Hendmeyd

Krásna fľaša na oddelenie skla

Chcete vytvoriť jedinečnú výzdobu pre váš dom alebo kanceláriu? Ponúkame vám jednoduchý a efektívny spôsob, ako vyprázdniť prázdne fľaše do krásnych interiérových prvkov pomocou techniky dekópia.

Na výrobu remesiel bude potrebné:

  1. farebný papier so vzorom (môžete si vziať trojvrstvovú obrúsku so vzorom);
  2. sklenená fľaša alebo nádoba;
  3. alkohol alebo odstraňovač laku na nechty;
  4. PVA lepidlo;
  5. nožnice;
  6. kefa s mäkkými štetinami.

Začnime

Sklenená nádoba, ktorú chcete zmeniť na originálny kúsok, najprv dôkladne umyte v horúcej vode, odstráňte z nej prípadné etikety, osušte a odmasťujte pomocou odstraňovača alkoholu alebo laku na nechty.

Papier nakrájajte na malé kúsky alebo ho opatrne roztrhajte na kúsky. Môžete použiť papierový papier, baliaci papier, výstrižky z časopisov, trojvrstvové utierky s krásnymi vzormi.

Pomocou mäkkej kefky rýchlo naneste tenkú vrstvu lepidla na malú plochu pripraveného povrchu skla.

Potom pomocou rovnakého štetca uchopte požadovaný kus papiera a prilepte ho k mastnutej oblasti lepidlom. (Ak chcete, môžete tento postup urobiť rukami, ale potom sa znečistia do lepidla)

Opatrne vylešte lepený fragment štetcom, aby nedošlo k vzniku vzduchových bublín a záhybov. Naneste naň ďalšiu vrstvu lepidla. Tak postupne vyplňte celý povrch papierom.

Nechajte hotový výrobok vysušiť 1-2 hodiny.

Užitočné tipy:

  1. Ak sa v procese práce vyskytujú problémy a v žiadnom prípade nie je možné sa zbaviť záhybov a bublín, potom v tomto prípade neponáhľajte naniesť druhú vrstvu lepidla na výrobok. Počkajte, kým lepidlo na skle vysuší.
  2. Ak chcete, aby papierové záhyby boli čo možno najmenšie, odporúča sa mazať 1: 1 vodou riedeným lepidlom PVA. Prilepený fragment sa odporúča začať hladiť od stredu k okrajom.
  3. Je lepšie otvoriť hotové remeslá niekoľkokrát bezfarebným lakom. V tomto prípade bude mať perfektnejší vzhľad.
  4. Ak chcete robiť produkty dekódovania krásne, nebojte sa experimentovať. Použite na zdobenie objektov rôzne kvetinové vzory, ozdobte ich prvkami maľovania.

Loading...