Interiér

Jednoduchosť s nárokom na luxus: nápady na usporiadanie malej kúpeľne, nové položky v roku 2018

Často sú majitelia malých kúpeľní rozrušený, že nemajú možnosť usporiadať ich originálnym, štýlovým a praktickým spôsobom. Toto je ich najväčšia mylná predstava, pretože existuje mnoho spôsobov, ako zmeniť kompaktnú kúpeľňu na atraktívnu a funkčnú miestnosť. Vzhľadom na moderné možnosti a dostupnosť širokej škály materiálov môžete realizovať tie najdrahšie návrhové rozhodnutia.

Originálne nápady: malá kúpeľňa s toaletou

Najlepším riešením je kombinovanie kúpeľne s toaletou. Pri absencii internej priečky je možné výrazne rozšíriť priestor a nájsť dodatočný priestor pre sanitárne zariadenia, vybavenie a nábytok.

V prípade, že kúpeľňa je už spočiatku kombinovaná, fyzické a finančné náklady budú oveľa nižšie. Pre kvalitné, úspešné usporiadanie takejto miestnosti môžete použiť niektoré triky:
• Každý palec priestoru by sa mal používať s maximálnymi výhodami.
• Na uskladnenie drobných vecí môžete dodať nástenné skrinky so zrkadlami a veľký počet regálov.
• Namiesto stojana pod umývadlom môžete nainštalovať práčku a namontovať drez trochu vyššie ako zvyčajne.
• Populárna v prípade miniatúrnych toaliet v kúpeľni je považovaná za uhlové verzie umývadla, sprchy, WC.
• Materiály a farby by sa mali používať v jednej palete, kombinovať všetky zóny a vytvoriť vizuálne voľné miesto.

Výrobky na dokončenie malej kombinovanej kúpeľne musia byť zvolené na základe charakteristík miestnosti. Nielen, že v takejto miestnosti budú neustále pozorované ostré zmeny teploty a vysokej vlhkosti, a hygienické požiadavky budú mimoriadne prísne. Pri výbere z moderných štýlov môžete využiť minimalizmus, krajinu, loft, škandinávsky a japonský štýl, klasický, retro alebo moderný.

Pokiaľ ide o sanitárne technické vybavenie, v roku 2018 sa osobitná pozornosť venuje pôvodným novým inováciám moderného štýlu. Stále viac dlaždíc ako dokončovacieho materiálu, dizajnéri začínajú odmietať. Olovo monochromatické farby a interiérový dizajn "pod obývacou izbou" s niektorými typmi nábytku, ktoré predtým by nepomysleli na to, že vkladajú do podobnej miestnosti.

Módny dizajn malej kúpeľne pre každú chuť: uhlovú, s kabínou a ďalšie možnosti

Jedným z najbežnejších problémov v bytových domoch sú malé kúpeľne, ktoré sa nedávno ťažko odstránili najbežnejším spôsobom. V súčasnosti trendy módneho dizajnu pomáhajú usporiadať tieto 3-4 metre s takou chuťou a komfortom, že sa v miestnosti stáva skutočným potešením. Kompetentným výberom dokončovacích materiálov, nábytku, inštalatérstva môžete vytvoriť vlastnú oázu pre pohodlný pobyt.

Všetky materiály na konečnú úpravu by mali byť rozlíšené zvýšením odolnosti voči vlhkosti a teplotným zmenám. Medzi najobľúbenejšie možnosti v tejto oblasti patrí maľba, plastové panely, keramické dlaždice, tapety odolné voči vlhkosti alebo umelý kameň. Pre strop existujú dve možnosti - zvyčajná maľba s minimálnym rozpočtom alebo stretchový film so zrkadlovým efektom s väčšími finančnými príležitosťami.

Čoraz viac odborníkov odporúča vymeniť vaňovú sprchu. Teraz nájdete veľa takýchto produktov - hlavnou vecou je vybrať si najlepšiu možnosť, pokiaľ ide o cenu, veľkosť, účel. Milovníci romantiky a dlhý pobyt vo vode sa odporúčajú na kabíny vybavené komfortnými hlbokými panvami s vírivkou. Dodatočné vetranie nad sprchou pomôže rýchlo sa zbaviť nadmernej vlhkosti a kondenzácie. Okrem toho veľkú výhodu takéhoto moderného príslušenstva možno nazvať šetrenie vodou.

Úspešný dizajn kombinovanej kúpeľne

V malej miestnosti je niekedy ťažké si vybrať inštalatérske práce alebo nábytok. Preto v niektorých prípadoch môže byť návrh kombinovanej kúpeľne ideálnym miestom na usporiadanie tejto miestnosti. Medzi výhody takýchto možností patria možnosti praktického zónovania oblasti, sloboda výberu štýlu a návrhové rozhodnutia. Výrazne zjednodušené usporiadanie inžinierskej komunikácie, dokončovacie práce sa vykonávajú v úspornejšom režime.

Vývoj dizajnu a správneho priestorového plánovania si vyžaduje zohľadnenie niektorých dôležitých faktorov. Konečný výsledok môže byť ovplyvnený podlahovým priestorom a jeho funkčnými vlastnosťami, dizajnovým štýlom a módnymi trendmi.

Aký by mohol byť dizajn kúpeľne v Chruščovi a ako najlepšie vybaviť?

Kombinovaná kúpeľňa v Chruščov je miniatúrna izba s pomerne obmedzeným priestorom. Je ťažké zabezpečiť všetok potrebný nábytok a vybavenie. V bývalej bytovej zástavbe je oblasť toalety často nie viac ako 3 metre štvorcových, takže oddiel je často odstránený tak, aby bolo možné usporiadať slušnú modernú kúpeľňu.

Aby malá kúpeľ bola pohodlná a čo naj funkčnejšia, je dôležité, aby bola v súlade so všetkými požiadavkami hygienických pravidiel a osobných preferencií vlastníkov. Módne trendy v interiéri izby zahŕňajú:
1. Štýlové akcenty založené na geometrických vzorkách.
2. Použitie obmedzeného počtu farieb - nie viac ako tri odtiene.
3. Prítomnosť neobvyklého príslušenstva, položiek, doplnkov.
4. Prítomnosť multifunkčného vstavaného nábytku.
5. Aktívne použitie sklenených a zrkadlových detailov v interiéri.

V roku 2018 sa za malú kúpeľňu v Chruščovu považujú štýlové doplnky z prírodného kameňa alebo dreva za dôležité. Módny trend sa dá nazvať prítomnosťou originálnych drezov a nábytku z rôznych druhov dreva.

Loading...