Interiér

Návrh izby pre dospievajúce dievčatá

V každej rodine prichádza čas, kedy musí byť škôlka prepracovaná do teenagerov. A ak skôr jeho dizajn zodpovedal chuti rodičov, teraz stojí za to počúvať názor dieťaťa. Dnes budeme hovoriť o návrhu miestnosti pre dospievajúcu dievčinu, ktorá bude závisieť od niekoľkých faktorov: vek dieťaťa, veľkosť izby a preferovaná štylistická orientácia.

Dizajnová miestnosť pre dospievajúcu dievčinu podľa veľkosti

Miestny priestor môže zohrávať kľúčovú úlohu pri konečnom rozhodovaní o dizajne. Koniec koncov, čím väčšia je miestnosť, tým viac nápadov a možností pre jej dizajn.

Izba 10 m²

Miniatúrna miestnosť ešte nie je veta. Pre pohodlie lôžka, stola a skrinky. Najčastejšie mladé krásy uprednostňujú svetlé odtiene, o ktorých je známe, že zväčšujú priestor. Preto nebude miestnosť vytvárať dojem smutnej a stratenej podkrovie.

Izba s rozlohou 12 m²

V takejto miestnosti môže mať dievča oveľa voľnejší priestor. Tu malá pohovka a funkčné police pre knihy, hračky alebo detskú kozmetiku sa dokonale hodia.

Izba 16 m²

Každé dieťa sníva o veľkej priestrannej izbe. Koniec koncov je to skvelá príležitosť zorganizovať nielen potrebnú funkčnosť - postieľku, stôl, šatník, pohovku, regály a police, ale aj prideliť priestor pre hernú plochu.

Výber štýlu miestnosti pre dospievajúcu dievčinu

Štýl dizajnu miestnosti pre dospievajúce dievča môže byť absolútne každý, v závislosti od osobných preferencií dieťaťa a rodičov. Zozbierali sme niekoľko možností, ktoré najčastejšie vyberajú teenageri.

Trendy New York

Nenáročné, čo najjednoduchšie, ale s množstvom zaujímavých dekoratívnych prvkov a jasných akcentov, štýl "New York" nepochybne osloví mladého módy.

Francúzsky štýl

Skvelá možnosť pre zasnívanú a romantickú prírodu. Úphet, elegancia a jednoduchosť francúzskeho štýlu vytvoria v jej izbe primeranú atmosféru. Na vyplnenie miestnosti s parížskymi motívmi používajú designéri väčšinou biele odtiene, jemné tapety, nábytok z tepaného železa a tematické doplnky.

klasický

Ak sú všetky tieto nové štýly stále mimozemské, klasika je optimálnym štýlom pre zdobenie jeho izby. Je to jednoduché, nenáročné, univerzálne a v neposlednom rade vhodné pre všetky časy. Pokiaľ ide o druhý aspekt, je pravda, že klasický štýl bude vhodný na 12, 16 a dokonca 20 rokov. Pokiaľ je to potrebné, v priebehu času môžete mierne zmeniť situáciu alebo pridať niekoľko čerstvých zdvihov do interiéru.

Špičkové technológie

Hi-tech je akýsi modernizovaný klasik, len s určitým chladom. Harmonicky prispôsobením škôlky hi-tech, môžete vytvoriť veľmi štýlové a zároveň vhodné prostredie pre dospievajúce dievčatá. Výrazným charakterom tohto smeru návrhu sú sklenené konštrukcie, hladká podlaha, absencia tkaniny v záclonových materiáloch.

moderný

Rovnako ako všetky ostatné moderné trendy, secesný štýl naznačuje praktickosť a komfort. Jednoduché a jasné riadky, funkčnosť prvkov - jej zjavné výhody. Charakteristickou črtou modernity je však to, že návrhár má viac príležitostí experimentovať s farbami, kombináciami, rozložením, dekoráciou atď. Samozrejme, to všetko nie je bez účasti mladej milenky miestnosti.

rock

A nakoniec, nemôžeme zabudnúť na takýto smer mládeže ako na rock. Často rastúce školáčky sa stávajú horlivými fanúšikmi tejto hudobnej kultúry a časom stierajú miestnosti ich miestností bezchybne prilepené plagáty. V tomto prípade nie je vôbec potrebné zakázať dieťaťu ukázať svoju náladu, ale radšej konzultovať s návrhárom a pristupovať k dizajnu profesionálnejšie.

Samozrejme, pri výbere štýlu sa môžete spoľahnúť na vekové charakteristiky dievčaťa, ale majte na pamäti: mladšia generácia je úplne nepredvídateľná a ak je dievča staršie ako 12 rokov s bábikami, potom druhá môže mať viac dospelých záľub - knihy, hudbu, šport.


Vybavenie izieb pre dve sestry

Zvážte nuansy dizajnu miestnosti pre dve mladšie sestry približne rovnakého veku. V tomto prípade musia byť rodičia pripravení na skutočnosť, že dievčatá nie sú len priateľky, ale aj súperi v súvislosti so spoločnou obytnou zónou. Preto musí byť miestnosť usporiadaná tak, aby vylúčila možnosť hádky. Podľa niektorých pravidiel môžete dosiahnuť v tomto ohľade optimálny výsledok.

V malej miestnosti je dobré zorganizovať rohovú spánkovú konštrukciu, keď sú dve lôžka umiestnené nad sebou s dostatočným počtom regálov a zásuviek. Tiež skvelá možnosť pre taký komplex, keď sú obe postele na poschodí. Pod nimi sa môžu nachádzať skrinky, regály, pulty a dokonca aj pohovka.

Pozrite sa na moderný superfunkčný nábytok-transformátor: skladacie stoly, skladacie postele, vstavaná skriňa a ďalšie konštrukcie podobného plánu - verní pomocníci v optimálnej organizácii miestnosti a väčšie úspory miesta.

Zostáva relevantné a problém skladovania. Posteľná bielizeň a časť detského oblečenia je možné umiestniť do krabičiek pod posteľami. Ale bez veľkého priestranného šatníka nestačí. Tento nepostrádateľný kus nábytku je skutočnou spásou pre tých, ktorí nahromadili veľa odevov a malých vecí doma.

Nezvyčajné nápady v izbe interiéru pre dospievajúce dievča na fotografii


Dodržiavanie základných pravidiel umiestňovania nábytku a umiestňovanie akcentov na konci prinesie pôsobivý výsledok. A bez ohľadu na veľkosť miestnosti, pretože dokonca desať štvorcových metrov stačí na vytvorenie skutočného raja pre mladú princeznú.

Povedzte nám o vašich skúsenostiach s usporiadaním priestoru pre rastúce dieťa. Zdieľajte nápady a tipy v komentároch.

Loading...