Články

Báječná dovolenka v Dominikánskej republike 2018

Dominikánska republika je nádherné Karibské more, najlepšie cigary na svete, zápalné merengue a slnečné pláže pod palmami. Najnavštevovanejšie mestá sú hlavné mestá Santo Domingo, Punta Cana, Pueto Plata. Krajina sa nachádza na východe Haiti. Turisti tu priťahujú biele piesočné pláže a teplé morské surfovanie.

Toto miesto, na ktoré zapadá epithet "raj na zemi", je schopný radovať nielen plážové dovolenky, ale aj architektúru a prírodné pamiatky. Fanúšikovia vonkajších aktivít sa tu budú môcť ponoriť do celodenných sérií dobrodružstiev a vzrušení. Slávnostná nálada nenecháva turistov po celú dobu odpočinku.

Geografia Dominikánskej republiky

Architektúra historického centra hlavného mesta je taká nádherná a jedinečná, že samotné miesto je zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Zakladateľ Santa Dominga uznal Bartolomea Columbusa - brata slávneho Christophera. Prvé meno mesta znelo ako New Isabella.

Akonáhle bolo mesto centrom španielskej kolónie, o čom svedčia mnohé stavby tej doby. Tu môžete stráviť svoj čas na výletoch a práve chôdzi. A pre dovolenku na pláži, najmä s rodinou, pobrežie Punta Cana je ideálne. Tu, jeden po druhom, sú tu vynikajúce hotely, všetky druhy reštaurácií, dobre upravené pláže. To všetko je ohraničené čerstvými zeleňami a nádhernou prírodou. Na diaľku sa nachádzajú tri parky naraz, kde sa môžete zoznámiť s exotickou flórou a faunou krajiny.

Ďalším miestom pre dovolenku na pláži je Puerto Plata. Tu na plážiach 120 km sa nachádzajú strediská Cabarete, Playa Dorada, Sosua. Tu nájdem zábavy windsurfingov, fanúšikov klubových prázdnin, ako aj tých, ktorí chcú relaxovať v luxusnom "all inclusive" systéme.

Doporučené miesto pre návštevu je Boca Chica. Jedná sa o malú lagúnu, ktorá je oplotená od celého koralového útesu. Tu môžete získať množstvo zobrazení:

  • potápanie;
  • jazda na koni;
  • tenis;
  • plachtenie;
  • vodné lyže a iné veci.

50 km od hlavného mesta sa nachádza Juan Dolio. Na miestnych pláží, tí, ktorí plánujú stráviť veľa času v hlavnom meste. Potápači môžu navštíviť Bayahibe s čistými plážami a svetlým podmorským svetom. Môžete odísť do prírody v Samanej. Tu prírodu nedotknutá pokrokom priťahuje tých, ktorí chcú cítiť harmóniu a pokoj.

Podnebie Dominikánskej republiky

Vlhké subtropické podnebie v oblasti je doplnené severovýchodným vánkom a obchodným vetrom. Vďaka tejto funkcii sa teplo stáva menej únavné. Deštivé obdobie s častými a krátkymi dažďami klesá od mája do septembra. Po celý zvyšok roka vládne suché teplo. August je najhorúcejší mesiac. Priemerná zimná teplota je 250 s plusom, v lete približne 330.

Ako sa dostať do Dominikánskej republiky

Občania Ruska a Ukrajiny nepotrebujú víza na návštevu v Dominikánskej republike, ak pobyt neprekročí 30 dní. Odporúča sa predbežne zariadiť zdravotné poistenie počas celého obdobia. Keď prídete na letisko, budete musieť zaplatiť 10 dolárov za cestovnú kartu, pri odchode - daň vo výške 20 USD. Pri dovoze menových obmedzení sa poskytujú len za doláre - nie viac ako 10 000.

Môžete lietať z tejto krajiny buď priamym letom alebo transferom. Hlavné letiská Las Americas a La Isabella v Santo Domingo prijímajú väčšinu lietadiel z Ruska. Lety tu len s dokovaním. Lístok bude stáť od 600 do 700 USD v závislosti od leteckej spoločnosti.

Existujú priame lety do Punta Cana. Cena takého letu bude dosahovať až 1 000 USD. Let trvá asi 12 hodín. Z Petrohradu do Punta Qara bude musieť letieť s transferom. Bude to trvať 31 hodín. Existuje veľa ďalších možností letu, ale všetky sú zdĺhavé a zdĺhavé.

Vnútrozemská doprava

Pre dominikánov a hostí krajiny zostáva autobus najpopulárnejším dopravným prostriedkom. Medzi veľkými mestami ply lety veľkých spoločností. Prechod z Santo Dominga do Puerto Plata stojí asi 350 DOP, asi 180 DOP od Santiaga do Sosua.

Existujú menšie spoločnosti s menej komfortnými autobusmi. Prejdú jasným harmonogramom a zastavia sa na žiadosť cestujúceho. Medzi mestami na takýchto vozidlách môže jazdiť 100 DOP a vo meste za 30 rokov. Lacné cestovanie je spôsobené preplnenými autobusmi. Niektorí cestujúci musia stáť na výlet.

Populárne sú "carro-publicos" - analógia našich mikrobusov, ako aj taxi motocyklov. Cena tohto druhu je stanovená na 60 až 100 DOP, v závislosti od cesty je vyjednávanie zbytočné. Nie je však potrebné hovoriť o bezpečnosti tu: nie je prilba, a môžete spáliť nohy na výfukovej rúre.

Taxi v konvenčnom koncepte aj tu. Parkovanie sa nachádza v blízkosti hlavných hotelov. Takéto služby stojí od 200 DOP na výlet po meste. Z letiska sa turista dostane asi v roku 2000. V Santo Domingo sa nachádza metro s jednou linkou. Najdlhšia cesta trvá len 20 minút a stojí 20 DOP.

Žije v republike

Miestne hotely majú spoločné hviezdičkové hodnotenie. Je v súlade s medzinárodnými normami. Všetky hotely poskytujú hosťom tri jedlá denne, barový servis, občerstvenie a niektoré aktivity na pláži.

Ubytovanie v hlavnom meste v 2 hviezdy bude stáť 1500 DOP za deň. 3 hviezdičky budú vyžadovať rozloženie od roku 1700 a luxus päťhviezdičkových izieb bude stáť od 4000 DOP za deň. Pri výbere strediska, ako je napríklad Puerto Plata, je potrebné zvážiť, že životná úroveň sa v každej kategórii zvýši o 1 500.

Alternatívou k hotelom budú pohodlné bungalovy s malým počtom izieb v každej z nich a chaty. Obrovské hotelové komplexy ponúkajú hosťom služby mini-vlaku na mieste, pretože vzdialenosť od bazéna alebo pláže môže byť pôsobivá. Ruský hovoriaci personál v hoteloch je vzácnosťou. Situáciu zachránili zástupcovia cestovných kancelárií v hoteli.

Podľa recenzií majú tieto komplexy, ktoré sú v tesnej blízkosti mora, zvýšené opotrebenie. Medzi týmito možnosťami je potrebné uviesť dátum poslednej rekonštrukcie.

Jedlo v Dominikánskej republike

Národná kuchyňa poteší gurmánov s rozmanitosťou. Okrem miestnych jedál je európska a africká kuchyňa pripravená pre turistov. Hlavnými produktmi sú:

  • fazuľa;
  • zelenina;
  • banány;
  • ISSA;
  • ryby.

Medzi tradičné jedlá patria dušinky z mäsa a zmes banánov, fazule a ryže; asopao polievka; pečené bravčové mäso. Prekvapujúco tu nie sú veľké požiadavky na morské plody. Ale rum sa ponúka v množstve až 15 odrôd. Dobrá kvalita z miestneho piva. Znalec exotických môže vyskúšať alkoholický nápoj nazývaný "pru", ktorý sa získava kvasením šťavy rastliny s rovnakým názvom.

Večera v kaviarni v priemere môže byť 600-900 DOP každý. Ak sa voľba dostala na dobrú reštauráciu, potom položil okolo 2000 DOP.

Výlety a atrakcie

Existuje nespočetné zaujímavé a originálne výlety v Dominikánskej republike. Napríklad púšť s čiernym pieskom a pláž s ružovými plameniakmi môžete navštíviť na výlete do Salinas za 120 dolárov. Podľa legendy, dostať sa do "Vodopád milionárov", môžete získať bohatý, ale to stojí len 115 dolárov na osobu. Na to isté prehliadky sa ponúkajú návštevy ostrova Backcard a pozrieť sa na veľryby. Individuálna cesta cez Dominikánske vnútrozemie s históriou bude stáť 400-450 dolárov.Námorné plavby na jachtách a lodiach v závislosti od trvania a možností budú stáť od 100 do 1000 dolárov. Prehliadky hlavného mesta môžu byť vynaložené na 95-120 dolárov. Monkey Jungle a Zip Line Adventures sú zábava pre dospelých a deti, cestu cez systém vínnej révy a visutých mostov s množstvom vzrušenia. Môžete urobiť túto prechádzku len za 100 dolárov.

Vymenovať všetky potešenia Dominikánskej republiky je nemožné. Každý hosť v krajine bude môcť nájsť niečo pre seba. Je potrebné zbierať len veci a prísť na toto nebeské miesto.

Loading...