Články

Všetko o cestovnom ruchu: ako ušetriť na cestách, pripomienka pre turistov v zahraničí

Od detstva každý z nás sníval o "cestovaní na polovicu sveta". Je to neuveriteľný pocit, keď sú na rozjímanie nielen v časopisoch, ale aj v skutočnosti k dispozícii pamiatky, mestá a úžasná príroda. V našom prehľade sme pripravili kompletné informácie o tom, ako samostatne cestovať, ako ušetriť na nákupoch v zahraničí, ako usporiadať svoju dovolenku tak, aby vám prinieslo len obdiv a príjemné emócie.

Všetko o cestovnom ruchu: aké typy existujú

Pre moderných turistov je oveľa jednoduchšie ísť aj do najodľahlejšej krajiny. Mnoho cestovných kancelárií je pripravených ponúknuť lacné výlety "na poslednú chvíľu", s ktorými sa za pár dní ocitnete v ctihodnom cudzom štáte. Toto je najjednoduchší spôsob cestovania, ktorý je vhodný pre tých, ktorí najskôr idú do zahraničia. Existuje však niekoľko ďalších typov cestovného ruchu, ktoré umožnia zvážiť túto alebo tú krajinu alebo orientačný bod v úplne novom turistickom aspekte.

Exkurzia

Pre tento typ cestovného ruchu sú vybrané krajiny s veľkým počtom atrakcií. Samozrejme, každá krajina sa môže pochváliť svojou históriou, ale v niektorých štátoch je turistický sprievod najrozšírenejším. Takéto štáty zahŕňajú Egypt s údolím faraónov a najstaršími chrámami, hlavným mestom európskych štátov, ázijskými krajinami - Vietnamom, Čínou, Marokom.

Náboženská turistika je veľmi rozvinutá, čo zahŕňa návštevu katolíckych, pravoslávnych cirkví, moslimských mešít. Počas turné sa turisti dozvedia informácie o histórii národov, zmiznutých národov, minulých udalostiach. V takýchto cestách je skupina obvykle sprevádzaná sprievodcom.

Športový cestovný ruch

Športovci sú dosť mobilní ľudia, ktorí sa môžu do lyžiarskeho strediska stretnúť za pár dní. Tento smer v Rusku je v počiatočných štádiách jeho vývoja, ale stále viac turistov uprednostňuje rýchle zostupy zo snehom zakončených vrcholov namiesto dovolenky na pláži.

Rozmanitosť očakáva milovníkov letnej športovej turistiky. Potápanie, kiting je veľmi populárny v juhovýchodných krajinách, kde sa dá niečo pozerať pod vodou.

Vzdelávací cestovný ruch

Tento typ cestovného ruchu je využívaný predovšetkým mladými ľuďmi, ktorí chcú kombinovať učenie cudzích jazykov a navštíviť krajinu. Uzavrievajú dohodu s turistami, podľa ktorej idú do európskej krajiny alebo amerického mesta, žijú v cudzineckej rodine a študujú na slávnych univerzitách a vysokých školách.

Zmiešavanie niekoľkých druhov cestovného ruchu

Dnes je zriedkavé nájsť určité druhy cestovného ruchu v najčistejšej forme. Najčastejšie prehliadka zahŕňa výlety, vodné aktivity, ktoré je možné zakúpiť priamo v cudzine.

Prvýkrát v zahraničí: čo turisti potrebujú vedieť

Prvý výlet do zahraničia je vždy vzrušujúci. Bolo by žiaduce nielen mať dobrý odpočinok, ale aj vyhnúť sa problémom, ktoré sa môžu stať z dôvodu neznalosti zákonov určitých krajín. Napríklad v ázijských krajinách sa neodporúča chodiť príliš odhaľujúcim oblečením, židovské symboly sú zakázané v Spojených arabských emirátoch a v Egypte je zakázané vyberať starožitnosti. Tieto nuansy musia byť vopred známe, aby nedošlo k veľkej pokute.

Tu sú niektoré pravidlá, ktoré musí cestovateľ v zahraničí po prvýkrát vedieť:

 • Udržujte pas na bezpečnom mieste. Bez tohto dokumentu bude pre vás ťažké opustiť krajinu a vo všeobecnosti sa po nej pohybovať. Vytvorte fotokópiu medzinárodného pasu a vezmite ho so sebou
 • Uveďte telefónne čísla ruských veľvyslanectiev v krajinách, kde idete.
 • Neprenášajte so sebou veľa peňazí, nedržte si to s dokumentmi. Držte dokumenty v náprsných vreckách a v žiadnom prípade ich neponúkajte do kabeliek.
 • zistite zoznam produktov a vecí, ktoré nemožno importovať do krajiny
 • vyhnúť sa veľkým davom ľudí a demonštráciám
 • zistiť plán múzeí, ktoré chcete navštíviť
 • mať so sebou hotelovú kartu. Zvyčajne ukazuje diagram, ako sa k tomu dostať. To vám pomôže, ak nepoznáte cudzí jazyk, ale môžete použiť gestá na zobrazenie toho, čo chcete.
 • Uistite sa, že dostanete zdravotné poistenie, aj keď vaša cesta trvá niekoľko dní. Zaobchádzanie v zahraničí je pre zahraničných občanov veľmi nákladné.
 • v arabských krajinách je zakázané fotografovať ženy, príliš blízko k mužom, fotografovať deti
 • administrátor na recepcii je váš najlepší asistent na prvej ceste do zahraničia. Neváhajte sa od neho poučiť, ako sa dostať k určitému orientačnému bodu, kde si vymieňať menu a podobne.
 • Vezmite si s vami pár peňazí - zahraničné peniaze, doláre a eurá, ktoré sú prijaté na platbu takmer vo všetkých zahraničných krajinách.

Ako ušetriť na výlet do zahraničia

Zvyšok v zahraničí nie je vždy drahý. Môžete nájsť veľa spôsobov, ako ušetriť peniaze na hotelové rezervácie, výlety, dopravu a stravu.

Vyberte krajinu, ktorú chcete navštíviť

Ak nie je dôležité, aby ste lietali do ktorej krajiny, potom najprv vyberte tie regióny, kde sú ceny demokratickejšie. Napríklad na západe Európy bude odpočinok oveľa drahší ako na východe. Ázijské krajiny a Latinská Amerika sú krajiny, v ktorých sa môžete cítiť pohodlne s 50 dolárov vo vrecku. Veľké mestá - Los Angeles, Miami, New York, naopak, sú dosť drahé.

Mimosezónne cestovanie

Väčšina turistov upravuje svoju dovolenku na letnú dovolenku alebo školskú dovolenku. Ak máte neobmedzenú prácu, môžete si ľahko zariadiť dovolenku v zimnej sezóne. Jar v Európe a Karibiku v zime. V takom prípade sa uistite, že ste sa dozvedeli o klimatických podmienkach krajiny v očakávanom mesiaci vašej návštevy. Napríklad v Spojených arabských emirátoch existujú piesočné búrky, ktoré úplne zkazia zvyšok vo Vietname - dažďovú sezónu, kedy môžete zabudnúť na kúpanie.

Odchod knihy vopred

Ak cestujete do zahraničia, je lepšie si rezervovať letenku 34 dní pred odletom. Náklady na leteckú dopravu a zároveň zníženie o 15-20%. Prehľadajte ponuky viacerých dopravcov, aby ste našli najoptimálnejšiu cenu. Sledujte zásoby spoločností, ktoré môžu znížiť cenu leteniek na 50% pôvodnej ceny.

Vytvorte zoznam výdavkov

Sami si určite hlavné položky výdavkov v zahraničí. Ak je hotel rezervovaný a poukážka je k dispozícii, hlavné výdavky budú účtované výlety a suveníry. Priraďte určitú čiastku, ktorú ste ochotní minúť a držte sa.

Porovnanie cien hotelov

V turistických oblastiach je vždy veľké množstvo hotelov, ktoré v pretekoch pre hostí znižujú náklady na bývanie. Pozrite si kompletné informácie o hoteli, fotografie, doplnkové služby. Stáva sa, že viac ako 4 * hotel je oveľa lacnejšie ako 3 * sa nachádza v blízkosti. Určite nie hotel podľa hviezdy, ale recenzie na internete.

Uložiť na komunikáciu

V zahraničí sa vaše nízkonákladové cestovné môže zmeniť na skutočnú nočnú moru. Roaming bude "vyčerpať" peniaze v súvahe a vypnutie služby, ktorá už existuje, môže byť problematická. Postarajte sa o mobilnú komunikáciu pred odletom, vyzdvihnite najvýhodnejšiu sadzbu alebo sa celkom vzdáte mobilného telefónu, ak ho nepotrebujete na dovolenke.

O cestovnom ruchu môžete hovoriť nekonečne, takže toto téma je neobmedzené. Každý môže ísť na výlet, hlavnou vecou je zistiť čo najviac informácií o krajine, rezervovať hotel a splniť svoj sen. Cestujte a užívajte si každú minútu strávenú v zahraničí.

Loading...