Články

Prehľad modelu Suzuki Vitara 2018

Po prvýkrát sa automobil dostal z montážnej linky v roku 1988 a bol určený len na vnútorné použitie. V tom čase sa auto predávané na japonských trhoch nazývalo Escudo. Vitara bola od roku 1993 vyrábaná v podobe dverí 3-ohre a v roku 1998 sa objavila druhá generácia automobilu. Predalo sa a vyrábalo až do roku 2006 a počas tejto doby sa väčšina z nich veľmi zamilovala, najmä ruských občanov. V roku 2014 predstavila japonská spoločnosť tretiu generáciu a teraz je čas na odpočinok, čo sa čoskoro objaví.

SUV exteriér

Vozidlo je postavené na základe nového modelu SX4, s ktorým je veľa spoločného a vyrába sa vo forme kompaktného crossoveru. Vzhľad auta úprimne kričí o modernom štýle a ambíciách japonského záujmu. Predná časť vozidla dostala veľký nárazník s integrovanými hmlovými svetlami a zúženými zakrivenými svetlami. Optika na hlave získala zložitý geometrický tvar a mierne v kontakte s úzkou mriežkou, ktorá bola vybavená veľkým znakom obáv. Bezprostredne pod falošnou mriežkou je umiestnený obrovský prívod vzduchu s plastovým okrajom. Kapota sa otočila so zaoblenými obrysmi a dvoma líniami razení. Pre štýlový vzhľad sú na bokoch digestora nainštalované prídavné prívody vzduchu.

Na strane vozidla okamžite rozpoznateľné funkcie Vitara minulé generácie. Predné vzpery sú umiestnené v ostrom uhle, čo zaručuje dobrý aerodynamický výkon SUV. Strecha auta je plochá, s miernym sklonom k ​​zadnej časti vozidla. Malé opuchnuté oblúky kolies dostali plastové súpravy karosérií a pod nimi sú kolieska s 18-palcovými kolesami. Okruh okien je umiestnený dostatočne vysoko, aby zdôraznil, že vozidlo patrí SUV.

Dvere sa ukázali byť dosť široké a hlavnou dekoráciou bola hlboká línia razenia. Zadný nárazník je menej svalnatý, jeho zástera obsahuje tri reflektory. Zadná optika získala tvar konvexného polyhedronu rozdeleného na dve časti. Sklenené dvere batožinového priestoru zaberajú polovicu objemu krytu, ktorý je pokrytý dlhým spojlerom so zabudovaným brzdovým svetlom.

interiér

Vo vnútri automobilu sa dostalo množstvo úprav a inovatívnych dizajnových riešení. Keď sedíte vo vozidle, okamžite sa stáva, že materiály, ktoré sa používajú na orezávanie, sú oveľa lepšie. Dekorácia vozidla vyzerá dobre, príjemne na dotyk, ale celkom nudné. Neexistujú tu prakticky žiadne dekoratívne vložky a prístrojová doska sa ukáže ako jednopodlažná. Deflektory klimatického systému boli okrúhle a v strede boli hodiny. Prístrojový panel má štandardný pohľad s dvoma váhami a medzi nimi palubný počítač. Centrálna konzola dostala dotykový displej multimediálneho komplexu a hneď pod ním boli umiestnené tlačidlá a spínače na ovládanie systémov vozidla.

Koleso sa vyrába v bežných troch lúčoch pre moderné požiadavky a má multifunkčný účel kvôli veľkému počtu kľúčov na ňom. Za kolesom nájdete okvetné lístky na rýchlosť prepínania. Predná rada sedadiel dostala aktualizovaný formulár s vysoko kvalitnou bočnou oporou a množstvom rôznych nastavení pre pohodlie vodiča a jeho cestujúceho. Peknou vlastnosťou je, že sedadlá majú jedinečnú farbu, ktorú si môžete vybrať podľa svojho vkusu.

Vozidlo nie je príliš široké a dlhé, takže za zadnou časťou je málo miesta a cestujúci druhého radu nemôžu očakávať veľa pohodlia. Tiež ovplyvňuje priestor za strešnou strechou a široký tunel uprostred, čo obmedzuje priestor pre nohy cestujúcich. Iba dvaja ľudia sa budú cítiť viac či menej dobre, len tri ľudia tam nemôžu sedieť. K dispozícii je voliteľná panoramatická strecha. Kapacita batožinového priestoru je 380 litrov, čo je veľmi malé, takže strešné nosiče sú inštalované na streche, takže môžete dať batožinu na vrch.

Technické parametre

Rozmery aktualizovanej Suzuki Vitara:

  • dĺžka - 4175 mm;
  • výška - 1610 mm;
  • šírka - 1775 mm;
  • rázvor - 2500 mm;
  • hmotnosť - 1079 kg;
  • vzdialenosť - 185 mm.

Dva benzínové motory s objemom 1,4 a 1,6 litra sú ponúkané ako pohonné jednotky. Výkon jednotky atmosférického výkonu je 117 koňských síl, odvodený bol zo SX4. Prevodovka - 6-stupňová manuálna prevodovka. Maximálna rýchlosť je 180 km / h, zrýchlenie na prvých stoviek sa uskutoční za 9,5 sekúnd. Spotreba benzínu v kombinovanom cykle - 8,5 litra.

Pre turbo motor bol výkon 140 koní a ako prevodovka bude ponúknutá šesťstupňová manuálna prevodovka a automatická prevodovka.

Začnite predaj a náklady

S najväčšou pravdepodobnosťou sa auto objaví na oficiálnych predajniach na konci tohto roka. Cena základnej verzie s pohonom predných kolies bude 1,1 milióna rubľov, pohon všetkých kolies sa považuje za možnosť. Pre maximálne vybavenie budú musieť motoristi platiť asi 1,6 milióna rubľov.

Pozrite si video: Motocykle Suzuki. Prehľad modelov 2018 (Júl 2019).