Články

Útulný nový rok 2019 v zasneženej Karelii

Karelia prekvapí krásou panenskej prírody. Práve tu sa zdá, že nový rok bude pre turistov najviac zasnežovaný, čo prinesie nové, neporovnateľné dojmy. Každoročne sa prírastok turistov v tomto regióne zvyšuje. Región už dlho vytvára konkurenciu pre Fínsko, Alpy, Nórsko a mnohé kritériá zimnej dovolenky. Medzi výhody Karelia - veľmi dostupné ceny.

Počasie a ďalšie charakteristiky regiónu

Hlavná vec, ktorá priláka turistov do Karelia na zimnú dovolenku, je:

  • panenská príroda;
  • rozvinutá infraštruktúra a hotelové služby;
  • demokratické ceny;
  • nádherné krajiny.

Počasie môže byť tiež považované za výhodu. V Karelia, hostia zažijú skutočnú ruskú zimu so snehom a mrazom. Priemerná denná teplota sa pohybuje medzi -5 ... -10 stupňov. Noc často -15 stupňov, ktoré možno považovať za pomerne pohodlné indikátory. Okrem toho je vlhkosť v tomto období relatívne malá, iba 50% až 60%. Preto je mráz ľahko tolerovaný.

Priemerná plocha snehu je 10 až 15 centimetrov, čo je vhodné pre sánkovanie, lyžovanie a psie záprahy. Január víta hostí Karelia s mnohými slnečnými dňami, ale niekedy môžete cítiť poryvy studeného vetra. Z tohto sa zachráni dobré teplé oblečenie.

Kde žiť v Karelia

V regióne je málo možností ubytovania, ale pre všetkých je dostatok miesta. Petrozavodsk má útulné a pohodlné hotely. Môžete si tiež vybrať penzión, chalupu alebo hostel. Prekvapujúco je lacnejšie pobyt v hoteli. Rezervácia je požadovaná vopred. Štandardná dvojlôžková izba stojí asi 2500 rubľov denne.

Ak voľba padla na táborisko, potom sa môžete presunúť do jedného z niekoľkých desiatok. Väčšina z nich má vynikajúci zábavný program a vysokú úroveň služieb.

Obytný dom "Verkhovye" bude stáť od 2000 rubľov. Za tieto peniaze môžete využiť kaviareň, vaňu, snežnice, bezdrôtový internet, vybavenie na lyžovanie.

Ubytovanie v "tichom jazere" bude stáť 600 rubľov na osobu. K dispozícii je detské ihrisko, všetko pre rybárčenie, husky chovateľská stanica, kaviareň.

"Urozero" bude stáť 650 rubľov. Za tieto peniaze môžete využiť wellness izbu, požičovňu snežných skútra, lyžiarske vybavenie, šarabanu, náradie na zimný rybolov. Zvyšok domu "Alekka" bude stáť 800 rubľov na osobu. K dispozícii je kaviareň, sauna, krytý altánok, gril, športové potreby na prenájom.

Domy a chaty sú vhodné pre tých, ktorí chcú súkromie a pokoj. Prenájom takéhoto bývania bude stáť od 3000 do 15000 rubľov za deň. Čím dlhšie je nájomné, tým lacnejšie náklady za deň.

Ako sa baviť v Karelia na novoročné sviatky

Najdôležitejšie zimné aktivity v Karelia sú lyžovanie, jazda na saniach, snowboarding, psie záprahy, jazda na snežných skútroch, ako aj návšteva miestnej rezidencie Santa Claus.

Ponúka niekoľko zjazdoviek:

  • Spassky Guba;
  • Kurgan;
  • Yalgora;
  • Malý medveď.

Pre rodinnú dovolenku Malaya Medvezhka je najvhodnejší. Má všetko, aby trávil čas s deťmi. Tí, ktorí idú do Yalgory, budú mať možnosť vychutnať si svahy od 400 metrov s rozdielmi vo výške až na 100 metrov. Táto trasa priťahuje milovníkov extrémneho lyžovania. Trate v Kurganu sú vhodné aj pre tréning profesionálnych športovcov. K dispozícii je kaviareň a detský klzisko. Trať sa rozprestiera 10 kilometrov.

Okrem aktívnej rekreácie Karelia priťahuje množstvo atrakcií. Medzi nimi je jazero Ladoga, Marcial Waters, Onega a petroglyfy Bieleho mora, historický komplex "Údolie smrti", Zoologická záhrada troch medvedíkov, Valaamské ostrovy, Solovki, Kizhi a ďalšie. Karelianské vodopády tiež priťahujú pozornosť turistov. Existuje viac ako tucet, ale Girvas je najväčší a najslávnejší.

Novoročné prehliadky 2019 v Karelia: ceny a funkcie

Vianočné zájazdy v Karelia môžu byť veľmi rozmanité. Štandardom pre tento región je päťdňový výlet s ubytovaním v hoteli v Petrozavodsku. Taký výlet z Moskvy bude stáť okolo 16 000 rubľov na osobu. Zoznam služieb zahŕňa stravu, ubytovanie, zábavu, niekoľko výletov a cestu.

Prehliadky pre rodiny s deťmi navyše zahŕňajú výlet do zoologickej záhrady, kultúrny palác a rezidencia Santa Clausa. Náklady na takýto výlet do rodiny s jedným dieťaťom začínajú od 35 000 rubľov.

Silvestrovský večer v hosteli "Engozero" s exkurziami v Bielom mori (12/31/18 z 03/01/19) bude stáť 22 000 rubľov na osobu. Výlet do Karelian Dudu Moroz na 4 dni s odchodom 12/30/18, 01/02/19 a 01/05/19 stojí 13,800 rubľov. Prehliadka "Magic New Year" (12/31/18 - 01/01/19) s ubytovaním v hoteli "Peter Inn" alebo "Karelia" stojí 18 900 rubľov. Nový rok v štýle "Karjala" vám umožní zoznámiť sa so životom toho istého kmeňa. Tam je prehliadka od 12/31/18 do 01/03/19 15900 rubľov.

Nový rok v Karelia: recenzie turistov

Pri posudzovaní recenzií väčšina miest pre turistov uspokojuje všetky požiadavky. Napriek neprítomnosti obvyklého hlučného zábavy, ktorý najčastejšie sprevádza Nový rok, Karelia dáva svojim hosťom veľa originálnych a zaujímavých podujatí.

Po prvé, potešenie pochádza z komunikácie s nedotknutou prírodou. Tí turistov, ktorí mohli oceniť túto vlastnosť regiónu, dostali veľa radosti. Väčšina turistov sem prišla žiť v drevených domoch na otvorenom priestranstve. Pre Karelia je táto možnosť najlepšia, pretože umožňuje rozpustenie v atmosfére.

Rezidencia Kareliana otca Frosta je samozrejme nižšia ako tá, ktorá sa nachádza v meste Veľký Ustyug. Ale skutočnosť, že tu nie je taký preplnený, môže byť závažným argumentom v prospech. Pes sánkovanie a jazda na saniach milujú deti všetkých vekových kategórií. Táto služba je k dispozícii na mnohých miestach v Karelii.

Je dôležité pochopiť účel takejto cesty. Ak si turista jasne uvedomuje, prečo by mal oslavovať Nový rok v Karelii, bude s touto cestou spokojný. Zimná rozprávka v kruhu panenskej prírody a v čistom vzduchu je pre neho zabezpečená.

Loading...