Články

Top 10 neuveriteľne krásnych jazier na planéte

Príroda neprestáva udivovať človeka svojimi výnimočnými výtvormi, z ktorých jedno bolo jazero. Môžu byť veľmi malé alebo obsadzujú obrovské územia. Zároveň každá z nich má niečo jedinečné, ktoré im priťahuje ľudí. Najkrajšie jazerá sa už dlho stávajú prírodnými atrakciami, ktoré každý návštevník sneží vidieť pri návšteve regiónu, v ktorom sa nachádzajú.

tahoe

Táto veľká nádrž sa nachádza v americkom štáte Nevada. Toto sladkovodné jazero je na všetkých stranách obklopené horami. Tí, ktorí ho videli, boli ohromení krištáľovo čistou čistotou vôd Tahoe a úžasnou krajinou, ktorá sa otvára od jej brehov. Obrovské množstvo hotelov bolo postavených na pobreží jazera, ktoré pozývajú turistov, aby si túto krásu.

Shangrila

Druhým menom tohto jazera je jazero Lower Kachura. Nachádza sa v Pakistane, v meste Skardu. Hoci Pakistan nemôže byť nazývaný ako vysoko rozvinutá krajina, je ideálny pre cestovanie. Jednou z prírodných atrakcií tohto štátu bolo jazero Shngrila. Byť na svojom pobreží, človek vytvára pocit, že je v báječnej realite. Jazero nielen vyzerá atraktívne, ale má aj špeciálnu atmosféru, ktorú okamžite oslavujú turisti.

Jazero piatich kvetov

Jeden z najkrajších jazier na planéte sa nachádza v čínskej provincii Jiuzhaigou. Jeho voda má nezvyčajnú farbu, ktorá je spojená s obsahom špeciálneho typu rias a dna vápenca. Jazero piatich kvetov sa nachádza na území národného parku Jiuzhaigon a je jeho hlavnou výhodou. Vyzerá to zvláštne na jeseň, keď sa vo vode odrážajú zlaté listy. Z tejto nádrže pochádza Pearl Falls.

Peyto

Tyrkysové vody jazera priťahujú turistov, ktorí sa rozhodnú navštíviť Kanadu. Rybník sa nachádza na území Národného parku Banff obklopeného skalnatými hory. Peyto získala svoju obľúbenosť vďaka špeciálnemu odtieňu, ktorý sa líši v závislosti od sezóny. Dôvodom je horská ľadovcová múka, ktorá vstupuje do vody z topiacej sa ľadovca a okamžite sa premenila na hustú tyrkysovú. Zvláštny je tvar nádrže, ktorá vyzerá ako vlčí hlava. Od brehu jazera sa otvára úžasná krajina.

Baikal

Nachádza sa na juhu Sibíri, jazero má tektonický pôvod. Je uznávaná ako jedna z najväčších a najstarších sladkovodných jazier na svete. Jeho rozloha dosahuje takmer 32 km2, Vzhľadom na obrovské zásoby sladkej vody a jedinečnú prírodu, ktorá obklopuje Baikal, je jazero zaradené do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Voda v jazere je neuveriteľne číra a nasýtená kyslíkom.

Hiller

Jedinečnosť tohto jazera spočíva v nezvyčajnom odtieni vody. Majú jasne ružovú farbu a vyzerajú ako žuvačky. Rybník je obklopený bielym pieskom a húštinami eukalyptového lesa. Aj keď má voda tu zvláštny odtieň, môžete bezpečne zaplávať. Dôvod nezvyčajnej farby vody v jazere Hiller ešte nebol stanovený. Existujú náznaky, že tu obsiahnuté riasy Dunaliella sú soľným roztokom. Niektorí vedci vinia všetko na mikroorganizmy a baktérie, ktoré žijú v nádrži a menia farbu vody v závislosti od sezóny.

Yucatan

Neuveriteľne krásne jaskynné jazero sa nachádza na území polostrova Yucatán v Mexiku. Tieto miesta sú považované za raj pre milovníkov dobrodružstiev. Táto nádrž nemá starý milión rokov. Nachádza sa v malebnej vápencovej jaskyni. O tomto mieste ide obrovský počet legiend a mýtov, čo z neho robí ešte atraktívnejšie pre turistov. Celý polostrov Yucatán je chránená oblasť, takže na jeho území nie sú žiadne priemyselné podniky.

Melissani

Rybník sa nachádza v malebnej oblasti Grécka priamo uprostred jaskyne Melissani. Vek tohto podzemného jazera je asi 20 tisíc rokov. Je obklopený smaragdovými háranicami, čo robí toto miesto ešte atraktívnejším. Melissan je zmiešaný s čerstvou a morskou vodou. V priebehu dňa sa voda v jazere zmení farba zo zelenej a tyrkysovej na tmavo modrej a čiernej. Je to spôsobené tým, že prenikanie cez kopulu slnečných lúčov v rôznych časoch klesá tu v rôznych uhloch. Voda je tak jasná, že môžete ľahko vidieť jeho dno v hĺbke 14 metrov.

Plitvické jazerá

Jazerá sa nachádzajú na území národného parku Chorvátsko, ktoré je obľúbenou turistickou destináciou. Celkovo je 16 jazier, ktoré sú vzájomne spojené a 92 vodopádmi. Plitvické jazerá sú známe svojimi odtieňmi od azúrovej až po sivú, čo súvisí s prítomnosťou špeciálnych minerálov, s uhlom výskytu slnečného žiarenia a rozmanitosti živých organizmov. Neuveriteľne krásna je príroda, ktorá obklopuje jazero.

Gali Ratti

Zásobník sa nachádza v Pakistane, v regióne Nilum, v oblasti Azad Kašmír. Má ľadový pôvod a je vysoko v horách. Gali Ratti je kŕmené tavením horských ľadovcov.

Loading...