Svet

Top 10 najkrajších staníc metra na svete

Mnohí obyvatelia megalopolisov, ktorí klesajú do metra, absolútne nevenujú pozornosť interiéru podzemných chodieb. Hoci bližší pohľad, niektoré z nich sú nápadné v ich dekorácii a dekorácii. Subways, ktoré sú na zozname, môžu dať šancu mnohým múzeám a umeleckým galérii, čo dokazuje, čo môže byť bežné metro, ak sa jeho konštrukcia oslovuje s predstavivosťou.

Stanica Drassanos v Barcelone

V preklade tento názov znamená "lodenice", ale vo vnútri môžete vidieť skutočné futuristické majstrovské dielo a bezproblémovú hmatateľnú krásu. Stanica bola otvorená v roku 1968 a pôvodne bola nudná a nenápadná. ON-A sa však podieľala na rekonštrukcii a jej experti sa rozhodli úplne zmeniť svoj vzhľad bez toho, aby priniesli významné finančné investície.

Špecialisti spoločnosti vybrali slogan "kontinuita priestoru" ako svoje motto. Preto sa rozhodli dosiahnuť svoj cieľ použitím železobetónu na pokrytie miestnosti, ktorá získala jasný biely odtieň bližšie k stropu. Bolo rozhodnuté opustiť strop a informačné panely čiernymi a červenými čiarami, čo umožnilo vytvoriť priestorovú atmosféru stanice.

Metro Bilbao

Prvá linka metra v tomto španielskom meste bola otvorená v roku 1995. Počas výstavby boli dizajnéri povinní vytvoriť stanice nielen pohodlné pre cestujúcich a priestranné, ale aj mestské. Hlavným návrhárom, ktorý na tomto projekte pracoval, bol Norman Foster, ktorý vďaka futuristickému dizajnu vytvoril moderný dizajn.

Za to použil betón, sklo a oceľ. Všetky východy z metra sú zakrivené a sklenené. Stali sa puncami metra Bilbao. V noci sa pre tieto stavby používa špeciálne osvetlenie.

Stockholm Metro

V 50. rokoch minulého storočia začala vo Švédsku kultúrna revolúcia. Preto bolo rozhodnuté v tom čase vytvoriť metro vo výstavbe ako niečo ako určitú galériu o vzdialenosti 100 kilometrov a zbierať tu najlepšie príklady európskeho umenia z posledných desaťročí. Stanice Rådhuset, Stadion a T-centralen neustále spadajú do veľmi odlišných hodnôt najatraktívnejších staníc metra na svete.

Konštrukcia pobočiek metra bola vykonaná v monolitických horninách, preto bolo rozhodnuté ponechať ich povrch nezmenený. A dať im jedinečný vzhľad použitých nástenných obrazov a hry svetla. Teraz návštevníci metra v Štokholme môžu vidieť pod zemou nielen jaskyne, ale tiež jasné dúhové záblesky, vyrezávané postavy, maľby, sochy, mozaiky a siluety staviteľov metra. Vďaka úsiliu mnohých umelcov sa stokholmské metro stal jedným z najznámejších na svete.

Metro Mníchov

Podzemie tohto nemeckého mesta je považované za jedno z najpohodlnejších na svete. Vďaka mnohým križovatkám, eskalátorom a pohyblivým pohybom sa každý cestujúci ľahko dostane do požadovanej oblasti metropoly. Súčasne je návrh metra čisto nemecký, s nedostatočnou prestížnosťou a prísnymi líniami.

Jedna stanica vás zavedie do vesmíru, druhá vám pripomenie letné zrážky a potom dúhu. Na jednom mieste môžete vidieť šachovú podlahu, ako v rozprávke "Alice in Wonderland". V ďalšom sa vytvorila útulná atmosféra vďaka použitiu obrovských lámp s oranžovým svetlom nalievaným na modré steny.

Moskva metro

Na rozdiel od mníchovského metra zobrazuje mesto Moskva veľkoleposť a silu veľkej sily. Pompéznosť, veľkoleposť, ríša, klasicizmus a baroko - to všetko sa kombinuje v moskovskom metre. Preto nie je prekvapujúce, že mestské stanice metra sa pravidelne objavujú na zozname najkrajších na svete.

Na svoje dekorácie boli použité nástenné maľby, medailóny, smalt, mozaikové panely, mramor a cenné skaly. Preto mnohé z nich vyzerajú ako slávnostná zasadacia miestnosť. Väčšina staníc používala pozemky charakteristické pre sovietsky subjekt - založenie moci, Veľká vlastenecká vojna, obrazy života charakteristické pre sovietsky čas, priateľstvo bratských národov atď.

Metro Toronto

Najznámejšou stanicou tohto mesta bolo kráľovské múzeum Ontário. V roku 2008 bola zrekonštruovaná, po ktorej sa začala podobať pobočke múzea. Pri jeho návrhu boli použité exponáty múzeí, ktoré tu ešte možno vidieť. Medzi nimi sú pamiatky mexickej tolteckej kultúry, prví osadníci Kanady, ako aj artefakty starovekého Grécka, Egypta a Číny.

Metro v Aténach

Prvá linka metra bola uvedená do prevádzky tu v roku 1869. Dnes pripomína obrovské podzemné múzeum. Počas výstavby jednej z jej pobočiek, ktorá bola načasovaná do olympijských hier v roku 2004, sa našli staré nálezy, o ktorých sa rozhodlo odísť na verejnú prehliadku cestujúcich, ktorá sa ekologicky hodí do podzemnej infraštruktúry.

Početné artefakty prehistorického obdobia, časy Ríma a Byzancie, sú teraz pod sklom a zdobia steny aténskeho metra. Tu vidíte kanalizačné potrubia z hliny, časti drevenej cesty a steny atď. Okrem toho tu sú pozostatky starovekých ľudí, ktorí na tomto území žili údajne v 4. - 5. storočí pred naším letopočtom.

Shanghai Metro

Lanová dráha, ktorá spája 2 brehy rieky, sa dá nazvať unikátnou metrom tohto mesta. Tvorcovia sa rozhodli nevytvoriť obyčajný tunel, v ktorom by sa cestujúci jednoducho pozrel na obyvateľov podmorského sveta, ale vytvoril skutočnú cestu "do stredu Zeme".

Pravda a cestovné na tomto kabriolete je niekoľkonásobne vyššie ako v obyčajnom metre. Zároveň sa pasažieri futuristického auta pomaly pohybujú tunelom a sledujú svetelnú prehliadku.

Metro v Dubaji

Metro v tomto meste sa objavilo pomerne nedávno. A okamžite sa stala najluxusnejšou a najmodernejšou na svete. Všetka práca metra je plne automatizovaná, nie sú ani strojníci. Orgány Spojených arabských emirátov vynaložili na výstavbu približne 8 miliárd dolárov. Pri registrácii staníc sa používala národná štylistika.

Hlavnou myšlienkou, ktorá viedla dizajnérov, bol boj 4 prvkov. Napríklad existujú stanice, ktoré vyzerajú ako shell. A pre ich dekoráciu používali skutočné perly.

Petrohradské metro

Metro severného hlavného mesta sa vyznačuje svojim inteligentným dizajnom. Okrem toho bola hĺbka, v ktorej boli postavené jeho stanice, pozoruhodná. Jednou z najpôsobivejších staníc metra Petrohrad je Avtovo. Jeho dizajn navrhol architekt Levinson. Jej objav sa objavil v roku 1955. Obrázky na stĺpcoch mozaiky a Avtovo sa venujú udalostiam obliehaného Leningradu.

Loading...