Krása

Školské uniformy pre chlapcov: nové trendy a klasiku

Vždy sa diskutuje o potrebe zaviesť povinné školské uniformy v škole. Niektorí veria, že je to potrebné, iní sú presvedčení, že týmto spôsobom školská správa bráni dieťaťu prejavovať svoju individualitu. Preto dizajnéri školského oblečenia čelia náročnej úlohe - vytvoriť také modely, ktoré by oslovili deti i dospelých. Čo navrhujú nosiť chlapcom v novom školskom roku?

Hlavné trendy

Všestrannosť a nenáročnosť nie sú jedinými kritériami, ktoré musia splniť školáci. Okrem toho by mal byť atraktívny a štýlový. Dramatické zmeny v roku 2018, školská uniforma nebude podliehať. Hlavné odtiene budú čierne, modré, šedé, zelené a slonovinové.

Modely pre dospievajúcich chlapcov sa snažia všetkým pripomenúť, že štúdium je pre nich hlavnou vecou. Preto musí byť obraz úplný. Dôležitým detailom kostýmu sú vrecká.

Zvyčajne každá škola stanovuje vlastné požiadavky na školské uniformy pre študentov. Niektorí dodržiavajú prísne koncepty, iné umožňujú prítomnosť drobného potlače v šatách. Zároveň je dôležité mať na pamäti, že šaty dievčat by mali byť v prvom rade klasické a až potom módne.

Výber farieb

Farebná schéma, v ktorej sú oblečenie určené pre študenta, by malo byť pokojné, nie obťažujúce. Preto rodičia často uprednostňujú čiernu alebo sivú. Ale ak škola, v ktorej vaše dieťa študuje, nespôsobuje špeciálne požiadavky na farbu oblečenia pre študenta, potom si môžete vybrať niečo zábavnejšie.

Skvelá možnosť by bola vínová, modrá alebo svetlozelená. Takéto oblečenie vyzerá zaujímavo, najmä ak si vyberiete správnu košeľu.

Psychológovia tvrdia, že tmavo modrá a tmavozelená majú dobrý účinok na duševnú činnosť.

Vínová farba vnáša dôveru a robí chlapca viac disciplinovaný. Preto sa odporúča, aby sa táto farba rozhodla pre dieťa a tie deti, ktoré majú ťažké sústrediť svoju pozornosť na hodinu.

Odtiene šedej majú upokojujúci účinok na nervový systém. Preto budú tieto kostýmy ideálne pre hyperaktívne deti.

Modré a žiarivo modré farby môžu dráždiť oči. To však neznamená, že by sa mali úplne opustiť. Stačí ich kombinovať s inými odtieňmi, ktoré im pomôžu vyrovnať ich. Napríklad čierne alebo šedé nohavice sú ideálne pre modrý plášť.

Kombinované čiernobiele obleky sú vhodné pre slávnostné a slávnostné podujatia. Ale používať ho každý deň nestojí za to, pretože môže dieťaťu odvrátiť a zabráni mu, aby sa sústredil na hodiny.

Niektoré modely školských uniforiem majú geometrický vzor (bunka, kosoštvorec atď.).

Výber materiálu

Dôležité je v oblečení pre študenta materiál, z ktorého je vyrobený. Najlepšie je vybrať obleky z prírodných tkanín, ako je bavlna, ľan alebo vlna. Je povolené malé množstvo syntetických vlákien. To umožní príležitosť predĺžiť životnosť formulára. Navyše sa také tkaniny ľahšie čistia a prakticky sa nerozoberajú.

Výber štýlu

Chlapci nie menej dievčatá chcú vyzerať štýlovo. Preto sa dizajnéri rozhodli opustiť zastarané modely a prezentovali vo svojich zbierkach štýlové a kvalitné kostýmy, v ktorých sa každý chlapec bude cítiť pohodlne.

V roku 2018 budú relevantné klasické modely formy s mierne zúženými nohavicami. Okrem nich navrhli módni návrhári nepoužívané bundy, ale módne svetre, vesty alebo dokonca klubové blejzre z rôznych materiálov.

Rovnako relevantné sú aj rovné nohavice so šípkami. Takéto modely, samozrejme, budú musieť byť žehlené denne. Môžete si však vybrať modely zo sametu. Tento materiál je menej predmetom kolapsu.

Školská uniforma pre chlapca dnes úplne opakuje kánony obchodnej módy. Okrem kostýmov ponúkajú aj biele košele a roláky.

Hlavným kritériom pri výbere oblečenia pre študenta by malo byť pohodlie. Preto navrhnite, aby sa chlapec pohyboval, chodil alebo sedel. Je dôležité, aby táto vec nielen dobre padla dieťaťu, ale tiež nebránila jeho pohybom. Dieťa by sa tiež malo ľahko vyrovnať so spojovacími prvkami alebo zámkami.

V teplých dňoch stačí kúpiť niekoľko košikov s krátkymi rukávmi. Bude potrebovať viac modelov s dlhými rukávmi. Modely tlmených tónov sú vhodné pre každodenné nosenie. Odtiene ako je vápno, ružová, žltá alebo oranžová sú vhodnejšie pre slávnostné udalosti.

Dnes v módnych kolekciách nájdete veľa bundy s 2-3 tlačidlami. Táto možnosť však nie je vhodná pre vysokých chlapcov s tenkým vybudovaním. Vyzerajú oveľa lepšie klasickú verziu s veľkým počtom tlačidiel.

Ak dieťa nemá rád bundy, návrhári mu ponúkajú pohodlné vesty. Najlepšou možnosťou bude model tmavozelených alebo tmavo modrých odtieňov. Môžu sa dať na dovolenku alebo na otvorenú lekciu. V bežných dňoch môžu byť nohavice kombinované s košou, sveterom alebo raglánom. Voľba závisí od počasia.

Výber obuvi

Nemenej dôležité pre študentov je výber topánok. Koniec koncov, človek musí byť nielen štýlový, ale aj vysoko kvalitný a pohodlný. Ak existuje taká príležitosť, potom je lepšie vybrať topánky z pravých kože s pohodlnou podrážkou a pevné pozadie.

Pre chlapcov budú relevantné modely so zaobleným nosom klasických farieb (čierne a hnedé). Pre študentov nižších ročníkov budú modely pohodlné so suchým zipsom. Staršie deti sa nevzdajú šnurovania alebo malých nity.

Pravidlá výberu

Čo by mali rodičia venovať pozornosť pri výbere oblečenia pre študenta? Po prvé, forma musí byť z kvalitných materiálov. Ideálne - prírodné tkaniny s malým prídavkom syntetických látok. Takéto oblečenie je pre deti bezpečné a praktické na nosenie.

Všimnite si, ako je oblek umiestnený na dieťa. Ak aspoň jedna z jeho častí nie je vo veľkosti, potom je lepšie ju odmietnuť. Skontrolujte, či sa dieťa pohodlne pohybuje vo vybranom oblečení. Koniec koncov, nebude vždy sedieť pri stole.

Ako vidíte, školská uniforma nemusí byť nudným oblekom. Pri súčasnom výbere oblečenia pre študenta sa zameriava nielen na módne trendy alebo na požiadavky školskej správy, ale aj na osobné preferencie dieťaťa.

A akú školskú uniformu ste si vybrali pre svoje dieťa?