Interiér

Top 100 nápadov: Loft Kitchen

Pokiaľ ide o interiér moderného podkrovného bytu, stojí za zmienku skutočnosť, že architektonická osobitosť dizajnu neobjavila svojich obdivovateľov. Tieto charakteristické črty, vďaka ktorým tento štýl získava osobitnú hodnotu, sa považovali za závažné chyby vo fáze generácie. Nedávno však myšlienka zaviesť špecifiká výrobných budov v tradičnom mestskom byte prilákala nielen ekonomických študentov, ale aj bohatých majiteľov luxusných domov v Európe a Amerike.

Vďaka profesionalite a úsiliu moderného dizajnéra je štýl podkrovia veľmi obľúbený pri usporiadaní rôznych izieb. Vznešená, mierne arogantná, neporovnateľná chuť priemyselnej štruktúry sa cíti vo vnútri spální, obývacích izieb a samozrejme kuchyne.

Výhody štýlu v dizajne kuchyne

Priemyselný štýl v dizajne kuchyne je častejšie vybraný fanúšikmi priestranných izieb s množstvom svetla. Vysoké stropy v bielej farbe poskytujú väčší priestor miestnosti. Drevené trámy, trámy, nosné stĺpy a rúry v byte už nemusia byť maskované a skryté, pretože tieto atribúty vytvárajú typickú "továrenskú" atmosféru.

Loft štýl samotný nevyžaduje nádherný výzdobu. V tomto prípade pre interiér kuchyne zapadajú tiché odtiene bielej, čiernej, šedej, modrej, hnedej. Podlahový dizajn kuchyne dokonale dopĺňa obdĺžnikové okná a jednoduché dvere.

Táto koncepcia často zahŕňa rozdelenie priestorov na funkčné oblasti. Pomocou mobilných oddielov, obrazoviek a niekedy aj kuchynského nábytku je možné vytvoriť niekoľko oblastí v jednej kuchyni.

V dekorácii v kuchyni pod loft, spravidla dostupné a najjednoduchšie materiály sú použité: betón, tehla, sklo, kov, surové drevo. Je dobré, keď v miestnosti sú betónové nerovnosti podlahy a murované murované steny. Takéto povrchy sa často musia vytvárať umelo - s pomocou materiálov, ktoré dokopy imitujú tehlu alebo hrubozrnnú omietku.

Niekoľko tipov na predstavenie štýlu podkrovia v interiéri kuchyne

1. V dekorácii v podkroví kuchyne navrhli dizajnéri upriamiť pozornosť na jednu zo stien tým, že ju maľujú inou farbou. Ďalšou zaujímavou možnosťou je opustiť stenu v pôvodnej podobe alebo urobiť imitáciu tehál alebo omietky s použitím dostupných dekoratívnych materiálov. Dokončená tehlová stena by mala byť pokrytá matným krémom alebo bielou emulziou.

2. Bezpochyby priemyselný štýl interiéru vyzerá najlepšie v obrovských apartmánoch s vysokými stropmi. Ale aj typické usporiadanie dokáže dokonale kombinovať veľkolepé detaily a objekty, ktoré sú vlastné v podkroví. Navyše dizajn kuchyne v tomto štýle vizuálne zväčšuje priestor, je ľahší a objemnejší.

Pre obyvateľov malého bytu je skvelým riešením spojenie kuchyne s balkónom alebo lodžou. Takže miestnosť bude naplnená prirodzeným svetlom a veľké okná z loggie prinesú zvláštny šarm, ktorý je vlastný podkroví.

3. Priemyselný štýl navrhuje zvláštnu pozornosť svetlu. Takáto kuchyňa musí obsahovať dostatočný počet zdrojov umelého osvetlenia. Navrhuje sa použiť rôzne lustre, lampy, reflektory. Forma a štýl osvetlenia by mali byť v súlade s celkovou orientáciou návrhu interiéru kuchyne. V skutočnosti je tu veľa prípustné - od tradičnej klasiky až po high-tech. Je lepšie nechať okenné otvory bez záclon a záclon. Skvelou alternatívou môžu byť horizontálne žalúzie.

4. Pre podlahové krytiny musíte tiež vybrať materiál, ktorý harmonicky spája s tému podkrovia. Napríklad to bude vyzerať dobre ako surový betón a povlak z prírodného dreva.

5. Pri výbere najvhodnejšieho nábytku a funkčných možností. Nemalo by to byť objemné, aby nezabránilo miestnosti. V priemyselnom interiéri kuchyne kovové a drevené regály, sklenené pracovné dosky, skladacie stoličky vyzerajú skvele. Podobný nábytok sa spravidla používa v dachoch a vo vidieckych domoch.

Malo by sa tiež pamätať na to, že pre koncepciu podkrovia nie sú prijateľné uzavreté skrine a police. V kuchyni je lepšie dať otvorené police s riadmi a príslušenstvom. Bar a mobilný stôl tu budú veľmi užitočné.

6. Pri usporiadaní tejto kuchyne nezabudnite na starožitný nábytok, ktorý je dosť, aby priniesol slušný vzhľad. Pohodlné stoličky, elegantné bufety, čisté pohovky zohrávajú dôležitú úlohu v dizajne priemyselnej kuchyne.

V podkroví dizajn je dosť priaznivý pre kombináciu starého a nového. Preto sa nebojte kombinovať moderné spotrebiče s výrazným vinobným nábytkom.

7. Ak chcete urobiť pestrú a veľkolepú kuchyňu v podkroví, najlepšie vyhovujú doplnky ako mladé graffiti alebo plagáty, prvky ľudového umenia, figuríny, zaujímavé reprodukcie moderného umelca. Je však tiež dôležité, aby sa priestory s podobnými prvkami nepreťažovali. Mierne množstvo unikátnych predmetov dáva interiéru požadovaný jas, zdôrazňujú osobnosť a vynikajúcu chuť majiteľov domu.

Podkrovná kuchyňa na fotografii

Ďalšia zbierka fotografií predstavuje ďalšiu zbierku zaujímavých a originálnych príkladov dizajnu kuchyne v podkroví.

Zhrnutie, musím povedať, loft je predovšetkým jednoduchosť, sloboda, jedinečný štýl a originalita. Samozrejme, takáto koncepcia je dosť podivná a nie každý si stále dokázal porozumieť jej špecifickosti. Ale tí, ktorí ocenili všetky pôžitky v podkroví, odvážne hovoria o výhodách. Koniec koncov, nevyžaduje veľké finančné výdavky, zvláštne potešenie a jasný výzdobu, hlavnou vecou je zabezpečiť maximálny priestor v miestnosti.

A čo znamená pre vás štýl podkrovia a predstavenie jeho koncepcie v interiéri kuchyne?

Loading...