Články

Top 10 najlepších kníh pre ženy

Ženy najčastejšie vyberajú knihy s romantickým alebo inšpiratívnym príbehom. To však nebráni mnohým z kombinácie fantastického žánru, príbehov o kráse a sile mysle, biografiach veľkých myslí a oveľa viac. Pre tých, ktorí veria, že ženy sú závislé len od ľahkého čítania, chcem predstaviť knihy TOP 10 pre ženy, ktoré zhromažďujú okolo seba viac a viac ženských fanúšikov. Medzi nimi je čoraz viac prác s hlbokým filozofickým významom a dôvodmi reflexie.

Erich Maria Remarque "Život na úver"

Tento príbeh je určený na to, aby učiteľ čítal, aby ocenil život, ale aby sa nebál smrti. Príbeh sa točí okolo tragédie tuberkulózneho sanatória pacienta, ktorý sa vyrovná na pokraji života a smrti. Pretekár Clairfe vezme Lilian zo sanatória a vezme ju, aby splnila svoje sny. Chce stráviť posledné dni svetlé a zábavné. Príbeh vás určite robí smutný. Ale súčasne zmení čitateľský svetonázor, ktorý nikdy nebude rovnaký.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Ralph Allison "Neviditeľný"

Táto práca bola víťazom Národnej knižnej ceny, ktorá hovorí veľa. Kniha je uznávaná ako najlepšia v minulom storočí. Tento pozemok sa točí okolo afrického Američana, ktorý sa ani nenavýva meno. Chce nájsť svoje miesto v tomto obrovskom svete. Príbeh rozpráva o tom, ako človek zažíva pocit, že je stratený a zbytočný, ale zároveň sa snaží určiť jeho cieľ.

Anne Frank "útočisko Deník v listoch"

Anne Franková je dievča, ktoré muselo zažiť hrôzu byť v koncentračnom tábore a strach z budúcnosti. Dala si denník, v ktorom opísala, čo sa s ňou a jej rodinou deje počas nacistickej genocídy Židov. Anna odovzdala len to, čo videl, a detská neposkytla hodnotenie toho, čo sa deje. Bohužiaľ, nežila si želanú spásu len 2 mesiace a za 15 rokov zomrela v koncentračnom tábore. Dievčenské nahrávky sa stali krutou pripomienkou na celý svet o chybách.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Margaret Atwood "Príbeh dievčaťa"

Autorka hovorí o anti-utopickom svete, v ktorom je zrušenie práva žien na vysokej úrovni. Tu žena nemôže mať majetok, prácu, gramotnosť alebo lásku. Ich hlavným účelom je slúžiť a nosiť deti. Taký neobvyklý román nezanechá ľahostajný čitateľa.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Larry McMurtry "Osamelý holub"

Zoznam najobľúbenejších kníh pre ženy zaujal na svojom mieste veľmi nezabudnuteľný západ. Existujú všetky prvky tohto žánru: kovboji, kone, stáda hovädzieho dobytka. Práca bola práve udelená Cenu Pulitzer. Kniha sa oneskorí z prvých stránok a upúta pozornosť čitateľa na posledný list.

Greg Berendt a Amira Ruotola-Berendt "Beat no lepidlo Naučte sa rozlúčiť sa s mužmi"

Medzi najlepšie knihy pre ženy musí byť toto. Ovplyvňuje jeden z najdôležitejších psychologických problémov každej ženy. Strach z toho, že je sám, niekedy spôsobuje, že dámy žijú svojimi životmi s nesprávnymi ľuďmi alebo sa zlomili kvôli rozlomeniu sa so svojimi blízkymi. Manžel a manželka spoluvytvárali knihu receptov pre tých, ktorí sa po prestávke nedokážu vyrovnať s emóciami. Hlavná vec, podľa manželov, nie je nafúknuť niečo viac z problému, ktorý môže zničiť život a zbaviť ženu normálnu budúcnosť.

Jojo Moyes "Uvidíme sa"

Jednoduché dievča Lou sa stretne s chlapom a vedie obyčajný a nudný život. Zároveň úspešný podnikateľ bude energiou a bude plný myšlienok. Jeden z dní zmenil životy týchto ľudí hore nohami: Will bol zasiahnutý motorkou a stal sa zdravotne postihnutým, a Lu, náhodou, bola jeho zdravotná sestra. Ukázalo sa, že mladí ľudia ľahšie utrpia ťažkosti tým, že sa cítia úprimne.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Simone de Beauvoir "Druhé poschodie"

Táto kniha je ešte pred časom. Napísaná v roku 1949, potvrdzuje, že aj potom ženy stále viac premýšľali o rovnosti v plnom zmysle slova. Ale samo osebe feministické hnutie zatiaľ nezasiahlo spoločnosť. Kniha predstavuje čitateľovi úvahy o téme sexuality, jedinečnosti každej osoby bez ohľadu na pohlavie a jej nezávislosť. Teraz po mnohých rokoch tieto témy nezanechávajú myseľ feministických žien.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Sheryl Sandberg "Nebojte sa konať"

Teraz je koncept kariéry identifikovaný nielen s mužmi. Moderné ženy majú tiež tendenciu urobiť vyšší krok na tomto notoricky známom schodisku. Kniha Sheryl Sandberg je navrhnutá tak, aby pomohla ženám prežiť v krutom podnikateľskom svete. Tu nájdete rady, ktoré sa pýtajú, ako zvýšiť mzdy a končí rozhodnutím o otvorení podniku.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Elizabeth Gilbert "Jedzte, modlite sa, láska"

Pieseň je autobiografia úspešnej ženy, ktorá chce zdieľať svoje skúsenosti so všetkými, ktorí ju potrebujú. V jednom momente stratila zmysel života, ale skoro ju získala kvôli sile jej charakteru. Elizabeth pripomína čitateľom, že musíte konať výlučne vo svojom vlastnom záujme a robiť to, čo sa im páči. V dôsledku toho môže každá žena žiť v harmónii so sebou a nájsť šťastie.

ČÍTAJTE ONLINE KNIHA

Okrem vrcholných diel by každá žena mala čítať množstvo kníh, ktoré dokážu najlepšie ovplyvniť ich identitu a výrazne rozšíriť svoje obzory.

  • Nicholas Sparks "Najlepšie vo mne"
  • Vladimir Nabokov "Lolita"
  • John Fowles "Panička francúzskeho nadporučíka"
  • Alice Munro "drahšia ako život sám"
  • Joan Didion Didion "Peeping to Betlehem"
  • Marzhan Satrapi "Persepolis"
  • Tony Morrison "Milovaný"
  • Mary Gaitskill "Zlé správanie"
  • Flametrowers Rachel Kushner
  • Eric Jong "Strach z lietania."

Ak chcete získať maximálne potešenie a prospech, musíte si zvoliť iný žáner a obsah práce. Uvedený zoznam je len orientačný. Vo svojej vlastnej knižnici musia okrem nich existovať aj iné knihy, ktoré prenikajú do vedomia a nechajú na nej nezmazateľnú stopu.

Loading...