Články

Všetko o dovolenke vo Vietname v roku 2018: sprievodca turistom, ceny hotelov a leteniek

Vietnam je úžasne krásna krajina. Tu sa zhromažďuje množstvo prírodných atrakcií - ryžové polia, vodopády, úspechy moderného života - tuk-tuky, lahodná národná kuchyňa.

Mnoho turistov porovnáva túto krajinu s Thajskom s jediným rozdielom, že vo Vietname je orientálna chuť výraznejšia. Obyvateľstvo sa tu menej zameriava na turistov, žijú svojimi vlastnými životmi, čo robí z tohto štátu referenčnú hodnotu juhovýchodných tradícií.

Vietnam je najľudnatejšia krajina na Indočínskom polostrove. Čas je určený GMT, takže rozdiel medzi Moskvou a Háňou (hlavným mestom štátu) je +4 hodín.

Ak je Thajsko ovládané dovolenkami na pláži a všetkými druhmi vodných aktivít, potom sa vo Vietname môžete ponoriť do atmosféry starých chrámových komplexov a národných parkov. Infraštruktúra je dobre rozvinutá - existujú strediská s európskou úrovňou služieb, mnohí sprievodcovia a zamestnanci hotela hovoria francúzsky a anglicky. Nadšenci potápačov prichádzajú do Vietnamu, pretože je to najviac rozpočetné a krásne miesto na potápanie.

Jedinou nevýhodou tejto krajiny je veľmi vzdialené miesto voči strednému Rusku. Ak by bol Vietnam trochu bližšie k kontinentu, stal by sa to skutočným turistickým rajom s miliónmi dovolenkárov ročne. Zvyšok turistov čaká na niektoré výhody - vzrušujúci a neobvyklý exkurzný program, skvelé čisté široké pláže s možnosťou outdoorových aktivít, rôzne hotelové zázemie, výhodné ceny v hoteloch a reštauráciách.

Ako sa dostať do Vietnamu

Štyrikrát týždenne, v pondelok, utorok, štvrtok a sobotu, priame lety do hlavného mesta Vietnamu, Hanoi, odchádzajú z Moskvy (Sheremetyevo). Cena leteckých spoločností Aeroflot a Vietnam Airlines je 430 dolárov v oboch smeroch.

Od Petrohradu, aby ste sa dostali priamo do Hanoja, nebude fungovať, musíte lietať do Moskvy a potom nastúpiť do lietadla do Vietnamu.

Vietnamské podnebie: kedy ísť

Počasie vo Vietname je vždy premenlivé a nestabilné. Je to kvôli subtropickému podnebiu, ktoré dominuje takmer celé územie krajiny, s výnimkou oblastí chránených horami.

Klíma Vietnamu sa dá rozdeliť na dve obdobia - mokré a suché. Vlhké počasie je od mája do novembra. Zvlášť daždivé v júni a auguste. Suché a mierne počasie začína v decembri a trvá až do apríla.

Táto charakteristika vietnamskej klímy je úspešne využívaná turistami, ktorí kupujú kupóny v zime. Náklady na cestu sú oveľa nižšie ako v sametovom období. Najlepšie mesiace pre dovolenky na pláži v Hanoji a ďalších provinciách sú január a február. V tejto dobe tu nie je príliš horúco, slnko je mäkké, morská voda je osviežujúca.

Vízové ​​a colné doklady do Vietnamu

Pre občanov Ruskej federácie, ktorí sa zdržiavajú v krajine na obdobie nie dlhšie ako 15 dní, sa vízum nevyžaduje. Jedinou podmienkou je trvalý pobyt v krajine bez prechodu do susedných krajín - Číny, Kambodže, Laosu. Na ostrove Phu Quoc môžete žiť bez víz až na 30 dní. V takomto prípade sa uistite, že vydáte zdravotné poistenie pre celú cestu.

Pokiaľ ide o colné orgány, neexistujú žiadne prísne pravidlá pre dovoz a vývoz. Jedinou výnimkou sú drogy, pre ktoré v tejto krajine môžete prijať trest smrti - trest smrti. Nedoporučuje sa odstraňovať starožitnosti a starožitnosti z krajiny, inak budete musieť zaplatiť veľkú pokutu.

Najlepšie strediská vo Vietname: kde relaxovať v roku 2018

Tradične môže byť krajina rozdelená do troch hlavných oblastí: Severu, Juhu a Centra. V severnej časti Vietnamu sa nachádza mnoho starobylých atrakcií, veľké čajové plantáže, rezervy. Tu je hlavné mesto krajiny - Hanoj ​​- mesto s úžasnou zmesou tradícií Východu a Západu.

V centrálnej časti krajiny sú nádherné dlhé pláže s infraštruktúrou. Podnebie je tu najpriaznivejšie a miernejšie. Centrum Vietnamu je známe svojimi krásnymi výhľadmi, starobylými chrámami Hue a párty s mladými plážami.

Ekonomická zložka krajiny je sústredená na juhu krajiny. Hlavným mestom južnej časti mesta je Ho Či Minovo mesto. Existujú elitné drahé hotely, najlepšie reštaurácie, veľa butikov a nákupné centrum.

Južná časť krajiny je známa pre také strediská ako luxusné Phu Quoc, Nha Trang je najlepším miestom pre rekreáciu mládeže a oveľa uvoľnenejšie a provinčné - Phan Thiet.

Náklady na hotely a hostince vo Vietname 2018

Vo veľkých mestách krajiny ponúkajú turistom širokú škálu hotelov - od malých mini hotelov po 5 * luxusných hotelov. Na európskej úrovni možno vysledovať takmer každý detail interiéru, štýl komunikácie s personálom. Stojí za zmienku, že Vietnam je už dávno kolóniou Francúzska a absorboval mnohé tradície tejto európskej krajiny.

Počas všetkých ročných období sú ceny ubytovania prakticky nezmenené. V luxusnom hoteli sa ceny izieb pohybujú od 1 500 000 vietnamských dongov pre dve osoby, v 4 * hoteli - od 800 000 i / d, v 3 * hoteloch - od 200 000 i / d. Najnižšia cena ubytovania v ubytovniach je od 150 000 m / d na osobu.

Aké peniaze musíte vyzdvihnúť do Vietnamu

Oficiálnou menou Vietnamu je vietnamský dong. Výmena sa uskutočňuje vo výške 1,000 w / d za 2,51 rubľov.

Na výlet do Vietnamu je lepšie skladovať doláre a eurá, ktoré ako každé turistické miesto sú voľne prijaté na zaplatenie. Môžete si vymeniť menu v zmenárňach, bankách, trhoch, na letisku. Nie sú žiadne osobitné rozdiely v sadzbách, existujú aj skryté poplatky a poplatky.

Dovolenka na pláži vo Vietname 2018

Pozdĺž pobrežia južného Číny sa tiahne úsek krásnych pláží, z ktorých je neuveriteľný počet pláží vo Vietname. Tu sú obľúbené letoviská, kde sa život zúri 24 hodín. To je ideálne miesto pre extrémny odpočinok - surfovanie, potápanie a kiting. Niektoré pláže na juhu krajiny sú tak opustené, že existuje pocit divokého odpočinku v neuveriteľnej vzdialenosti od civilizácie.

Väčšina pláží v rámci hraníc veľkých miest a stredísk je zadarmo. Na území sú vymenené kabíny, sprchy a umývadlá. Piesok na pláži je pravidelne čistený z trosiek. Jedinou položkou výdavkov na dovolenku na pláži budú ležadlá a slnečníky, ktoré budú stáť 20 000-50 0000 v / d denne.

Vietnam je krajina, ktorá určite zostane v pamäti turistov, ktorí tu boli aspoň raz. Ide o typickú ázijskú krajinu, ktorá otvorí Európanovi hlbokú kultúru a východné tajomstvá až po niekoľkých cestách.

Pozrite si video: Jazdenka Škoda Octavia III 2012 - 2016 - (Január 2020).

Loading...