Interiér

Čo kvety nemôžu mať doma?

Nákupom pravidelného vnútorného kvetu sa riadime výhradne jeho krásnym vzhľadom. Mnohí z nich spravidla nemyslia na škodlivé vlastnosti niektorých rastlín, pretože sú presvedčení, že kvetinárske obchody sa starajú o zákazníkov a nepredávajú jedovaté kvety.

Pre každú rodinu je výber vnútorných kvetov individuálny. Napríklad malé dieťa žije v dome alebo niekto z rodinného príslušníka trpí alergiami. Tieto nuansy by sa mali brať do úvahy a vopred sa informovať s kvetinármi o vlastnostiach konkrétnej rastliny.

Tieto pravidlá sú tiež zmiešané s rôznymi povestimi a znakmi, z ktorých je toľko, že môžu zamieňať začiatočníka záhradníka.

Ponúkame Vám zoznam vnútorných rastlín, s ktorými by ste mali byť opatrní, pretože ich prítomnosť v miestnosti môže ovplyvniť zdravie a energiu osoby.

Jedovaté a nebezpečné pre ľudské rastliny

"Nemôžete sa udržať doma" - príliš kategorický výrok, z ktorého existujú výnimky. Je to uplatniteľné, ak v dome žijú deti alebo zvieratá, ktoré môžu otravovať kvety alebo sa spália pri dotyku listov rastlín.

Aj keď dospelí žijú v dome, je potrebné prijať opatrnosť pri starostlivosti o takéto kvety - dôkladne nosiť rukavice a čisté náradie.

Varovanie! Nerozrezajte rastlinu nožom určeným na jedlo.

Dieffenbachia

Kto by si myslel, že populárna rastlina, ktorú mnohí záhradníci radi pre svoje obrovské zelené listy, môžu byť jedovaté. V kvete len šťava je nebezpečná, ktorá sa môže dostať na kožu človeka pri rezaní listov alebo stonky.

Ak deti a domáce zvieratá ochutnajú listy rastliny, môžu sa dostatočne otráviť. Pod vplyvom šťavy z dieffenbachie sa na koži dospelého tvoria pľuzgiere a alergická vyrážka.

oleander

Nádherný oleander s jasnými sviežimi kvetmi je tiež považovaný za extrémne jedovatý. Keď sa táto rastlina dostane do tela, vzniknú nezvratné dôsledky, ktoré nakoniec vedú k slepote.

Rozmanité krásne kvetiny Oleander vylučujú vôňu, ktorá spôsobuje závraty a nevoľnosť.

pryček

Kvety predstavujú obrovské množstvo druhov a foriem, takže je ťažké jednoznačne opísať ich vplyv na telo. Niektoré odrody mlieka sú podobné kaktusom. Ich listy sú ohraničené tŕni, ktorých prick je nebezpečný pre ľudí. Iné môžu existovať v podmienkach miestnosti.

V každom prípade musíte byť opatrní z tohto kvetu. V stonkách a listoch mliečnej šťavy sa nachádza biela šťava, ktorej kontakt s pokožkou spôsobuje zub, podráždenie a popáleniny.

Croton

Kvety sa zamilovali do mnohých gazdiniek za nezvyčajné listy, ktoré okrem zelene sú maľované v bohatej červenej farbe. Croton je zaradený medzi rodinu euphorbia, ale vizuálne podobný stromu s predĺženými listami. Rastlina kvitne nenápadne a uvoľňuje kvety vo forme guľiek mliečnej farby.

Crotonová šťava spôsobuje popáleniny na koži. Ak sa šťava dostane cez výrezy v krvi a prehĺbi sa do vnútorných orgánov, môže to mať za následok resuscitáciu a dokonca aj smrť. Preto sa Croton veľmi neodporúča držať v dome, kde žijú malé deti.

azalka

Bujné kvitnutie s jasnými froté kvetmi láka mnoho záhradníkov. Azalové farby môžu byť veľmi rozmanité: biela, fialová, žltá atď.

Nebezpečným pre ľudské zdravie je odroda Azalea z Indie - Sims. Listy tejto rastliny sú nebezpečné pre človeka a pri požití spôsobujú črevné kŕče a kŕče.

Bushful mimosa

Tento typ mimózy je reprezentovaný rastlinou s tenkými listami a stonkami. Sú také jemné a krehké, potom sa pri každom dotyku rýchlo zložia do tuby.

Pri dlhšom kontakte s plachým mimóza začína vypadávanie vlasov. Tento negatívny účinok nastáva v dôsledku škodlivých a toxických látok vylučovaných rastlinou.

Večne zelený brečtan

Kvety patria do čeľade Araliaceae. Mnoho domácich v dome je hrniec v malom kebe v podobe liany.

Jasné zelené listy brečtanu veľmi priťahujú mačky. Avšak listy a bobule tejto rastliny sú jedovaté a pri kontakte s nimi môže byť zviera veľmi jedovaté a dokonca aj zomrieť.

adenium

Krásna rastlina, ktorá priťahuje vynikajúci vzhľad. Kmeň adenium je tvorený tukovým tukovým kmeňom, ktorý vyzerá ako malý strom. Vrchol kvetu je ozdobený tenkými listami a ružovými kvetmi.

Adenová šťava je pre ľudí nebezpečná, čo môže spôsobiť popáleniny a otravu, ak príde do styku s pokožkou.

Monstera

Kvetina s obrovskými listami sa často používa na zdobenie verejných priestorov a priestranných izieb. Monstera rastie do pôsobivej veľkosti a jej listy majú nezvyčajný vyrezávaný tvar.

Monstera šťava je jedovatá a môže spôsobiť popáleniny, kožné ochorenia a zažívacie poruchy.

Ale nenechajte sa zbaviť monštra, ak je vo vašom dome. Nie je to príliš nebezpečná rastlina, ale stále stojí za to byť opatrná pri starostlivosti o ňu a vykonať všetky manipulácie s listami v rukaviciach.

prvosienka

Rastlina je veľmi obľúbená u záhradníkov, ktorí pestujú niekoľko druhov tohto malého kvetu so sametovými listami. Počet farieb vám umožní vytvoriť skutočnú jasnú záhradu na parapete.

Primrose kvitnutie spôsobuje radosť, však, veľa ľudí vie, že to produkuje toxické látky, ktoré, ak zostane v miestnosti po dlhú dobu, môže spôsobiť závrat a nevoľnosť.

Villi na listoch sú tiež nebezpečné. Dlhotrvajúci kontakt s nimi vedie k alergii a popáleniu.

Škodlivé rastliny: ľudové znamenia a povery

Každý z nás zaobchádza s národnými značkami vlastným spôsobom. Treba však pripomenúť, že mnohé z nich vznikli na základe mnohoročných skúseností našich predkov. Ponúkame vám niekoľko tipov na vnútorné rastliny, ktoré by podľa povery nemali byť doma.

kaktusy

Ak veríte, že znamenia, potom v dome, kde kaktus rastie, je vždy napätá atmosféra. Táto rastlina môže premeniť aj najdôstojnejšieho manžela na alkoholika. Podľa iných názorov v dome, kde je kaktus, bude pre dievčatko ťažké bezpečne sa vziať.

paprade

Rastlina je energický upír, ktorý nadobúda vitalitu od človeka. Žiť v dome s papradom, cítiť neustálu apatie, únavu a ospalosť.

Ivy a lezenie rastlín

Predpokladá sa, že v dome, kde sú takéto rastliny, sa muži cítia nepríjemne. Neustále sa snažia ísť niekam a nájsť pokojnejšie miesto. Rozvetvujúca štruktúra brečtanu ovplyvňuje duševný stav človeka, zbavuje ho optimizmu a rovnováhu.

Ak sa nechcete rozlúčiť s brečtanom, presuňte rastrový hrniec na ulicu. V tomto prípade bude kvetina slúžiť ako ochranca domu.

Na záver by som rád poznamenal, že pri nákupe interiérových rastlín je potrebné vziať do úvahy nielen atraktívny vzhľad a vaše osobné preferencie, ale tiež si uvedomte opatrnosť pri zaobchádzaní s jedovatými kvetmi. Vopred sa pýtajte na negatívne vlastnosti rastlín na ochranu seba, deti a domáce zvieratá.

Loading...