Interiér

100 rôznych možností pre kurčatá urobiť sami

Ak chcete postaviť kurča na záhrade dnes nie je ťažké. Stačí stačiť potrebné stavebné materiály a výkresy rôznych návrhov. Obrázkové fotografie pomôžu tým, ktorí si chcú kuriatko zariadiť svojimi vlastnými rukami, aby bolo vtáčie obydlie čo najkomfortnejšie, najbezpečnejšie a čo najpriaznivejšie plánované.

Ciele a ciele

Predtým, ako vytvoríte kuracie plátno alebo plánujete životné prostredie, musíte zvážiť:

 • vek a počet vtákov;
 • sezóna, v ktorej sa bude dom používať;
 • potreba pravidelnej dezinfekcie a čistenia kurčiat.

Aby sa udržalo stabilné fungovanie a veterinárno-hygienický stav kurčiat, musí chovateľ hydiny zabezpečiť:

 • ventilácia;
 • osvetlenie;
 • izolácia, hydroizolácia a vykurovanie budovy, najmä ak je dizajn navrhnutý na zimné obdobie;
 • ktoré sú ľahko umývateľné a suché.

Pred nastavením kuracieho mäsa a poskytnutím podávačov, pijanov a biča by ste sa mali postarať o optimálnu mikroklímu.

Pohodlná mikroklima v slepom dome

Produktivita, rast a stav vtáctva ako celku závisia od mnohých faktorov: osvetlenie, teplota a vlhkosť vzduchu. Dokonca aj v lete by mal udržiavať zdravý mikroklímát vnútri domu, chrániť pred prievanom a vlhkosťou. Za týmto účelom je po montáži konštrukcie a obloženia stien potrebné vykonať tepelnú a vodotesnú ochranu stien, podlahy a strechy.

Vďaka materiálom v ruke a malým trikom, bude usporiadanie domu stáť oveľa lacnejšie. Pre prácu, môžete si vziať lacný plech pinoplast, minerálnu vlnu a ďalšie materiály.

Ak sa plánuje držať vtákov v slepom dome len v teplej dobe, takáto konštrukcia zabráni prievanu a chráni kurčatá pred prehriatím. Ak chcete postaviť zimnú zástavu v klimatických strediskách v strednej šírke, nemôžete to robiť s tepelnou izoláciou, musíte tiež premýšľať o vykurovacom systéme. Zvyčajne je autonómny alebo pripojený k domácnosti.

Často chovatelia hydiny používajú panely alebo infračervené žiarovky na vykurovanie. Sú efektívne, ekonomické, ľahko inštalovateľné, dráždivé pre vtáky a neohrievajú samotný vzduch, ale iba oblasť pod infračerveným žiarením. Usporiadanie dizajnu s týmito zariadeniami je potrebné vziať do úvahy, že k nim musí byť vzdialenosť minimálne 50 cm a je lepšie chrániť svietidlá ochrannými mriežkami.

Vetranie a osvetlenie

Infračervené žiarovky sa dajú použiť ako na vykurovanie, tak na osvetlenie. Ale ani tmavé svetlo z nich nie je najlepšou voľbou pre vtáka v noci. Pre dobrý odpočinok musia sliepky zabezpečiť tmu.

Ak chcete ušetriť elektrickú energiu, môžete vytvoriť vnútorné okná. Ak je plánovaný celoročný dizajn, mali by ste sa postarať o odolné rámčeky, ktoré sa nedajú v studenom vzduchu.

Dobré vetranie zabráni nepríjemnej vôni vnútri slepačného domu, normalizuje teplotu a vlhkosť, čo môže v procese aktívneho života vtáka narastať.

Podlaha a steny

Konštrukcia kuracieho mäsa musí mať dvere na čistenie podlahy od vrhu, starého vrhu a iných nečistôt. Pred usporiadaním hlbokej podstielky čistých suchých slamy a pilín musíte najprv položiť na podlahu vrstvu vápna. Samotný vrh by mal byť minimálne 10 cm, v chladnej sezóne je vrstva silnejšia. V procese znečistenia starý vrh nahradiť nový.

Hniezda a bidlá

Dôležitým miestom usporiadania družstva sú hniezda a hniezda. Vyrobte ich z preglejky, dosiek a iných materiálov. Skúsení chovatelia hydiny často používajú aj iné predmety. Ako taká môžu byť plastové nádoby, koše alebo vedierka, ktoré sú obložené vrhmi.

Na premiestňovanie používajte tyče alebo tyče. Tyče pravouhlého alebo štvorcového prierezu musia byť spracované - na okrúhle okraje a na leštenie povrchu smirkovým papierom.

V prvom rade by mali byť kostičky vo výške približne 50 cm, na druhej a potom na vzdialenosť 35 cm od predchádzajúcich. Je dôležité navrhnúť riadky tak, aby vtáky sedeli na seba. Optimálna vzdialenosť od steny k hradbám je minimálne 25 cm.

Usporiadanie padoku

Pre chôdzu kurčiat spolu s kuracím klobúkom je potrebné zabezpečiť vybavené priestory. Ak sa má v lete plánovať pestovanie hydiny, mala by byť usporiadaná tak, aby nechodila von na horúcu stranu, ale zároveň nie je stále v tieni. Musíte sa tiež postarať o čistotu a uistiť sa, že rastliny, ktoré sú nebezpečné pre kurčatá, nerastia na území pera. A samozrejme, odstrániť nepríjemné prekvapenia pre vtáka v podobe nechcených hostí.

Corral je konštruovaný z kovového pletiva s jemnými okami, ktorá je v napnutom stave upevnená na stĺpoch umiestnených v rohoch štvorca. Výška plotu nie je zvyčajne menšia ako 2 metre. Veľkosť mriežky by mala byť dostatočne malá, aby sa vták neviazol.

Vnútorné usporiadanie družstva: užitočné tipy

Skúsení chovatelia hydiny vždy vedia niekoľko trikov o usporiadaní praktických a pohodlných kuracích domov:

 • Je dôležité sledovať dĺžku denného svetla v kureníkovom dome. Prebytok svetla nepriaznivo ovplyvňuje správanie vtákov: prejavujú agresivitu, poškodzujú vajcia v hniezdiach a kŕmia menšie príbuzné;
 • hniezda na rovnakej úrovni so sexom nie je tou najlepšou voľbou, pretože viac mazaný jednotlivci ich určite prispôsobia spánku;
 • pre väčšiu produkciu vajec stačí umiestniť hniezda do tieňovaného rohu;
 • aby sa správne umiestnili rímsy na stene na opačnej strane hniezd;
 • aby boli kurčatá ľahké stúpať na vrchol hniezd a hniezd, sú pre nich nastavené schody a šikmé chodníky;
 • podávače a napájače by mali byť usporiadané nad úrovňou podlahy tak, aby ich vtáky mohli pohodlne používať, ale zároveň sa nemohli dostať do vody alebo krmív;
 • Najlepšie je umiestniť pijanky a podávače bližšie k stene medzi biskupmi a hniezdami. Musia byť v dohľade všetkých obyvateľov družstva.

Zaujímavé príklady vzorov kuracieho coopu sú uvedené na nasledujúcich fotografiách.

Loading...