Interiér

V interiéri je leštené drevo

Drevené kefovanie je jednou z najčastejšie používaných techník dekoračnej úpravy drevených predmetov. Je založená na rôznom stupni tvrdosti vrstiev dreveného masívu. Prierez jasne ukazuje kruhy roka, ktoré tvoria rôzne vlákna podľa ich fyzikálnych vlastností. V závislosti od typu dreva vytvárajú vrstvy jedinečný vzor, ​​ktorý zdobí akýkoľvek výrobok alebo interiér.

Pri odstraňovaní mäkkých vrstiev majú plochy s tvrdými vláknami jasný reliéf na povrchu dreva, čo mu prináša osobitný dekoratívny efekt. V prirodzenom prostredí sa to stáva v priebehu času: mäkké vlákna nezávisle odchádzajú, v závislosti od frekvencie prevádzky objektu. Kartáčovanie dáva textúru drevu a vytvára tak efekt vizuálneho starnutia.

Brashirovanie ako technika umelého starnutia dreva

Táto metóda štruktúrovania je vhodná pre prácu s tvrdými a mäkkými drevinami s jasne definovanou štruktúrou a prejavmi vrstiev rôznej tvrdosti. Patria sem dub, borovica, vlašský orech, wenge, popol, smrekovec.

Steny s malou vláknitou, slabo výraznou textúrou nie sú vhodné na čistenie. Je to drevo z javora, teaku, olše, buka, čerešňa, breza.

Technika kefovania zahŕňa vytvorenie neuveriteľne krásnych, originálnych textúr, ktoré sú ideálne vhodné pre interiérové ​​objekty rôznych štýlov. Štruktúrované drevo sa aktívne používa pri výrobe nábytku, podláh, dekoratívnych dielov.

Zariadenie na čistenie

Kefovanie je považované za jednoduchú a cenovú techniku, ktorá vám umožňuje rýchlo dosiahnuť účinok starého prírodného dreva. K tomu potrebujete domácu dielňu a minimálnu sadu nástrojov:

  • kovové kefy s rôznou tuhosťou, ktoré odstraňujú mäkké vlákna z povrchu dreva;
  • brúsny papier s rôznym zrnom na brúsenie a konečné leštenie;
  • škvrny a ďalšie nástroje na vytvorenie dekoratívneho efektu;
  • lak na konečné otvorenie povrchu výrobku na konci kefovania.

Maximálne zjednodušenie práce a jej väčšia mechanizácia pomôže vŕtať s riadením rýchlosti alebo stroje navrhnuté špeciálne na čistenie.

Okrem toho by ste si mali zakúpiť široké alebo ploché kefy rôznych typov: polymér (s brúsnym), vlasy alebo sesal a kov. Pri dodržiavaní správnej techniky a priorít s použitím mechanického zariadenia je možné dosiahnuť dokonalé prevedenie dielov pre rôzne výrobky.

Technika kefovania: krok za krokom

1. Aby sa prach z dreva nerozptyloval, musí sa obrobok navlhčiť. Prvá úprava je vykonaná kovovou kefou. Jeho tuhosť je zvolená v závislosti od stupňa tvrdosti dreva. Je dôležité, aby štetiny nepoškodili tvrdé vlákna, ale aj dobre odstránili mäkké vlákna. Trajektória pohybu by mala sledovať smer vlákien a rýchlosť by mala byť mierna - dostatočná na efektívnu kyretáž.

Vysoká rýchlosť otáčania dokáže vypaľovať drevo, takže musíte mať možnosť vybrať príslušnú možnosť jednotlivo pre každý kus. V prípade manuálnej práce je tento problém vylúčený, ale tu budete musieť vynaložiť väčšie úsilie a čas.

2. Prvé mletie vzorky odstraňuje zvyšky a drsnosť vlákien, ktoré zostávajú na povrchu. Vyrába sa pomocou polymérnej kefy s aplikovaným brúsnym materiálom. Po odstránení celého prebytku môžete vidieť, ako dobre a hlboko sa uskutočnilo štruktúrovanie a ak je to potrebné, tiež prehĺbiť vytvorené drážky. V tejto fáze môžete pridať dekoráciu s dekoratívnymi prvkami. Pomocou stamestky, na rôznych miestach, je potrebné označiť prehĺbenie akejkoľvek formy. Ďalej sú hrubé brúsenie, po ktorých im môžete dať vzhľad prirodzených starých trhlín.

3. Konečné leštenie sa vykonáva pomocou vlasovej alebo sisalovej kefy. V tomto štádiu produkt získava lesklý dokončený vzhľad, ktorý úplne odhaľuje krásu dekoratívnej štruktúry dreva. Manuálne spracovanie sa vykonáva pomocou jemného zrnitého papiera, vďaka ktorému sa dosahuje dokonalé leštenie. Ďalej je výrobok pripravený na ďalšie farbenie a lakovanie. Ak sa najskôr navlhčí povrch dreva, potom by mal byť v tomto štádiu správne vysušený a dôkladne vyčistený od usadeného prachu.

4. Na dosiahnutie špeciálneho dekoratívneho účinku sa výrobok podrobuje viacerým dodatočným manipuláciám - patinovaným, pozláteným, lakovaným, vystreľovaným a iným spôsobom dokončovania.

Použitím škvŕn na drevo dosahujú účinky starnutia kvôli vytvoreným kontrastným vzorkám. Zlatá farba, ktorá klesla pri aplikácii na malé priehlbiny a praskliny na prírodnom drevenom pozadí, vytvára zvláštny dojem. Po lakovaní je povrch nakoniec leštený, čím sa zbaví drsnosti, ktorá vznikla pri spracovaní farbiacich zmesí.

5. Posledným krokom je lakovanie. V tomto prípade musí byť strom úplne čistý a vysušený.

Čistenie parkiet vyžaduje použitie špeciálneho parketového laku. Takéto pokrytie bude trvať dlho.

Oblasť použitia techniky čistenia

Dostupnosť a ohromujúci dekoratívny efekt technológie čistenia je veľmi obľúbený pri výrobe interiérových predmetov a ďalších detailov pri návrhu priestorov.

Regály, stĺpy, stropné trámy, nástenné panely, krby, vyrobené z úmyselne starého dreva, dávajú osobitý šarm a farbu do sál a obývacích izieb, kuchýň a reštaurácií.

Drevený nábytok s kartáčovanými prvkami vyzerá veľmi elegantne.

Obzvlášť cenný je materiál dotknutý kôrou, keďže takáto faktúra nie je ručne reprodukovaná a v skutočnosti vytvára absolútny dojem starožitnosti dreveného produktu.

Technológia čistenia je ideálny a cenovo dostupný spôsob, ako vytvoriť bezchybný interiér s farebným štýlom krajiny alebo ročníka. Štruktúrované predmety z dreva naplnia dom s prírodnými motívmi, špeciálnou atmosférou tepla a pohodlia, ktoré sa zvýraznia v celkovom dizajne.

Loading...