a udelili im funkčné možnosti, ktoré predtým chýbali.

Tiež sa hovorí, že model bude premenovaný z CLS na CLE, dôvodom je trieda identity auta. V tomto prípade označuje "E" identitu triedy nového produktu, ale táto informácia nie je potvrdená, a preto nie je presná.

exteriér

Nemeckí výrobcovia automobilov tvrdia, že zadná časť vozidla bude podliehať značným zmenám, ktorých zoznam zahŕňa:

  • zmena technológie svetla použitá predtým;
  • náhradné veko batožiny;
  • aktualizované bočné časti tela.

Napriek viacerým zmenám v exteriéri vozidla zostane podobná predchádzajúcim verziám a bude rozpoznateľná. Obavy sa rozhodli výrazne zvýšiť veľkosť kufra a jeho užitočný objem, rovnaký problém bol prijatý a hlavní konkurenti tohto modelu, a to Audi A7 a Porsche Panamera.

Novosť bola zaznamenaná počas testov a rôznych testov. Automobil bol pokrytý hustou vrstvou maskovacej ochrany, ale na základe získaných obrázkov vyplýva, že CLS 2018 má telo z sedanu typu E. Napriek tomu vozidlo získalo pôvodnejší a pevnejší štýl a vytvára dodatočný efekt dynamiky vďaka nízkej polohe strechy.

Treba tiež povedať, že nemeckí výrobcovia značky odmietli myšlienku vytvoriť auto vo verzii vozňov. Pripisujú to skutočnosti, že sa na trhu neusadil správne a nemá veľkú popularitu medzi kupujúcimi. Nemci sú viac naladení na prepustenie sľubného auta, takže nová CLS bude k dispozícii iba v variáciách sedanu.

Interiér aktualizovanej tretej generácie sedanu

Ako sa stalo známe, interiér aktualizovanej verzie sa nebude líšiť od predchádzajúcej úpravy, ktorá sa objavila v roku 2014. Tým je jasné, že volant zostane multifunkčným a je tiež možné, že získa nové kľúče na ovládanie systémov a určitých funkcií.

Na prednej konzole automobilu bude umiestnená dotyková obrazovka, ktorej veľkosť je 8 palcov. Okrem toho sa zdvojnásobí s prístrojovou doskou, ktorá je tiež štylisticky vytvorená pre zobrazenie.

Vozidlo v roku 2018 bude vybavené modernými bezpečnostnými technológiami, zábavnými systémami a rôznymi funkciami, ktoré nie sú nižšie ako schopnosti série Mercedes S patriacej do reprezentatívnej triedy. Navyše majiteľ novinky dostane moderné tempomat, ovládanie značiek na cestách, rozpoznávanie dopravných značiek, kamery, parkovacie senzory, elektrické príslušenstvo a šikovnú kontrolu klímy.

Aktualizovaný sedan bude mať športový charakter a vonkajší luxus, pričom bude plne v súlade so svojou triedou a stavom.

Technické parametre

Nemeckí výrobcovia automobilov zodpovedne pristúpili k výberu pohonných jednotiek a už dlhú dobu nemôžu robiť rozhodnutia, s ktorými motormi tento model vybaviť. Vo všeobecnosti bolo rozhodnuté, že nový produkt bude mať naftu V6 s kapacitou 300-400 koňských síl s objemom 3 litre, ako aj benzínové jednotky s kapacitou 430 až 590 koní. Taktiež bolo známe, že spoločnosť sa bude zaoberať výrobou a výrobou hybridných modelov, ale je to možné len s časom.

Vozidlo bude vybavené pohonom zadných kolies, čo bude pozitívne ovplyvňovať jeho dynamiku, ako aj výrazne znížiť celkovú hmotnosť modelu.

Je tiež celkom možné, že v budúcnosti bude auto dostať systém autonómnej jazdy, ktorý je k dispozícii iba v prémiových modeloch nemeckého koncernu a bol vyvinutý samotnou spoločnosťou a jej inžiniermi.

cena

Neexistujú žiadne konkrétne informácie o cenovej politike kdekoľvek. Odborníci však dospeli k záveru, že východisková cena nového produktu nebude nižšia ako 60 tisíc eur. Akú cenu skutočne bude, len čas to povie, o to viac ostáva čakať dlho, pretože vzhľad sedanu je naplánovaný na leto 2018.

Pozrite si video: Mercedes Benz CLS 400d - 2018 - TEST - (Október 2019).

Loading...