Články

Ako zdobiť miestnosť vlastnými rukami

Často sa stáva mimoriadny interiér miestnosti s vlastnými rukami. Je však dôležité vziať do úvahy štýl a dizajn miestnosti: futuristické predmety sú veľmi pochybné dekorácie v obývacej izbe v anglickom štýle, drevené palety s nápismi v rytme Provence nie sú vhodné pre kuchynské interiéry s vysokými technológiami, rovnako ako hliníkové nápisy pravdepodobne nezapadnú do elegantného Art Deco. V snahe vytvoriť vynikajúci eklekticizmus môžete ľahko urobiť chybu. Je veľmi dôležité premýšľať všetko vopred, a to umiestnenie a upevnenie dekoračných prvkov.

Ponúkame na zváženie zaujímavých riešení pre izbu, okrem obrazov, plagátov a fotografií. Nebudeme na nich však ani zabudnúť.

Okno ako dekoratívny prvok interiéru

Okno zabudované do steny, čo je vnútorná priečka, je skôr mimoriadnou metódou rozdelenia priestoru. Takéto rozhodnutie sa stane nielen hlavnou dekoráciou dvoch zón súčasne, ale umožní aj prirodzenejšie svetlo prechádzať z jednej miestnosti do druhej.

Okenný rám môže byť aj mimoriadne nezávislý umelecký objekt. Držte ju na stene alebo ju položte na konzolu - táto technika radikálne zmení situáciu, zvýši jej ľahkosť a elegantný šarm.

Drevený vekový rám s veľkým počtom častí vyzerá veľmi farebne. Takáto dekoratívna vec je jednoduchá, aby ste sa s minimálnymi nákladmi.

Dekoračný okenný rám môže slúžiť nielen na zdobenie miestnosti, ale aj funkčný kus nábytku. Takže je celkom zaujímavé pozrieť sa na zrkadlá v prípade okenného rámu. Dobrým príkladom je fotografia interiéru spálne.

Dvere pri stene

Okrem okien sa staré dvere, ktoré slúžili, môžu stať nečakanou výzdobou stien miestnosti. Vynikajúcou myšlienkou je zavesiť niečo zrejmé na nich v tradičnej dekorácii stien, napríklad obrazy, panely, fotografie.

Veľkoplošné panely

Zdobenie miestnosti s objemným panelom je vynikajúcou príležitosťou na prezentáciu vašej tvorivej fantázie. Tu skúste experimentovať s textúrami, farbami, materiálmi a ďalšími komponentmi.

Rozmery dekoračného panelu musia korelovať so štvorcom miestnosti a pracovným zaťažením všetkých ostatných stien. Veľký panel v malej miestnosti bude vyzerať absurdne: napokon, jeho textúra a farba niekedy absorbujú priestor. Berte do úvahy, panely a tapety sú rôzne veci! Čím je panel väčší, tým jasnejšia je jeho úloha v domácom interiéri, tým je neutrálnejšie priľahlé steny.

Zoberte si nový pohľad na bežné veci. Starý plech, zavesený na reťazi, sa stane originálnym a mimoriadnym podkladom pre plagát alebo fotografie.

Štvorce jednoduchých drevovláknitých dosiek maľované škvrnou a striebornou rybkou (mimochodom, môžete bezpečne používať maľovanie a šablóny) budú krásne vo forme panelu. Z tohto pohľadu sa perfektne zapadá do luxusného podkrovia v priemyselnom štýle.

Je tiež ľahké ozdobiť jednu stenu obývacej izby vlastnými rukami. Zloženie pôsobivých veľkoplošných dlaždíc pôsobí originálne a jednoducho. Môžete si to fantasticky na túto tému navždy.

Pozrite sa, ako sa vaša hravá nálada tic-tac-toe na prízvukovej stene jemne rozšírila po celej miestnosti.

Panely s 3D efektom

Nie je to tak dávno, objavujúci sa módny trend multidimenzionálnych dekoratívnych prvkov rýchlo získava popularitu. 3D panely uvedené na ďalšej fotografii doslova priťahujú oči ostatných. Rozumné ceny umožňujú mnohým kúpiť také panely na dekoráciu, zatiaľ čo textúra a dizajn môžu byť vybrané podľa vášho vkusu. Možnosti dizajnu sú veľa: rytiny, omietkové basreliéfy, kompozície rôznych viacdimenzionálnych detailov.

Nezabudnite na krehkosť týchto výrobkov. Pri montáži a preprave je veľmi ťažké, ale vizuálny výsledok stojí za to.

Regály na dekoráciu izieb

Regály v izbe môžu slúžiť nielen ako funkčný kus nábytku, ale aj ako tvorivý dekor v miestnosti. Je dôležité, aby boli regály kontrastné so stenou. Starostlivo zvážte, ako krásne a harmonicky naplnia - poloprázdne regály vytvárajú pocit istého nedostatku interiéru. Sviečky a lampy, hodinky, originálne držiaky kníh, farebná keramika budú vynikajúcim dekoračným obsahom.

Ešte väčší dekoratívny efekt vytvoria roztomilé kompaktné regály nepravidelného tvaru (trojuholníky, polyhedrálne bunky, neprirodzené uhly).

Plagáty a maľby

Dekorácia izieb s obrazmi, fotografiami a plagátmi pre dnešok je možno najobvyklejší dekor. Aby výsledok mohol odôvodniť očakávania, vyzerať slušne a nebankovne, musíte starostlivo vybrať prvky výtvarného umenia.
Ukážte svoju predstavivosť a vyberte si neštandardný prístup: namiesto kvetov na plátne nakreslite herbárium rastlín namiesto natretých zátiší, cínových panelov a plagátov v retro štýle, namiesto vodopádov a pláží.
Ak sa stále rozhodnete kúpiť niečo jedinečné, zakúpte si obrazy na výstavách, špeciálnych miestach alebo na cestách do zahraničia.

Fotografie môžu byť vydané úplne neštandardným spôsobom.

Nezvyčajné atribúty

Gigantické písmená v nápisoch, citáty v plagátoch, hviezdice - všetky tieto veci sa tak často nachádzajú v interiéroch, ktoré by som ich dnes rád len rád nevidel. Ale aj z týchto zdanlivo známych detailov môžete vytvoriť originálnu kombináciu svojou vlastnou cestou. Potrebné je len interpretovať ich zručne.
Napríklad zloženie piatich medailónov so sobovými rohmi už vyzerá nezvyčajne a nápisy vyrobené v neštandardnom type a umiestnené na atypických plátnoch (nie v obdĺžnikových rámcoch, ale aspoň v šesťuholníku) sú vnímané úplne inak.
Ďalšie nápady na zdobenie izby vlastnými rukami sú prezentované v jasnom výbere na fotografii.
Originálny dekor z kvetov a rastlín

Mini-zloženie na konferenčnom stole
A aké neobvyklé spôsoby zdobenia miestnosti používate s vlastnými rukami? Čo bolo obyčajné a čo sa zdalo originálne v myšlienkach uvedených vyššie?