Svet

Evgenia Medvedev - nádej na ruské krasokorčuľovanie

Mladá hviezda ruskej krasokorčuľovania Evgenia Medvedeva sa čoraz viac objavuje na stránkach tlače. Neustále predkladá podstavec pre podstavec. V zozname svojich víťazstiev je početné zlaté a bronzové medaily, niekoľko titulov majstrovstiev Ruska, Európy a sveta. Ona má tiež svetový rekord v turnaji tímu krasokorčuľovanie.

Dievča môže určite byť jeden z najsľubnejších mladých športovcov nášho času a nádej na ruské krasokorčuľovanie. V roku 2016 bol krasokorčuliar na deviatej línii rebríčka Medzinárodnej korčuliarskej únie. Ale o rok neskôr sa stala prvou v ňom.

Začnite úspešnú kariéru

Nadaný talent sa narodil v rodine obchodníka Armana Babasyana. Stalo sa to v roku 1999 19. novembra. Narodená v arménskej rodine, Evgenia Armanovna v budúcnosti vezme priezvisko svojej materskej babičky Medvedeva.

Matka dievčaťa v jej mladosti poskytla veľa času a energie na korčuľovanie. Preto bola dievčaťu daná tomuto športu. Navyše malá dievčina sama rád sledovala korčuliarov v televízii. Jej idol bol Evgeni Plushenko.

Jej prvý tréner, Lyubov Yakovleva, dostal dievča za 3 roky. Keď tréner odišiel na materskú dovolenku, malý Eugene bol poslaný Elenej Selivanovej. Eugene začal prejavovať sľub v ranom veku. Dlhodobé tréningy nahradili jednoduché detské hry. Ale dievčatko sa nestalo rozrušením, prejavom vôle moci, ktorá je pozoruhodná jej vekom. Jediná vec, ktorá rozrušila dievča, bola nedostatok času na jej kreslenie.

Vo veku ôsmich rokov sa Zhenya dostala pod starostlivosť o pozoruhodného učiteľa Eteri Georgievna Tutberidze. Ona tiež trénoval nie menej talentovaný Julia Lipnitskaya. V tejto fáze, zverejnenie talentu Medvedeva, ako korčuliar. Čoskoro si dievča uvedomila vážnosť svojho zamestnania a podľa nej v tom momente jej detstvo skončilo. Vo veku 12 rokov sa mladý športovec pripojil k ruskému národnému tímu. Ona skvele debutovala na Junior Grand Prix, kde vyhral s 169,52 bodmi. V týchto súťažiach v Lotyšsku Evgenia prekonala Maria Sotskovu a Karen Shen z Ameriky.

Úzký harmonogram tréningu a súťaže nezabránil dievčaťu udržať sa v škole vo všetkých predmetoch. Evgenia poznamenáva, že história a biológia boli jej obľúbené predmety. Úspechy v športe a škole viedli hrdinka k myšlienke absolvovať školu ako externý študent.

Víťazstvo v športe

Po prvom jasnom víťazstve v Lotyšsku dievča zopakovalo svoje víťazstvo v Poľsku s skóre 179,96 bodov. Potom v ťažkých a prestížnych súťažiach v Japonsku získala bronz. V roku 2014 sa na Majstrovstvách Ruska dostala iba na 7. mieste medzi dospelých športovcov a medzi juniormi - 4. V tom istom roku získala 2. miesto vo finále Ruska

V rokoch 2014 a 2015 dostal Medvedev zlaté medaily na majstrovstvách v Barcelone a Talline. Veľká cena juniorov sa konala tu. Potom sa Evgenia stala bronzovým medailistom na majstrovstvách Ruska v roku 2015. V tom istom roku sa dostala do kategórie dospelých a získala zlato na súťažiach Ondrej Nepelu v Bratislave. Ihneď po tom, ďalšie zlato padlo z dospelých liga v Milwaukee k prasiatku.

Potom prišiel obdivuhodný úspech v Barcelone a obľúbené víťazstvo na ruskom šampionáte.

Vo februári 2016 získala hrdinka zlato na Majstrovstvách Európy. O mesiac neskôr došlo k víťazstvu v Grand Prix, rovnako ako na titul majstra majstrovstiev sveta v Bostone, ktorý sa otvoril 23. marca 2016. Tu Medveděv vytvoril nový svetový rekord v jednoduchej korčuľovaní. Záznamové skóre pre program bolo celkovo 223,86 pre krátky a náhodný program.

Až do konca roku 2016 Eugenia zlepšila svoj rekord trikrát. Bola tiež víťazkou turnajov v Kanade, Paríži, Marseille, v Rusku. Začiatkom roku 2017 bol mladý športovec dvakrát šampiónom Európy. Tento rok pridal k svojim víťazstvám titul majstra sveta vo Svetovom pohári vo Fínsku. V apríli 2017 si športovec vytvoril nový svetový rekord. Stalo sa to na majstrovstvách sveta v Tokiu.

Olympiáda 2018

Takéto množstvo víťazstiev a ocenení umožnilo fanúšikom korčuľovať, aby verili, že Jevgenij Medvedev prinesie Rusko zlato na olympijských hrách v roku 2018. Škandál okolo dopingu znížil ruský tím na minimum. Tím ženských korčuliarov pozostával iba z troch ľudí:

  • Evgenia Medvedeva;
  • Alina Zagitová;
  • Maria Sotsková.

Táto olympiáda bola prvá v živote mladého krasokorčíka. Ako sa očakávalo, hovorila brilantne. Dievča vytvorila nový svetový rekord v krátkom programe, za ktorý získala 81,06 bodov. Spolu s víťazstvom Aliny Zagitovej vo voľnom programe tento výsledok priniesol tím striebro. Medvedev okamžite zlomil svoj rekord a získal 81,61 bodov za svojvoľný program. Jej záznam okamžite porazil jej spoluhráč Alina Zagitová. Dievča získalo 82,92 bodov. Najvyššie miesta na podstavci v každom prípade prijali zástupcovia ruského tímu: Zagitova so zlatom a Medvedev so striebrom.

Evgenia Medvedev, samozrejme, je majiteľom obrovského talentu. Rýchly rozvoj športu nám umožňuje v budúcnosti dúfať v mnohých významných víťazstvách, a to lokálne i medzinárodne.

Loading...