Články

Strunové umenie: dielne pre začiatočníkov, náčrty a diagramy

Rôzne typy vyšívacích prác sú navrhnuté tak, aby uspokojili najnáročnejšie požiadavky remeselníkov. Ale ak jednoduché pletenie a výšivka nie je pre vás, potom navrhujeme zvládnuť úplne novú techniku ​​- izon alebo string-art. Vytváranie obrazov v tejto technike si nevyžaduje špeciálne znalosti: všetko, čo potrebujete vedieť zvládnuť tento typ vyšívania, je uvedené v našom článku.

Čo je to strunové umenie

Strunové umenie - ako spôsob vytvárania kompozícií bol vynájdený v Anglicku v 16. storočí. Z obyčajných nechtov a nití tkáčania vytvorili úchvatné dekoratívne kresby na doskách, ktoré slúžili ako dekorácia domu. Postupne sa táto technika stala zložitejšou a spracovanou, a nakoniec sa stala obľúbeným typom vyšívacích hračiek, ktoré odviedli ihličkovia všetkých vekových kategórií.

Vďaka anglickej vedcovi Mary Booleovej, ktorá používala nite a nehty na výučbu detskej algebry a geometrie, získala svoju bezkonkurenčnú popularitu izonovej techniky.

Nástroje na vytváranie obrazov v technike strunového umenia

Izonit je jedným z najlacnejších techník. Ak chcete vytvoriť svoju prvú kompozíciu, potrebujete len nechty a vlákna. Sada výčnelkov si môžete zakúpiť v každom obchode s hardvérom a vybrať vhodnú dĺžku a šírku uzáveru. V každej ihličke nájdete vlákna pre reťazec. Môžete použiť hrubú priadzu na pletenie, nit alebo hodváb, hrubé šijacie nite.

Okrem toho budete potrebovať:

  • doska alebo kus preglejky
  • hrubá lepenka - používaná ako alternatíva k preglejke na výrobu kariet
  • schémy alebo dokončeného obrázka
  • farby na zdôraznenie jednotlivých častí kompozície
  • kladivo alebo šlicht

String Art: Prvé kroky k masteringovej technike

Ak ste nikdy nevideli techniku ​​izonitu, nemali by ste ihneď prevziať zložité obrazy. Začnite so základmi s najjednoduchšími monofónnymi schémami. Začiatočníci jehličiek veľmi pomáhajú schému s číslami, kde všetky pohyby nite a typ ich spojenia sú označené šípkami.

Ak chcete začať ovládať túto techniku, musíte študovať princípy vyplňovania rohov a kruhov. Ostatné tvary: štvorcové, oválne a písmená sú odvodené zo základných prvkov, takže je oveľa jednoduchšie ich zvládnuť.

Zdá sa, že je ťažké vytvoriť obraz takých známych nástrojov ako sú nechty a závit. V technike izon je veľmi dôležité správne tkaniť vlákna, ktoré zvládli, že budete schopní vytvoriť úžasné trojrozmerné maľby.

Veľkou výhodou reťazového umenia je, že si môžete vybrať absolútne akýkoľvek náčrt pre vytvorenie obrázka. Pomáha, keď potrebujete vytvoriť jedinečný obrázok s portrétom konkrétnej osoby, čísla alebo slov.

V prvých fázach použite obyčajné vlákna pre reťazec. V budúcnosti doplňte farebnú schému s ďalšími odtieňmi, čím vytvoríte viacfarebné panely.

Mnohí veria, že správne geometrické čiary nie sú vhodné na obrázky s kvetmi, hmyzom, divokou zverou alebo portréty, kde je dôležitý hladký prechod a absencia zjavných uhlov. Ale reťazec umenie dokonale zvládne túto úlohu, prenášať hĺbku farby pomocou vlákien z niekoľkých odtieňov alebo nechtov rôznych dĺžok.

Obrazové umenie: majstrovské triedy pri vytváraní skladieb

Takže všetky potrebné nástroje pre string art už boli získané. Takže kde začať? Vezmite ako základ jednoduché schémy s tipy a lepšie využite tipy skúsených bežcov. V našom článku vám poskytneme tri hlavné triedy, od najjednoduchších až po najkomplexnejšie, a povieme vám, ako vytvoriť neuveriteľne krásne vzory a obrazy v technike ison samy.

Ione srdce v technike

Jedným z najjednoduchších obrázkov, ktoré môžu robiť nováčikovia, je srdce. Dokonca aj dieťa sa dokáže vyrovnať s takouto kompozíciou za predpokladu, že dospelí vyryjú karafiáty v doske. Toto remeslo bude skvelým darom alebo len zdobí stenu vo vašej obývačke.

Nakreslite čisté srdce na čistý list papiera alebo vytlačte hotový obrázok na tlačiarni. Rozhodcovsky umiestnite do obrázka body, v ktorých budú nechty pribité. Značky umiestnite na rovnakú vzdialenosť, konečný vzhľad produktu bude závisieť od toho.

Vložte kus papiera na preglejku a nechty na miestach označenie karafiát. Opatrne odstráňte list z preglejky.

Ďalej pokračujte priamo k práci s vláknami. Vytvorte čistý uzol na strednom hornom nechte, natiahnite špičku diagonálne. Vytiahnite závit ku každému čapu, aby sa zakaždým vytvoril ostrý roh.

Keď sú všetky kolíky zabalené do závitov, fixujte ich a opatrne odrežte špičku.

Nižšie sú uvedené hlavné schémy na vytváranie rohov a kruhov pomocou techniky sláčikov. Po ich zvládnutí budete schopní vykonať jednoduché, ale zároveň veľkolepé a rozsiahle skladby.

Kvet v odbore výtvarného umenia

Keď sa naučíte vykonať kruh a roh v technike ison, môžete začať vytvárať jednoduché skladby s kvetmi. Neuveriteľne jemné a krásne vzhľad púpava v technike string-art. Okrem toho je takéto zloženie veľmi jednoduché.

Ak chcete vytvoriť obrázok, budete potrebovať:

  • papierový list
  • ceruzku
  • biele a zelené nite

Nakreslite tri kruhy na kus papiera v náhodnom poradí. Bude to samé púpava. Zobrazujú tiež listy a stonky kvetu. Rovnako ako v predchádzajúcej dielni vyznačte bodky nechtov na hárku bodkami.

Pripevnite list k preglejke a nechty klinec na vyššie uvedených bodoch.

Pomocou bielej nite vyšívať púpava kvetenstvo na princípe obvodu. Za týmto účelom fixujte okraj závitov na stred čapu a vedie ho do ostatných bodov a vytvárajte ostré rohy. Schéma práce je uvedená nižšie.

Na dosiahnutie objemu listov púpava rozdeľte ich na niekoľko trojuholníkov a vyšívajte každý z nich podľa princípu uhla.

Portrét v umení výtvarného umenia

Ak ste už ovládli techniku ​​izoitu a ste si istí svojimi schopnosťami, je na čase začať vytvárať nádherné portréty nechtov a nití. Ako základ si vezmite portrét milovaného, ​​známeho, pet.

Vytvorenie takéhoto zložitého obrazu nezačína s centrálnou časťou, ako to bolo v jednoduchých dielňach, ale s vyplnením pozadia. To znamená, že najdôležitejšie časti obrazu s tieňom alebo oblečením sú pokryté vláknami. Potom sa naplnia zvyšné časti, ako je tvár, ruky atď.

Dokonca aj profesionálni majstri používajú vo svojej práci pripravené schémy, pretože jeden nesprávne zvolený smer vlákna môže poškodiť vnímanie obrazu.

Pokúste sa čo najmenšie uzly, ktoré jednoducho nemožno skryť. Napätie vlákna by sa malo maximalizovať tak, aby sa vzor nesťahoval a nestratil atraktívnosť.

Technika strunového umenia je pomerne novým smerom, ktorý je práve zvládnutý ihličkami. Verte, že dokonca aj malá preglejka zdobená obrazom nechtov a nití zapôsobí na priateľov a príbuzných. Profesionálni majstri, ktorí dôkladne zvládli techniku ​​izoinu, zarábajú dobré peniaze tým, že vytvárajú jedinečné portréty a trojrozmerné maľby na predaj.

Loading...