Články

Pamiatky Petrohradu

Petrohrad priťahuje turistov s fascinujúcou históriou a nádhernou architektúrou. V tomto meste získali obrovské množstvo atrakcií, z ktorých každá je ľahko nahradiť knihu o histórii alebo architektonickú referenčnú knihu. Mnohé múzeá v Petrohrade hovoria o hrdinskej minulosti mesta a preukazujú skutočné poklady carského Ruska. Na scénach divadiel v Petrohrade vystupujú svetoznámi umelci. V tomto článku sa budeme rozprávať o najzaujímavejších miestach bez návštevy, ktoré nemôžu urobiť ani jedna okružná prehliadka mesta.

Zimný palác

Tento palác bol postavený v roku 1762 ako rezidencia Elizabeth Petrovny. Odvtedy až do roku 1917 sa jeho postavenie nezmenilo. Táto budova sa stala štvrtým Zimným palácom, postaveným pre cisársku rodinu.

Okrem paláca tu boli postavené sídlo gardového zboru a generálny štáb. A na námestí paláca môžete vidieť pomník venovaný víťazstvu nad armádou Napoleona.

Palace Square

Táto oblasť je ústredná v severnom hlavnom meste a je považovaná za jednu z najpokročilejších na svete. Zahŕňa zimný palác, veliteľstvo gardového zboru, novú a malú pustovnicu.

Zbor sídla je známy svojimi oblúkmi, ktoré tvoria jednu z najdlhších budov v Európe. Samotná budova bola postavená v štýle klasicizmu. A jeho hlavný prvok môže byť nazývaný Triumfálny oblúk s vozom víťazstva.

Kolón Alexandrie s postavou anjela na vrchole sa stal symbolom námestia. Je to jeden z najväčších žulových monolitov na svete. Na podstavci môžete vidieť basreliéfy s vojenskou zbrojou, alegóriami sveta atď.

pustovňa

Toto múzeum sa stalo najväčším v Petrohrade. Jeho zbierka má približne 3 milióny exponátov vrátane svetovo preslávených umeleckých diel ruských a zahraničných autorov.

Múzejná zbierka tvoria obrazy a grafiky, plastiky, ukážky užitočného umenia, numizmatické materiály a zaujímavé historické nálezy.

Hermitage začalo v roku 1764, kedy Kateřina II. Kúpila 225 obchodných známok Gotskovského.

Pevnosť Petra a Pavla

Pevnosť je považovaná za jednu z najstarších architektonických pamiatok mesta. Jeho výstavba sa začala v roku 1703. Od tohto dátumu sa číta história Petrohradu. Pevnosť sa nachádza na ostrove Zayachy, kde sa nachádza hrobka Romanovovcov v Peterovej a Pavlovskej pevnosti.

Tvar pevnosti pripomína šesťuholník a opakuje kontúry ostrova. Až do 20. storočia sa tu nachádzalo hlavné väzenie. Dnes je otvorený komplex pozostávajúci z katedrály Petra a Pavla, bašta, väzenie, hrobka kniežaťa, inžinier, botny, cirkev a komandantov.

Každého dňa sa vystreľuje výstrel z pušky Naryshkinského bastóna.

Cruiser "Aurora"

Medzi mnohými zaujímavosťami Petrohradu to možno nazvať relatívne mladým. Náš krížnik je spojený s údermi Zimného paláca a začiatkom novej historickej éry. Ale samotná loď bola vyrobená v roku 1900. Po celú dobu služby sa zúčastnil prvej svetovej vojny, rusko-japonskej a Veľkej vlasteneckej vojny.

Múzeum tu bolo otvorené iba v roku 1956 a pred tým bolo 11 rokov základňou pre výcvik kadetov na Nakhimovskej škole. Múzeum má približne 500 exponátov, prebiehajú dočasné výstavy. Vstupné je 50 ruží pre deti a dôchodcov a 100 rubľov pre dospelých návštevníkov.

Kostol sv. Izáka

Katedrála sa dá nazvať jedinečnou architektonickou pamiatkou, modelom ruského náboženského umenia a jedným z najkrajších európskych katedrál. Jeho dizajn je zbierkou ruského maľby z polovice 19. storočia, vrátane diel Bruniho, Bryullova a Shebunova. Tu môžu návštevníci vidieť asi 300 soch, soch a basreliéfov Ivana Vitaliho.

Nie menej významné sú asi 60 mozaiky talentovaných ruských majstrov. V katedrále sv. Izáka sa konajú rôzne významné udalosti, výstavy a podujatia.

Vasilyevsky ostrov

Spočiatku bol ostrov určený ako centrum mesta, pretože na jeho hraniciach boli umiestnené najvýznamnejšie verejné priestory. Ale čoskoro sa ukázalo, že to nie je dobrý nápad.

Na ostrove sa nachádza budova dvanástich vysokých škôl, Štátnej univerzity, Kunstkamera. Miestni obyvatelia milujú pomaly prechádzky svojimi uličkami a úzkymi uličkami, kde vzduch môže cítiť majestátny duch ruskej ríše.

Kunstkamera

Kunstkamera je jedno zo starých múzeí v Petrohrade. Bola vytvorená vyhláškou Petra I. zbierať nezvyčajné materiály vytvorené nielen prírodou, ale aj ľudskými rukami. Druhým názvom Kunstkamera je múzeum antropológie a etnografie.

Vytvorenie takéhoto miesta Petra I. bolo podnietené vzhľadom na brez, ktorého kmeň vyrastal z iného stromu. Pri pohľade na ňu sa rozhodol vytvoriť zbierku všetkých druhov deformácií. Otvorenie Kunstkamery sa uskutočnilo v roku 1714. Medzi jeho prvými exponátmi boli živé tvory (trpaslíci, obri, stvorenia s rôznymi deformáciami).

Oblasť Marsu

Toto námestie sa stalo jednou z najznámejších v Petrohrade. Oblasť Marsu sa nachádza na neupravenej časti ostrova Admirality. Historicky sa používa na rôzne cvičenia a prehliadky.

Na konci 18. storočia tu boli postavené pamiatky vynikajúcich veliteľov, medzi nimi aj Alexander Suvorov.

V 20. storočí sa námestie stalo pomníkom, kde boli pochovaní obete februárovej revolúcie. Do roku 1933 tu boli pochovaní významní politickí predstavitelia krajiny. V roku 1953 bol na poli Marsu postavený večný plameň, pripomínajúci ľudí z tých, ktorí zomreli počas Veľkej vlasteneckej vojny.

Admirality

Admiralita je celý komplex budov, ktoré sú považované za pomník federálneho významu. Jeho výstavba sa začala v roku 1704 s lodenicou a Admiralty House. Neskôr, po obvode ostrova Admirality, bola postavená bašta, ktorá chránila pred útokom Švédska.

Admiralita sa v krátkom čase stala centrom mesta. Tu sa konali vojenské cvičenia a na sviatkoch sa konali predstavenia a ľudové slávnosti. Toto miesto sa stalo múzeom až na začiatku minulého storočia.

Divadlo Mariinsky

Bol otvorený v roku 1783. Dnes je centrom kultúrneho života mesta. A napriek skutočnosti, že na jej javisku vidíte produkcie na vysokej úrovni, ceny vstupeniek sú celkom demokratické. Tvorili tu svetoznámych hviezd, medzi nimi boli Ekaterina Kondaurova, Diana Vishneva, Uliana Lopatkina, Anna Netrebko atď.

Petrohrad sa dá nazvať jedinečným mestom, ktoré dokázalo zhromaždiť obrovské množstvo významných historických a kultúrnych atrakcií krajiny.

Pozrite si video: RUSKO - Petrohrad (Február 2020).

Loading...