Články

Všetko o dovolenke v Španielsku v roku 2018: tipy, ceny, obľúbené strediská

Pre väčšinu z nás je najlepšia dovolenka spojená s horúcim slnkom a jemným morom. Ak s týmto vyhlásením súhlasíte, je lepšie nenájsť Španielsko. Je to nepoškvrnená prázdninová krajina, ktorá je veľkoryso umývaná vodami Stredozemného mora na východe a juhu a Atlantickým oceánom na západnom pobreží.

Krajina sa nachádza na väčšine Iberského polostrova a zapôsobila na svoju kultúru, nádherné príklady architektúry a vynikajúce služby v moderných luxusných hoteloch.

Španielsko je skvelou voľbou pre rodiny s deťmi, pre hlučné spoločnosti pre mládež a zamilované páry. Výber ubytovania v hoteli je nádherný. Môžete si vybrať výlety po celom svete, alebo len raňajky v hoteli, kde si môžete vychutnať chuť národnej kuchyne v mnohých reštauráciách a kaviarňach.

Ako sa dostať do Španielska

Najlepší a najrýchlejší spôsob, ako sa dostať do Španielska, je lietadlo. Priame lety z Aeroflot, Iberia a S7 lietajú z Moskvy do Madridu na letisko Barajas. Trvanie letu je 5 hodín. Náklady na leteckú dopravu - od 200 eur.

Okrem spoločnosti Barajas spoločnosť Aeroflot odletí do Barcelony, El Prat - pre turistov cestujúcich na Costa Dorada, Costa Brava a Valenciu.

Vízové ​​a colné dokumenty do Španielska 2018

Ak chcete navštíviť Španielsko, budete potrebovať schengenské vízum, cestovný pas, ktorý musí platiť 3 mesiace po výlete, poistenie, povolenie na vývoz dieťaťa (ak na výlete ide len jeden z rodičov).

Mnohí turisti, ktorí majú schengenské vízum na ruky, idú do Španielska zo susedných štátov, kde je letecká doprava v niektorých ročných obdobiach lacnejšia.

Aká mena sa dostane do Španielska

Nepochybne existuje len jedna možnosť - euro. Aktuálna sadzba - 1 euro - 70,36 rubľov. Môžete si vymeniť menu v hoteloch, zmenárňach, cestovných kanceláriách. Najlepšiu mieru však ponúkajú komerčné banky, ktoré navyše fungujú bez provízie.

Prijaté platobné karty Ruskej federácie, ktoré je možné inkasovať na bankomatoch v obchodných centrách a bankách. Buďte opatrní v procese inkasa, niektoré bankomaty si účtujú značný poplatok za čerpanie finančných prostriedkov z debetných a kreditných kariet iných krajín.

Obľúbené regióny a strediská Španielska

Napriek malej veľkosti krajiny je Španielsko rozmanité a mnohostranné. Tradične je územie krajiny rozdelené na autonómne oblasti:

  • Katalánsko - územie po mnoho rokov sa snaží odísť zo Španielska. Slávny pre svoje hlavné mesto - Barcelona s nádhernými plážami a architektúrou Gaudi.
  • Andalúzia - rodisko španielskych býčích zápasov, flamenco a pôvodné mestá s veľkou históriou: Granada, Sevilla, Malaga - rodné mesto Antonia Banderasa.
  • Valencia - je známy svojimi nádhernými piesočnatými plážami, národným pokrmom španielskej kuchyne paella s prídavkom fazule a korenín.

Nezabudnite navštíviť Bilbao so svojimi starobylými múzeami, reštauráciami, San Sebastiánom - ideálnym miestom na surfovanie a dovolenku na pláži, malými prístavnými mestami, ktoré sú početné pozdĺž pobrežia, putujú po úzkych uličkách miest. Toto je nezabudnuteľný zážitok.

Španielsko ceny hotelov 2018

Každý región Španielska sa nezávisle rozhodne, ktoré hotelové pravidlá ubytovania majú nasledovať. Väčšina mestských hotelov nemá vlastné pláže. Hotely sa nachádzajú v blízkosti mnohých obchodov, barov, reštaurácií. Mnohé hotely majú vonkajší bazén s bezplatným systémom, čo znamená bezplatné používanie lehátok a bazén pre hostí.

Ak vaša dovolenka trvá viac ako týždeň, potom je lacnejšie prenajať vilu. Pre veľké spoločnosti je to najlepšia možnosť ubytovania, ktorá bude oveľa úspornejšia ako pobyt v hoteli.

1 * - 2 * hotely v Barcelone sú obsadené hlavne turistami, ktorí prišli do Španielska na výlety. Ubytovanie zahŕňa len raňajky a večere na vyžiadanie. V lyžiarskych strediskách sú hotely väčšinou na vysokej úrovni alebo polpenziu (formou bufetu). Plážové hotely sú all-inclusive.

Prenájom apartmánu pre dvoch v Barcelone bude stáť 30 eur za deň v 3 * hoteli - od 100 dolárov za dvojlôžkovú izbu v 4 * - od 130 dolárov.

Ktoré stredisko v Španielsku si vybrať

Španielsko sa môže pochváliť veľkým výberom stredísk pre všetky kategórie turistov. Turisti tu môžu nájsť hlučné miesta s jasnými zábavnými programami, odľahlými miestami, módnym odpočinkom na úplne nových jácht, ekonomickými strediskami pre rodinnú dovolenku.

Costa Brava

Najsevernejšia časť krajiny, hraničiaca s Francúzskom. Costa Brava sa prekladá ako "skalnaté pobrežie" a oblasť plne opodstatňuje jeho meno. V blízkosti pláže sú skalnaté útesy, ktoré idú hlboko do mora.

Mnoho turistov priťahuje komplexný systém, ktorý pôsobí na pobreží Costa Brava. V Európe je niekoľko podobných ponúk, čo robí z tohto miesta vynikajúcu voľbu pre dovolenky v rozpočte.

Costa Dorada

Región s pomerne dlhou kúpacou sezónou. Katalánske hory spoľahlivo chránia pláže pred vnútorným vetrom z pevniny. V lete teplota vzduchu dosahuje +34 stupňov. Je to skvelé miesto pre rodinnú dovolenku, jemné svahy na pláži, jemný a čistý piesok je absolútne bezpečný pre deti a starších ľudí.

Na pobreží Costa Dorada je analóg Disneylandu - známeho vodného parku Port Aventura, navštívte ho s deťmi a vstupné pre dospelých je 47 eur, pre deti od 4 do 10 rokov 40 eur.

Costa blanca

Leto po celý rok - takto môžete opísať Costa Blanca. Názov regiónu sa prekladá ako "biele pobrežie" a je považovaný za najlepšie miesto na dovolenku na pláži v Španielsku.

V Alicante, hlavnom meste provincie, sa konajú rôzne festivaly so španielskou príchuťou a národnými kostýmami. V poslednej dobe nehnuteľnosti boli aktívne kúpené imigrantmi z krajín SNŠ, takže nie je nezvyčajné stretnúť sa s Rusmi na pláži.

Všetky známe a obľúbené ostrovy pre mladých ľudí Ibiza, je známe, že tancujú, až klesnete a party v mini-bikinách. Je to výber mladých a energických ľudí, ktorí sa rozhodli odpočívať v plnom rozsahu. Napriek popularite tohto miesta je tu cena oveľa nižšia ako v Mairku a iných regiónoch Španielska.

Mallorca - výber európskych bohémanov, ktorí nezaujímajú potešenie a zábavu. V sezóne "zamat" sa tu zhromažďuje veľké množstvo milovníkov jachtárskych výletov, takže nájdenie miesta, kde môžete plachtiť so svojím plavidlom, môže byť pomerne problematické.

Ak chcete prejsť do Španielska, musíte do zoznamu zaradiť také zaujímavé miesta ako:

  • Salvador Dalího múzeum - cena lístka 11 eur pre dospelého, existujú zľavy pre seniorov a turistické skupiny
  • reštaurácia s legendárnym vínom Vega Sicilia
  • býčie zápasy - cena vstupného sa pohybuje od 5 do 200 dolárov
  • tapas bar chôdze

Španielsko otvára pre každého turistu svojou vlastnou cestou. Všetko závisí od toho, čo chcete v tejto krajine vidieť - zábavu a čisto španielsku zábavu alebo oddych na pláži v blízkosti skalnatých brehov a pokojného mora. Ak chcete pochopiť, prečo milujete Španielsko, strávte svoju dovolenku v tejto úžasnej a teplé krajine.

Loading...