Svet

Ako si vybrať meno pre chlapca: hodnotu a vplyv na osud

O tom, ako meno chlapca, budúci rodičia myslia dlho predtým, ako sa dieťa objaví. Je to dosť ťažká úloha, pretože matka a otec dieťaťa majú dvojakú zodpovednosť. Chlapec bude nielen musieť prežiť život s týmto menom, ale aj preniesť ho na svojich vnúčat ako stredné meno.

Názvy chlapcov: zmysel a osud

S dievčatami sú veci jednoduchšie. Po vyspelosti si môžu vziať a zmeniť svoje priezvisko a odísť do zahraničia, kde bude meno vyslovované cudzím spôsobom. Výber mena pre chlapca musí brať do úvahy zvukovú kombináciu s menom a patronymom dieťaťa.

Názvy ako Valya, Sasha, Zhenya, ktoré nemajú sexuálne charakteristiky, sa vyberajú v prípade, že priezvisko je možné s istotou povedať, že jej nosičom je chlapec. Napríklad, Valya Ivanov je oveľa dôvernejšia ako Valya Ivanenko. Takýto zmätok skôr alebo neskôr povedie k tomu, že chlapec bude požiadaný o jeho pohlavie.

Nie je žiadnym tajomstvom, že správna voľba mena pre chlapca priamo ovplyvňuje jeho postavu, a teda aj jeho osud. Ak chcete, aby vaše dieťa bolo sebavedomé, účelné a pevné, potom uprednostňujte rovnaké mená, napríklad Egor, Boris, Gleb. Názvy s prevahou mäkkých súhlasov, ako sú Alexey, Ilya, Leonid, pridávajú zhovievavý a pokojný charakter chlapca.

Mnohí rodičia ešte radšej prebývajú na "zlatom znamení", pričom vyberajú bežné mená, ako sú Andrei, Stepan, Peter. V tomto prípade zoberte do úvahy, že meno je kombinované so stredným menom. Pre ostatných je oveľa pohodlnejšie zavolať chlapcovi meno, ktoré hladko prelína do stredného mena.

V poslednej dobe sa tradícia dávania mena dieťaťu podľa cirkevného kalendára stala veľmi populárnou. Nie je potrebné brať mená tých svätých, ktorých meno spadá na narodeniny chlapca. Môžete používať názvy približné v deň, keď si vyberiete najvhodnejšie rodičov a vhodné pod stredným menom.

Krásne mená pre chlapcov: kombinácia s priezviskom a priezviskom

"Čo nazývate?" - prvá fráza, ktorú počujú rodičia, ktorí sú v "zaujímavej" pozícii.

Podľa psychológov by ste nemali meno chlapca po otcovi. Je to niekoľko dôvodov. Po prvé, dieťa vyrastie rozmarné a nevyvážené. Po druhé, také deti odoberajú svoju životnú energiu od svojich rodičov.

Pri dlhých menách sa odporúča vybrať krátke mená. Napríklad, stredné meno Konstantinovič je kombinované s takými menami ako Ilya, Oleg, Andrey. Dlhé meno a priezvisko bude ťažké zapamätať a vysloviť ostatným. Rozhodne to zmenia a zmenia.

V poslednej dobe narastá tendencia volať deti podľa cudzích mien. Na ihriskách sa môžete stretnúť s Johnom, Danielom, Davidom, Adrianom. Znie to zaujímavé, keď je dieťa stále malé, ale ako vyrastie, John bude vnímaný ako zábavný a divný.

Výber mena pre chlapca podľa Svyatsets

Svätý kalendár je kalendár cirkvi, ktorý zahŕňa dni spomienky na svätých a dátumy svätých dní. Toto je stručná história kresťanstva a každý dátum v ňom je spojený s udalosťou alebo osobou.

Nie veľa rodičov sa rozhodne pomenovať chlapca podľa Svätých, pretože ani zoznam 30-40 mien nezahŕňa všetky preferencie mamičiek a taťkov. Mnohé názvy sú nezvyčajné a nie je pravdepodobné, že by boli dôležité v modernej realite. Ale stojí za to spomenúť na to, čo hovorí Theofhan: "Narodenia ľudí sú v rukách Boha." To znamená, že ak sa jeden chlapec narodil v určitý deň, potom ho osud uprednostnil. Spoliehajte sa na múdrosť Staršieho a vyberte si meno pre svoje dieťa zo Svyattsy.

Väčšina mien v gréckych, rímskych alebo slovanských pôvodoch. Každý z nich má jedinečnú hodnotu, ktorá vo väčšej alebo menšej miere ovplyvní osud dieťaťa.

Najznámejšie názvy uší našich spojencov sú:

 • Nikolai - preložený z gréčtiny znamená víťaz, vládca národov
 • Rodion je hrdinský hrdina
 • Timofey je Boží uctievajúci
 • Matúš - odovzdaný Bohom
 • Ivan - Božie milosrdenstvo
 • Vladimir - meno hovorí samo za seba - vlastní svet
 • Cyril - najväčší, deň pamäti Cyril z Radonež

Chlapské meno a osud: výber času roka

Rodičia dnes nie sú obmedzovaní pri výbere mena pre svoje dieťa. Prichádza k tomu, že meno chlapca pozostáva z prvých písmen mena mamy a otca, názvu vašej obľúbenej počítačovej hry alebo ochrannej známky. Podľa psychológov takéto experimenty vedú k tomu, že dieťa sa jednoducho nemôže v modernej spoločnosti identifikovať takýmto pôvodným názvom.

Výber mena je základom budúcich volebných vlastností a charakteru človeka, a preto rodičia by mali svoje rozhodnutie zakladať nielen na ich želaniach a radách príbuzných, ale aj na odporúčaniach psychológov.

Chlapci narodení v zime majú silnú, odhodlanú a účelnú povahu. Bez ohľadu na oblasť činnosti, ktorú si vyberú, môžu vďaka racionálnemu prístupu dosiahnuť úspech. V rodinnom živote sa stretávajú s ťažkosťami z dôvodu ich neústupnosti a túžby hádať sa nad drobnosťou.

"Zimné" deti majú pevnú, ťažkú ​​dispozíciu. Sú tvrdohlaví a hrdí. Aby ste aspoň trochu znížili ardor tak mocných detí, musíte im dať "jemné" melodické mená. Napríklad Alexey, Vitaly, Vladislav, Elíša, Ilya, Klim, Savely, Philip, Julian.

Deti narodené na jar sú fyzicky a morálne zraniteľné. V ich charakteru nerozhodnosť, dotyk, odpor sú zobrazené. Mnohé "jarné" deti sú prirodzene talentované, ale neistota im bráni v tom, aby si ich uvedomovali. Takýmto chlapcom je potrebné poskytnúť "pevné" znejúce názvy, ktoré by kompenzovali ich plachosť.

Medzi ne patrí:

 • Alexander je obranca
 • Arzén - odvážny, silný
 • Bogdan - Boží posol
 • Bulat - silná oceľ
 • Victor je víťaz
 • Egor - farmár
 • Igor - militant
 • Konstantin - odolný
 • Roman - rumunčina
 • Timur - železo
 • Edward - strážca

Deti narodené v lete sú citlivé, emocionálne, láskavé, pretrvávajúce a aktívne. Diligence pomáha chlapcom uspieť v podnikaní. Pre takéto deti je tiež vhodné vybrať si "tvrdé" mená, ktoré im pomôžu pri nepriaznivých životných situáciách.

"Deň prírody" deťom príroda udeľovala pokoj, zrelosť a skúsenosti. Takéto deti sú rozumné, plne nadané, oceňujú ľudí, každý prípad sa pomysľuje starostlivo a pomaly. Absolútne akékoľvek mená sú vhodné pre deti narodené na jeseň, pretože vlastnosti, ktoré sú v nich uzavreté, je ťažké ich opraviť alebo nejako ovplyvniť.

Výber mena pre chlapca je skutočná bolesť hlavy pre rodičov. Dlho pred objavením dieťaťa trávia dlhé hodiny skúmaním významov mien, korelujúc ich s priezviskom a priezviskom. Často však vzniká situácia, keď rodičia po prvýkrát pozerajú do očí svojho dieťaťa, nedobrovoľne volali "Tu a naša Váňa", aj keď sa rozhodli zavolať chlapcovi pôvodné meno.

Pozrite si video: Kedy zimné zmesi v ostrekovačoch zamrznú? - Alex ŠTEFUCA (Február 2020).

Loading...