Články

Ako sa baviť v Číne: farebné miesta a nezabudnuteľné dojmy

Čína je krajinou rozsiahlych javov: terakotová armáda pre 8 000 vojakov, Veľká čínsky múr, dlhé a duchovne plnené čajové obrady, obrovské množstvo jedál miestnej kuchyne. Prečo sú len turistické miesta Hongkongu, Tibetu, Taiwanu a Macau!

Tu je v Ázii hostia vo všetkých rozdieloch. V blízkosti mrakodrapov sú očarujúce malé domy so šikmou strechou, moderné budovy a supermarkety vedľa seba so starobylými budovami, ktoré sa datujú už stovky rokov.

Podnebie v krajine

Čína sa tiahne cez tri klimatické zóny. Tu sa môžete stretnúť s horúcim letom v miernom kontinentálnom podnebí, známkami subtropického podnebia v strede a tropickým monzúnom na juhu. V centrálnych regiónoch a na juhu v lete veľmi vysoká vlhkosť.

Pre výlety je lepšie vybrať si apríl a máj alebo september-október. Južné regióny je možné navštíviť v novembri a decembri. Populárne medzi milovníkov pláže, Hainan ostrov hostí hostia po celý rok. More na svojom pobreží si zachová 26 stupňov s plusom a priemerná ročná teplota je 28 stupňov.

Cesta do Číny

Cesta do Číny sa môže uskutočniť lietadlom, vlakom, autobusom a trajektom.

Let Moskva-Peking trvá 7,5 hodiny, 9 hodín do Šanghaja a 10 hodín do Hongkongu. Letenky sú Aeroflot, čínske aerolinie, China Eastern, Es Seven. Môžete lietať do Číny nielen z Moskvy, ale aj z niekoľkých sibírskych miest, Vladivostoku, Irkutsku, Novosibirsku a ďalších významných letísk. Let z Petrohradu sa bude musieť zmeniť.

Let z Moskvy do Pekingu bude stáť okolo 360 dolárov v cestovných zájazdoch. Do Šanghaja letecká cesta stojí asi 400 dolárov a do Hongkongu - od 420 dolárov.

Ak sa voľba dostala na autobus, potom si môžete vybrať z dvoch možností: čínske alebo ruské vlaky. Oba vlaky opúšťajú stanicu Yaroslavl. Bude to trvať dlho - asi 5 dní. Jednosmerný lístok stojí od 7000 rubľov.

Alternatívnou možnosťou je vlak z Vladivostoku do Suifenhe najbližšie k ruským hraniciam. Výlet bude trvať len hodinu a pol a bude stáť 1500 rubľov.

Na autobus do Číny ísť príliš dlho a drahé. Iba z Vladivostoku je odôvodnené. Lístok bude stáť od 600 rubľov.

Z Chabarovsku na Fuyuan sa dá dostať trajektom po mori. Bude to trvať 1,5 hodiny na plávanie, ale nie je možné zakúpiť trajektový lístok zvlášť - je súčasťou balenia spolu s lístkom. Takýto poukaz na krátke obdobie 2 dní bude stáť 4500 rubľov.

Je ľahšie sa dostať do Blagoveshchensk a tu cez hranice. Každá hodina sa dá odtiaľ plaviť loďou do Haihe. Lístok bude stáť 1000 rubľov. Pri prekročení hranice musíte zaplatiť clo vo výške 120 CNY.

Vnútrozemská doprava

Veľkosť krajiny robí pohyb medzi mestami v lietadle vhodnejším. Ceny vstupeniek začínajú na 20 dolárov. Vlakom je tiež pohodlné cestovať po celej krajine. Môžete jazdiť v mäkkom a tvrdom kupé alebo dokonca stáť. Mäkké sedadlo je trikrát drahšie ako tvrdé. Ak má cestujúci výšku menšiu ako 140 cm, môže požiadať o 50% zľavu. Deti do 110 cm jazdia zadarmo. Vlaková lístka zo Šanghaja do Pekingu bude stáť 530 CNY.

Autobusová jazda je o niečo lacnejšia. V rovnakej dobe, miestne autobusy nie sú tak pohodlné. Sú staré, preplnené a nie sú vybavené klimatizáciou. Nové autobusy sú vzácne, ale občas cestujú medzi mestami.

Preťaženie verejnej dopravy je neustálym javom. Náklady na jednu cestu na metro, vozík alebo vnútroštátny autobus od 1 do 3 CNY. Pri dlhých pobytoch sa odporúča zakúpiť IC kartu Yikatong, ktorá stojí 20 CNY a poskytuje 50% zľavu na cestovanie.

Pohodlné cestovanie taxíkom. Prvé 4 km budú stáť 10 CNY. Každá ďalšia bude pripočítať k celkovej cene 1-2 CNY. Taxíky v hoteloch sú najdrahšie. Ich cena je dvakrát vyššia ako národný priemer.

Populárne sú veľké ricky - to sú špecifické mestské taxíky. Cena zájazdu závisí od vzdialenosti a hmotnosti cestujúceho. Náklady na službu musia byť dohodnuté pred cestou.

Je výhodné jazdiť na bicykli po meste. Hodina prenájmu bude stáť 5 CNY. Je výhodnejšie vziať si dopravu na deň. To stojí od 20 do 60 CNY. Mali by ste tiež pripraviť zálohu vo výške 500 CNY a zapamätať si zaplatené parkovisko pre bicykle (0,5 - 1 CNY za hodinu). V niektorých prípadoch je výhodnejšie kúpiť si bicykel. To bude stáť 300 CNY. Po výlete si ho môžete predať.

Aréna bude stáť 300 CNY za deň alebo 70 CNY za hodinu. Budete tiež musieť platiť poistenie a zanechať vklad. Autá si môžete prenajať spolu s vodičom. Stojí to 500-800 CNY za deň.

Dovolenka v Číne 2018: ceny, hotely all-inclusive

Čínske hotely majú svoju vlastnú klasifikáciu. Len svetové siete sa chvália so stelaritou, ktoré sú v čínskych mestách zastúpené vo veľkom počte. Pre porovnanie: miestny hostinec je európsky hostel. Jeho 2 alebo 3 hviezdičky celkom zodpovedajú 4 hviezdičiek v klasifikácii, ktorá je pre turistov známa. "Fives" ponúkajú iba zahraničné siete.Služba v miestnych hoteloch je o niečo horšia ako v Európe. Okrem toho budú musieť cudzinci zaplatiť väčšiu sumu za to isté číslo, aké zaplatí miestny rezident.

Priemerná dvojlôžková izba stojí 120 USD za deň. 2 hviezdičky môžu byť prenajaté za 50 dolárov, tri za 80 dolárov a štvorhviezdičkový hotel privíta hostí, ktorí sú pripravení zaplatiť 140 dolárov za noc v dvojlôžkovej izbe. Tí, ktorí súhlasia iba s piatimi hviezdičkami, musia variť od 240 dolárov za deň. Ubytovanie v hoteloch v Pekingu a Hongkongu je oveľa drahšie ako ubytovanie v mestách s väčšou rozlohou.

Vo faktúre za úhradu hotelových služieb bude nevyhnutne zahŕňať 10 - 18% tip - "pre služby".

All inclusive hotely

Na "all inclusive" prácu veľa hotelov. Ovolo Noho požiada o 164 USD za dvojlôžkovú izbu. Oveľa lacnejšie izby v hoteli Holiday Inn Shanghai Pudong Kangqiao - 85 dolárov za deň. Ovolo Central ponúka svoje služby za 250 dolárov za deň a Mission Hills Resort Haikou za 80 dolárov. Hotel Tai O Heritage ponúka ubytovanie v priestranných izbách. Bude to stáť niekoľko turistov za 270 dolárov.

Paušálne ponuky ponúkajú aj iné hotely. Uvedená cena je priemerná cena izby so všetkými daní a poplatkami.

Dovolenka na mori v Číne 2018: pláže

Väčšina pláží v Číne je mestská a slobodná. Súčasne môžu hotelov účtovať za použitie ich lehátok a slnečníkov. Toto je približne 50 CNY za deň. Platené pláže nájdete. Vyznačujú sa ich osobitnou čistotou a rozvinutou infraštruktúrou. Vstupné náklady od 5 do 25 CNY.

Miestne strediská nie sú na svete najpopulárnejšie. Preto je tu málo ľudí, čo je výhodou. Prevažná časť turistov má tendenciu k ostrovu Hainan. Je čistý, bezpečný s deťmi a zaujímavý.

Jedlo v Číne

Špecifiká čínskej kuchyne v neprítomnosti jediného smeru. Riadky sa líšia, nie sú navzájom podobné ani v spôsobe prípravy, ani v súbore produktov v kompozícii. Podmienečne od toho istého možno rozdeliť podľa regiónu:

 • Shandong kuchyňa je viac slaná;
 • Sychuan je množstvo korenín, korenín a ostrých dresingov;
 • Kantonská kuchyňa spracováva jedlo len ľahko a vyznačuje sa rôznymi zložkami.


V Číne veľa sójových bôbov, ryže, rezancov. Toto je rodisko zmrzliny, takže ju musíte vyskúšať. Populárne knedle sú všetky druhy knedlíkov, polievka z hniezdo lastovičiek, smažené medveďové palmy a ďalšie. Medzi nápojmi na vrchole sú čaj a početné pivá.

Revízia cien potravín v obchodoch:

 • čerstvé ryby 137 - 229 RUB = 15 - 25 CNY
 • čerstvé mäso 229-2 RUB = 25-30 CNY
 • ovocie 27 - 64 RUB = 3 - 7 CNY na 1 kg.
 • 18 RUB = 2 CNY
 • zemiaky 27 RUB = 3 CNY
 • Jeden kilogram pekinskej kačice stojí 155 RUB = 17 CNY
 • Budweiserské pivo 55 RUB = 5 - 6 CNY
 • selektívne hovädzie mäso 592 RUB = 64,80 CNY za 500 gr.
 • údené klobásy od 137 RUB = 15 CNY za 500 gr.
 • konzervované ryby a mäso 110 RUB = 12 CNY
 • Olivy v plechovke 240 g. 199 RUB = 21,80 CNY
 • melón 13 RUB = 1,38 CNY na 500 g.
 • mrkva, mladá squash 9 RUB = 1 CNY za 500 gr.
 • ryža podľa hmotnosti 25 RUB = 2,68 CNY za 500 gr.
 • pitná voda 117 RUB = 12,80 CNY za 5 l.

Zábava a atrakcie Číny

Dovolenka na pláži v Číne nie je pre turistov dôležitá. Krajina je plná pamiatok architektúry a prírody, ktoré je potrebné vidieť. Medzi tieto:

 • Veľká čínsky múr;
 • Terakotová armáda;
 • Palác Potala;
 • Tibetský budhistický chrám Jokhang;
 • Kláštory Drepung a Sul;
 • rezidenčný komplex Dalai Lamas Norbulingka;
 • Archeologický park Jinsha;
 • hroby Sansidui;
 • Taoistický kláštor dynastie Tang v Qingyangun;
 • Shaolin budhistický chrám;
 • "Kráľovstvo malých ľudí" a stovky ďalších objektov.

Najkrajšie krajiny v regióne priťahujú milovníkov prírody. Stojí za to preskúmať púšť Gobi, farma ženšenu v provincii Qinghai, vysočiny Yunnan-Guizhou, jazerá Taihu a Xihu, hory Taishan, Huangshan, Emeishan. Jaskyne Dunhuang a ďalšie. Môžete prísť na tieto miesta s prehliadkou alebo nezávisle.

Aktivity na voľný čas v Číne sa nelíšia od iných turistických krajín. Tu môžete stráviť čas na horolezeckej základni alebo potápačskom potápaní, ísť na kiteboarding alebo ísť na turistiku. Početné aktivity na pláži a vodné športy sú tiež k dispozícii.

Základná sada atrakcií v rámci turné bude stáť 150 dolárov na osobu. Prehliadka Pekingu stojí 25 dolárov a zimný cisársky palác v Pekingu bude stáť 50 dolárov. Vyhliadkové výlety do Lhasy vyžadujú samostatné povolenia, takže ich cena môže dosiahnuť 1 000 USD.

Ostrov Hainan tiež vedie zájazdy. Tu je nádherná krajina. V závislosti od trasy bude prehliadka stáť 25-100 dolárov.

Každá z vybraných typov rekreácie prinesie hosťom veľa potešenia. Rozmanitosť zábavy a typov detailov vám nenechá nudiť. To je dôvod, prečo Čína stojí za návštevu aspoň raz za život.

Loading...