Články

Rozpočetná dovolenka v roku 2018: najlepšie možnosti pre turistov

Ukázalo sa, že na to, aby si mal dobrý odpočinok, nie je potrebné platiť veľa peňazí. Existuje veľa rozpočtových stredísk na svete, kde môžete mať dobrý čas a zároveň ušetriť peniaze. Ponúkame, aby ste zvážili iba niektoré možnosti pre rozpočtové prázdniny.

Lacná dovolenka na mori

Miesta sú najobľúbenejšie turistické destinácie. Naozaj, pre mnohých je to pokojná zábava na pláži, ktorá podporuje úplné uvoľnenie a zotavenie.

Vietnam

Náklady na lístok z Moskvy do Ho Chi Minh začínajú od 43 920 rubľov. Ak pôjdete na obdobie až 15 dní, potom sa vízum nevyžaduje. V Hanoji je najlepšie ísť v období september-február. Oddych v Mui Ne bude pohodlnejšie v období od decembra do júna. A v Nha Trang trvá prázdninová sezóna od februára do augusta.

Ubytovanie v hosteli bude stáť 664 rubľov denne a hotelová izba stojí od 844 rubľov denne. Jedlo v krajine je pomerne lacné. Takže na časť polievky budete požiadaný z 98 rubľov, na ryžu s krevetami - okolo 170 rubľov.

Dovolenka na pláži sa dá kombinovať so zaujímavými výletmi. Výlet do tunelov Kuti stojí 2250 rubľov. Tieto tunely boli vytvorené partizánmi počas vojny vo Vietname s Američanmi. Dnes je to slávna turistická atrakcia.

Zatiaľ čo v Nha Trang, uistite sa, že budete mať čas navštíviť Winperl Park. Náklady na vstupenku pre 2 osoby predstavujú približne 3900 rubľov. Za tieto peniaze sa môžete zabaviť pri jazde, navštíviť iba jediný sladkovodný vodný park v krajine a pozerať sa na delfínske prehliadky.

Maroko

Najlepší čas na dovolenku v Maroku je obdobie od mája do októbra. Ak máte v pláne zostať tu menej ako 90 dní, potom sa vízum nevyžaduje. Náklady na lístky z Moskvy do Casablanca začínajú od 31 690 rubľov.

Nájom miestnosti v penzióne tu môže byť za 1400 rubľov. Dvojlôžková izba v hoteli bude od 1950 rubľov. Ceny potravín v Maroku sú nasledovné: šálka kávy bude stáť 77 rubľov, paella z rýb - 276 rubľov a kastról so zeleninou - 430 rubľov.

Znalec relaxácie na pláži je najlepšie ísť do Tangier. Tu sa nachádzajú najdlhšie pláže pozdĺž pobrežia Atlantického oceánu. Odtiaľ môžete vyraziť na výlet do Sahary. Náklady na taký výlet začína od 10 tisíc rubľov.

V zime sa môže plavat v teplom oceáne kombinovať s lyžovaním v horách Atlas.

Tunisko

Je lepšie ísť do tejto krajiny v období od marca do júna alebo septembra do októbra. Ak máte v úmysle zostať tu menej ako 90 dní, osobitné vízum sa nevyžaduje. Cena lístka z Moskvy do Tuniska začína od 33 tisíc rubľov.

Hotelová izba pre 2 osoby stojí asi 2 tisíc rubľov za deň. Náklady na jedlo je nasledovné: časť ryby polievka bude stáť 165 rubľov, ryby pečené na grile - 470 rubľov.

Tuniská letoviská - ideálne miesto na dotyk staroveku. V Tunisku bude zaujímavé chodiť po úzkych uliciach Mediny. Nezabudnuteľným zážitkom bude výlet do Kartága, ktorý stojí asi 500 rubľov pre 2 osoby.

Môžete vidieť púšť s vlastnými očami a zostať s berbers počas výletu do Sahary. Na dvojdňové turné budete musieť zaplatiť asi 13 tisíc rubľov.

Rozpočetná dovolenka s deťmi

Obzvlášť opatrné pri výbere miesta na odpočinok sú tí, ktorí majú malé deti. Koniec koncov, je dôležité, aby tu boli nielen pohodlné, ale aj zaujímavé.

čierna Hora

Najlepší čas cestovať do tejto krajiny je obdobie od mája do novembra. Náklady na lístky z Moskvy do Tivat začínajú od 28 tisíc rubľov.

Ubytovanie v hosteli spolu bude stáť od 1 750 rubľov. A cena hotelovej izby začína od 1900 rubľov. Keď idete do kaviarne, mali by ste sa sústrediť na takéto ceny: bravčové kotlety tu stojí 482 rubľov a časť smaženého syra - 419 rubľov.

Čierna Hora je známa svojou prírodnou krásou. Tu je národný park "Durmitor", ktorého návšteva stojí 209 rubľov na osobu a najhlbší kaňon v Európe, ktorý sa každý porovnáva s Veľkým americkým kaňonom.

Na pobreží Jadranského mora je ideálny pre dovolenku na pláži s deťmi. Všetky pláže sú čisté a vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt. A voda v mori je teplá.

Tí, ktorí majú záujem o históriu a architektúru, by mali ísť na exkurziu do Budvy a do kláštora Ostrog vytesaného do skaly. Náklady na takýto výlet je z 3490 rubľov.

Srí Lanke

V tejto krajine je lepšie ísť v období od decembra do apríla. Visa môže byť vydaná online. Náklady na lístky z Moskvy do Colombu začínajú od 54 tisíc rubľov.

Na miesto v hosteli tu budete musieť zaplatiť z 673 rubľov. Hotelová izba pre 2 dospelých a 1 dieťa bude stáť od 1263 rubľov za deň. Ceny potravín možno nazvať skutočným rozpočtom. Podávka ryže stojí od 75 rubľov a dezert s banánom a čokoládou je asi 90 rubľov.

V Pinnawel je unikátny prístrešok pre slony, kde malé zvieratá, ktoré tu zostali bez rodičov, sa vyučujú, aby prežili vo voľnej prírode a potom sa pustili do voľnej prírody. Deti budú môcť sledovať hry a aktivity slona dieťaťa a dokonca ich kŕmiť. Cena vstupenky tu začína od 900 rubľov.

Tí, ktorí milujú čaj, budú mať záujem navštíviť plantáže v Nuwara Eliya.

Fascinujúci a informatívny výlet do kláštorov a budhistických chrámov na Srí Lanke.

Rozpočet dovolenka v zahraničí

Na všetkých kontinentoch nájdete miesta, kde si môžete dobre a lacno odpočinúť.

USA (New York)

Ideálny čas na cestovanie je od marca do októbra. Náklady na lístok z Moskvy do New Yorku začínajú od 41 tisíc rubľov. Cestovať do Ameriky vyžaduje vízum.

Ceny za stravu a ubytovanie v New Yorku nemožno nazvať rozpočtom. Toto mesto bolo v tomto zozname iba z dôvodu nízkych nákladov na lístky vzhľadom na dlhý let. Prenájom dvojlôžkovej izby v hoteli v New Yorku stojí z 3 800 rubľov. Pre horúceho psa budete požiadaní o 186 rubľov a kuracie sendvič bude stáť 354 rubľov.

Pri príchode do New Yorku by ste mali určite navštíviť Fifth Avenue, Broadway, Central Park a preskúmať sochu slobody. Návšteva sochy bude stáť turistom asi 1 000 rubľov.

Mesto otvorilo obrovské množstvo múzeí, medzi nimi aj Metropolitan, Madame Tussauds a Solomon Guggenheim. Dve vstupenky tu stojí asi 2800 rubľov. Znalec maliarov jednoducho nemôže ignorovať múzeum moderného umenia, v ktorom sa nachádzajú diela Picassa, Matisse, Daliho a Van Gogha. V piatok od 16.00 je vchod úplne zadarmo, ale musíte sa pripraviť na obrovské fronty.

Mesto ponúka turistom zábavu pre každý vkus. Vstupenka do zoologickej záhrady stojí asi 1 tisíc rubľov. Okrem toho môžete navštíviť hry NHL a NBA alebo navštíviť Metropolitnú operu.

Z Brooklynského mosta sa otvára neuveriteľne krásny výhľad. Okrem toho, turistov nemusí platiť za to.

Georgia

Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajinu, mali by ste si vybrať čas od mája do júla alebo v septembri až októbri. Rusi nepotrebujú vízum na cestu. Cena lístka z Moskvy do Tbilisi bude od 22,330 rubľov.

Pre 2 lôžka v hosteli budú turistov požiadaní o 361 rubľov. Ak chcete zostať v dvojlôžkovej izbe hotel bude stáť 900-1900 rubľov. Jedlo tu je relatívne lacné. Takže časť kebabu stojí asi 270 rubľov, khinkali - 180 rubľov a khachapury so syrom - 135 rubľov.

Náklady na vyhliadkové prehliadky mesta Tbilisi stojí asi 1 800 rubľov pre 2 turistov. Prechádzka lanovkou s návštevou pevnosti Narikal bude stáť 90 rubľov. Vstupenka do botanickej záhrady stojí 45 rubľov.

Ale Tbilisi nie je jediné zaujímavé mesto v krajine. Turisti by mali určite vidieť Kakheti, kde je zvykom zaobchádzať s hosťami s najlepším gruzínskym vínom, starobylým mestom Mtskheti a vodopádmi Svaneti.

Znalec dovolenky na pláži môže byť odporúčaný navštíviť Sarpi, Kobuleti alebo Batumi.

Poľsko (Krakow)

Ideálny čas na cestu do Českej republiky je máj - september a čas katolíckych Vianoc. K tomu musia Rusi vydať schengenské vízum. Cena lístkov z Moskvy do Prahy začína od 34 100 rubľov.

Ubytovanie v hosteli je asi 550 rubľov na osobu. Prenájom dvojlôžkovej izby v hoteli bude stáť 2150 rubľov. Ceny potravín v kaviarni sú nasledovné: kastról s náplňou stojí okolo 84 rubľov, časť kurčaťa s hubami - od 230 rubľov a pohár piva - zo 120 rubľov.

Mesto má veľa zaujímavých miest, ktoré každý návštevník má navštíviť. Náklady na vstupenky do múzeí a hradov sú asi 100 rubľov na osobu. Výlet do solných bôľ Wieliczka je okolo 1500 rubľov.

Lacná dovolenka v Rusku

Naša krajina je taká obrovská, že tu nájdete obrovské množstvo zaujímavých miest, kde môžete mať skvelý a lacný pobyt.

Karélie

Turisti by mali najskôr navštíviť v období od mája do septembra. Náklady na lístok z Moskvy do Petrozavodska začínajú z 18 870 rubľov.

Pre nocľah v hosteli s turistickým záujemcom sa bude požadovať od 500 rubľov. Dvojlôžková izba v hoteli za deň bude od 1300 rubľov. Náklady na časť pstruha polievka ulovená v miestnych vodných útvarov je asi 410 rubľov. Tradičná zemiaková škvrna v Karelii stojí 75 rubľov za branku.

Výlet do Karelia si vyberajú milovníci vonkajšej rekreácie a aktívnej zábavy. Na území republiky je 27 riek a asi 60 tisíc jazier, na brehoch ktorých boli vybudované strediská a rekreačné strediská. Tu môžete ísť rafting, rybárčenie alebo rafting na rieke v kajaku.

V Karelii sa nachádza unikátna rezervácia "Kizhi", v ktorej môžete vidieť obrovskú zbierku ruskej drevenej architektúry.

V blízkosti hranice medzi Ruskom a Fínskom sa nachádza horský park Ruskeala. Je známe pre jazero s mramorovými plážami a malebnými podvodnými jaskyňami.

Kaliningrad

Toto je najviac európske mesto v Rusku, kde je najlepšie ísť v období od mája do septembra. Náklady na lístok z Moskvy do Kaliningradu začínajú od 13 500 rubľov.

Za posteľ v hosteli s turistickým žiadateľom o 450 rubľov, a hotelová izba pre 2 osoby bude stáť 1-3 tisíc rubľov. Ceny potravín v kaviarňach sa môžu nazývať rozpočet. Podávka litovského borša tu bude stáť od 190 rubľov a zemiaky s poľovníckymi klobásami budú asi 290 rubľov.

Čo môže turista urobiť v Kaliningrade? Najprv navštívte jedno z miestnych múzeí. Vstupenka do jantárového múzea stojí 150 rubľov a výlet na ponorku v Múzeu sveta - 300 rubľov.

Iba hodinu jazdy od Kaliningradu sa nachádzajú hrady Shaaken a Insterburg, ktoré v stredoveku patrili k nemeckému poriadku.

Tam je tiež prírodný zázrak uvedený ako UNESCO - Kurskay Spit.

Loading...