Články

Profesionálna pedikúra: prvky rôznych techník

Dámy majú radosť ukázať svoje nohy v otvorenej obuvi. Aby bolo takéto umenie príjemné, je potrebné pravidelne vykonávať hygienické postupy, ktoré zachovávajú čistotu a krásu dámskej nohy.

Základné informácie o pedikúre

Jedným z najpopulárnejších postupov na dosiahnutie týchto cieľov je pedikúra. Táto metóda sa stáva najobľúbenejším v lete. Ale ženy, ktoré milujú seba, by sa mali postarať o nohy po celý rok.

Etapy konania:

 • zmäkčenie;
 • čistenie;
 • liečba nechtov, pokožky okolo nohy a po celej nohe;
 • hydratácia a výživa;
 • ozdoba na nechty.

Samotný pedikúru sa klasifikuje podľa spôsobu vedenia hardvéru a klasiky (manuálne). Na základe týchto hlavných typov sa objavili pobočky, medzi ktorými už medzi zákazníkmi obchodov stál obľúbený a najobľúbenejší.

Klasická pedikúra

Táto metóda sa týka manuálnej práce na nohách. Jeho výhodou je jednoduchosť, s akou je robená aj doma. Na začiatok procesu je potrebné pripraviť nožnice, pinzetu, pemzu a súbor. To všetko je nevyhnutné na odstránenie hrubých rastov a korekcie nechtov.

Koža chodidiel sa očistí a zmäkne v mydlovom roztoku s malým množstvom soli. Potom môžete liečiť nohu pemzou a oddeliť kutikulu. Noha môže byť tiež ošetrená krovinom. Odporúča sa nechať nechty najprirodzenejšou cestou a nie je to príliš krátke na to, aby sa zabránilo vniknutiu. Nasledujte súbor nechtov a leštiť. Dokončiť spracovanie nechtov potiahnutých lakom.

Alternatívou na prácu s kutikulou bude neopracovaná voľba, keď sa vrátený koža zmäkne špeciálnym prostriedkom a tlačia sa na základňu nechty s drevenou tyčinkou. Pre úplné pohodlie môžete urobiť masáž s výživným krémom.

Japonská pedikúra

Tento vzhľad už získal popularitu medzi fashionistami. Zvláštnosťou japonskej pedikúry je, že všetky prostriedky pre ňu sú výlučne prirodzené a prirodzené. Neexistujú kovové nástroje a syntetické prístroje. Súčasne je táto metóda pomerne účinná pri liečbe malých rán, prasklín, zmäkčujúcich hrubých oblastí, kukurice a mozoly. Hlavná výhoda metódy starostlivosti a jemnej starostlivosti.

Proces prania prebieha v bylinkovom roztoku, kutikulka je zmäkčená minerálmi. Škrabka na nohy má úplne prirodzenú kompozíciu, ako pastu na leštenie dosky na nechty. Kompozícia pre ochranný povlak je súbor základných a základných olejov. Masáž nôh majster používa vrece z bylín.

Európska pedikúra

Tento typ pedikúry možno pripísať nedeštruktívnej metóde. Vykonáva sa bez vody a kovových nástrojov. Pre kvalitné spracovanie sa používajú špeciálne prostriedky, ktoré zmäkčujú kalenú pokožku a pokožku. Boky a mozoly budú odstránené pomocou scarabu a potom s kúskom pemzy. Ak chcete pokožku posunúť späť, je najprv zmäkčená olejom a posúvaná oranžovou tyčinkou. Pre valec okolo nechtu pomocou špeciálneho pilníka na nechty.

Bezpečnosť a bezpečnosť takejto pedikúry sú zrejmé. Ak nie je kutikulka odrezaná, ale pravidelne sa odkladá stranou, koža sa stáva tenšou a časom prinesie čoraz menej problémov. Iba 6 pravidelných postupov stačí. Na konci každej relácie je potrebné aplikovať krém na nohy a lak na nechty.

Suchá pedikúra

Z názvu postupu je jasné, že proces vylučuje použitie vody. V tomto prípade je riziko šírenia infekcie významne znížené. Rovnako ako v iných podobných postupoch, pri suchom postupe, hrubé oblasti a kutikuly nie sú odrezané, ale korigované len bez použitia kovových nástrojov.

Koža je čistená dezinfekčnými prostriedkami. Lak na nechty sa odstráni bez formulácií acetónu. Formulujem nechty s brúsnym pilníkom na nechty a zjemňujem kutikulu špeciálnym olejom. Samotná kožačka je potom posunutá stranou s oranžovou tyčinkou. Podbradia je potrebné ošetriť pemzou, po ktorej sa kožu aplikuje krém. Masáž chodidiel bude skvelým posledným akordom. Klince môžu byť pokryté dekoratívnym lakom.

Aj v špecializovaných predajniach môžete:

 • Kúpeľná pedikúra;
 • trvalá;
 • ryby;
 • kyselina;
 • kombinované a iné typy pedikúry.

Je dôležité zabezpečiť, aby pri výbere postupu bol zvolený profesionálny majster.

Profesionálna pedikúra doma krok za krokom

Profesionálne urobiť pedikúru nie je tak ťažké. Mnohé kurzy budú robené od každého dobrého pána, za predpokladu vytrvalosti a úsilia. Ak chcete urobiť manikúru na profesionálnej úrovni, musíte pripraviť:

 • nádoba s teplou mydlovou vodou;
 • kefa;
 • uterák;
 • rozdeľovače pre nohy;
 • pemza;
 • bavlnené tampóny;
 • pinzety;
 • oranžová tyčinka;
 • pilník na nechty;
 • zmäkčovač na pokožku;
 • pleťová voda;
 • ozdobný lak na nechty.

Pridajte do vody na zmäkčenie rohovky môže nielen roztok mydla. Špeciálny nástroj predávaný v špecializovaných oddeleniach alebo odvar z bylín je vhodný tu.

Je dôležité, aby ste predtým uspeli lakmi na nechty. Po prvé, nechty sú narezané, po ktorých súbor im dáva tvar. Dĺžka klinca by mala byť dostatočná na zakrytie koncov prstov. Na rezanie je možné použiť uzávery so zaoblenými koncami a tvar je vhodnejší na výrobu skla alebo brúsneho nástroja, okrem kovu.

Vo vode nechty môžu trvať až 15 minút. Dlhšie obdobie bude vyžadovať odmasťovanie povrchov, ktoré nepriaznivo ovplyvňujú zdravie nechtov. Púderový kameň jemne odstráni hrubú vrstvu pokožky od päty, po ktorej môžete urobiť masáž chodidiel. Lepšie je použiť špeciálne mlieko. Masážne línie vychádzajú z prstov až po členku. Táto metóda zlepšuje krvný obeh.

Dláždenie priestoru medzi prstami so špeciálnym oddeľovačom si môžete nechty nechať natrieť lakom. Najprv musíte odmastiť dosku, potom aplikovať bezfarebný lak a potom dekoratívnu vrstvu svojej obľúbenej farby. Prvá široká škvrna sa aplikuje v strede, potom dve na bokoch prvého.

Zariadenie pedikúra s keratolitikou

Pre majstrov pedikúru hardvéru často používajú špeciálne prostriedky na zmäkčenie pokožky. Hlavné vlastnosti týchto zlúčenín sú založené na schopnostiach látok nazývaných keratolytiká. Prekladaný z latinského slova sa prekladá ako zničenie stratum corneum. Počas použitia činidla dochádza k odmietnutiu a čiastočnému rozpusteniu zahustenej vrstvy epidermis.

Keratinizácia kože je normálny proces pre každý organizmus. Výrobky tohto procesu sú vlasy a nechty. Pravidelné odlupovanie starých buniek je nevyhnutné pre obnovenie pokožky, ale keď je pretrhnuté, dochádza k zahusteniu nazývanému hyperkeratóza.

Početné video lekcie na internete vám umožnia ľahko ovládať najzložitejšie techniky pedikúry. So správnou vytrvalosťou môžete rýchlo dosiahnuť vysokú úroveň a stať sa profesionálom.