Hendmeyd

Serdolik - Sun Stone: Vlastnosti a vlastnosti

Vzhľad karneolového kameňa fascinuje oko. Nie márne, ľudia v staroveku jej obdarovali magickými vlastnosťami a používali ich pre svoje potreby. Astrológovia tvrdia, že karneol je obdarený jedinečnými schopnosťami prírodných kameňov, pokiaľ ide o formovanie osudov a ovplyvňovanie udalostí v ľuďoch. Stáva sa to preto, že horniny aktívne akumulujú vitálnu energiu a potom ju zdieľajú s ich majiteľmi.

Tieto minerály nie sú len dekoratívne ozdoby. Sú to skutočné šarmy, amulety, talismany, predmety sily. Dávajú majiteľovi vnútorné sily, chránia pred problémami a poskytujú ochranu na úrovni energie.

Cornelian: vlastnosti a charakteristiky

Prírodný karneol je typ chalcedónu. Jeho vzhľad je naozaj zaujímavý: má vrstvenú vláknitú štruktúru kryštálov kremeňa. Medzi názvy minerálu patria: "príjemné srdce", "Slnečný kameň", "júlový klenot". Má príjemné odtiene oranžovo-červenej, ružovej, tmavo červenej až hnedej. Zdá sa, že kameň je zvýraznený zvnútra. Existujú odrody karneol: karneol a sarder.

Kamene nemajú jednotnú farbu. Najčastejšie sa tento vzor skladá z koncentricky usporiadaných pásov. Existuje aj druh nazývaný sardonis. Na nich sú pruhy rovné a vyzerajú ako nepriehľadné biele oblasti.

Ošetrený klenot má matný ušľachtilý povrch. Jednoduchosť spracovania prilákala pozornosť remeselníkov k staroveku. Staroveké pohrebné miesta preukázali archeológom množstvo ozdôb, sošky, pečate, inleje na zbrane a oveľa viac kornelov.

Magické a liečivé vlastnosti karneolu

Karneol je spojený s teplom a slnečným žiarením. Stal sa znamením manželskej intimity a jednoty duší. Minerál dokáže prebudiť silné pocity a vášňou a súčasne chráni hostiteľa pred láskou cudzincov. To znamená, že ak chce niekto urobiť kúzlo, potom zlyhá.

Ak si vyberiete karneol alebo sardinka, môžete sa spoľahnúť na zvýšenie libida a podnecovanie vášne. Kamene robia auru svojho majiteľa atraktívnejšou pre opačné pohlavie. Tiež červený kameň pomáha predchádzať hádkam a škandálom, rovnako ako ľahko nájsť kompromisy.

Medzi mnohými magickými vlastnosťami karneolu:

  • chráni pred zbytočnými nákladmi životných síl;
  • chráni pred čarodejnicou, zlé oko a čierna závisť;
  • posilňuje intuíciu a je schopný rozvíjať silu predvídavosti;
  • prináša šťastie v novoprijatých záležitostiach;
  • priťahuje finančné blaho;
  • udržiava pamäť, zlepšuje výrečnosť;
  • podporuje dobrú náladu.

Vďaka takým vynikajúcim vlastnostiam sú účinné amulety vyrobené z kameňa na ochranu pred nehodami, chorobami a dokonca smrťou. Minerál bude vyhovovať kreatívnym osobám, podnikateľom a remeselníkom. Carnelian pomôže rozvinúť skryté talenty sami s využitím energie z vesmíru.

Malo by sa pamätať na to, že karneol s bielymi alebo tmavými škvrnami, ktoré samozrejme porušujú celkovú štruktúru, sa nazýva smrť. Nesie negatívnu energiu a nie je vhodný na uskladnenie v dome alebo na nosenie na tele.

Hojivé vlastnosti kameňa sú tiež dôležité. V litoterapii je anestézia samostatným odvetvím liečby. Existujú aj vedecky zdokumentované fakty, ktoré potvrdzujú účinnosť metódy.

Väčšina liečivých vlastností je spôsobená nízkou rádioaktivitou kameňa. Takéto dávky žiarenia majú stimulujúci účinok na telo. Karneol prispieva k rýchlej regenerácii kože, ale pre tých, ktorí majú nádory, karneol je kontraindikovaný.

Pred vojnou v Rusku v klinikách bol minerál vyhrievaný a nanesený na bolavé miesto na 5 minút. Existujú potvrdené fakty, že v niekoľkých zasadnutiach boli pacienti liečení opuchom, vredmi a podobnými ochoreniami.

V starovekom Egypte bol do lektvarov pridaný prášok z karneolu. Predpokladá sa, že taká zmes zmäkne a obnoví po vážnom ochorení. V Indii bol oranžový minerál najcennejším. Predpokladá sa, že obnovuje nervové bunky, lieči choroby močového traktu, respiračných orgánov, endokrinných a kardiovaskulárnych systémov. V antickom východe bol populárny červený karneol. Boli liečené neplodnosťou, impotenciou a nervovými ochoreniami. Matky dostali kameň v ruke alebo dokonca vložili do úst. Malo zmierniť utrpenie. Aj karneol pomáha s horúčkou a posilňuje zuby.

Cornelian pre rôzne znamenia zverokruhu

Carnelian má určitú univerzálnosť pre znamenia zverokruhu. Len pre Scorpios môže byť kameň nepriaznivý. Nesie ľudí tohto znamenia s deštruktívnou agresiou a zbytočnou rozruch.

Minerál prináša najväčší prínos pre znaky prvkov Zeme a vody. Ich planéty sú Merkúr a Slnko. Baran potrebuje vyzdvihnúť kamene s tmavo červenými farbami. Pomáha nájsť inšpiráciu v jednoduchých veciach. Červený karneol pomáha optimálne využívať energiu slnka pre kreatívne úlohy.

Taurus bude cítiť najlepšie v spoločnosti s karneol. Usmieva hnev a vrodenú tvrdohlavosť. Kameň bude maskotom lojality a lásky k Býka. Pomôže vám nájsť svojho partnera duše a spojiť ju sami.

Gemini carnelian pomôže odhaliť talenty. Budú cítiť rast výkonu a vytrvalosti. Pre raky vhodné karneolové krémové odtiene. Zlepšuje intuíciu a schopnosť predvídať. Iné typy karneolárnych karcinómov sú kontraindikované.

Harmónia príde k Leovi. Konštantná prítomnosť karneolov v dome zachráni rodinné šťastie a zbaví sa finančných ťažkostí. Virgo sa odporúča nosiť šperky s karneolom platiny alebo striebra. Zachráni sa od vplyvu závisti a zásahov chorých. Duševné schopnosti sa tiež aktívne zlepšujú.

Pre Váhy je karneolik silný láskavý talisman. Tiež kameň dáva dôveru. Strelci sa budú môcť obrátiť na kameň v čase náročných životných situácií. Podporí vitalitu a naplní veľmi potrebnou energiou. Kozorožec bude schopný dosiahnuť svoj potenciál a udržať dôveru v budúcnosť. Vodnár sa stane výkričníkom a môže predvídať udalosti.

Carnelian pomôže v ťažkých životných situáciách. Môže byť použitý ako vo forme šperkov a vo forme rôznych sošky a dekoratívnych predmetov.


Pozrite si video: Серьги с сердоликом (Január 2020).

Loading...