Články

Top 10 neuveriteľne krásnych miest na planéte

Planéta Zem je veľmi krásna. Na ňom je veľa miest, z ktorých krása je úchvatná a nikdy sa prestanete obdivovať. V jednom článku nie je možné popísať všetky miesta na svete, ktoré možno nazvať najkrajšie, takže len málo bude venovaných pozornosti.

Arizona Wave

Toto úžasné miesto sa nachádza v USA medzi dvoma štátmi - Arizona a Utah. Pre každého fotografa je toto miesto rajom. Fascinácia týchto miest prináša hranie svetla, hladké zväzky, fantázie.

Tieto vlny sa skladajú z piesku Navajo. Jeho vek je viac ako 190 miliónov rokov. Dažďová voda a veľa rokov dávajú tieto úchvatné krajiny na piesočné duny. Toto plemeno je veľmi krehké, takže miestne úrady majú obmedzený prístup turistov na tieto miesta. Tento kaňon denne navštívi len 20 ľudí. Šťastie sú vybrané pomocou online lotérie. Aby sa tento jedinečný orientačný bod nezničil, návštevníci musia prísne dodržiavať niekoľko pravidiel.

Rastúce útesy Wulingyuan

Toto je najkrajšie miesto na planéte v Číne, v provincii Hunan. Existujú bizarné pieskovce, vysoké vápencové stĺpy. Tieto neobvyklé prírodné štruktúry boli výsledkom veternej erózie. Takáto mimoriadna krása sa rozprestiera na ploche viac ako 350 km2. Na tom istom mieste nie sú žiadne menej pekné rokliny s riekami prechádzajúcimi cez nich, vodopády, jazerá a viac ako 40 neobvyklých jaskýň.

Miestne orgány pozorne sledujú zachovanie týchto jedinečných pamiatok, ktoré vytvorila príroda. Turisti vidia svoju krásu po jednej z piatich turistických trás. Môžete tiež použiť lanovku.

Solončak Uyuni

Medzi svojimi spolužiakmi je to najväčšie slané močiare na svete. Jeho rozloha je 10 500 m2. Toto krásne miesto sa nachádza v nadmorskej výške 3.650 metrov. Soľná kôra pokrýva dno suchého jazera. Hrúbka tejto vrstvy soli je asi 8 metrov. Podľa odborníkov sú na tomto mieste zásoby soli asi 10,5 miliárd ton.

Povrch slaniska je dokonale plochý a počas dažďov sa na ňu zachytáva vrstva vody. Výsledkom je, že soľná bažina sa stáva najväčším zrkadlom na planéte. Tento jav priťahuje veľa turistov. Fotografie z tohto miesta sú úžasné. Neďaleko boli hotely postavené zo soľných tehál ťažených v slanom moči.

V oblasti Astrachánu sa nachádza jazero podobné Ujuni - jazero Baskunchak.

Grand Canyon

V Spojených štátoch je vo štáte Arizona Grand Canyon, o kráse a rozsahu, o ktorom každý vie. Je najznámejším orientačným bodom Ameriky.

Pred viac ako 65 miliónmi rokov prúdila rieka na tomto mieste rovinou. Potom, čo sa kôra začala pohybovať a plošina začala stúpať, čo viedlo k zvýšeniu prietoku rieky. Začala umývať vrstvy bridlice, pieskovca, vápenca. Tento proces pokračoval mnoho rokov, čo viedlo k Grand Canyon dĺžke 446 kilometrov. Maximálna hĺbka tejto tvorby prírody - 1800 metrov. Proces prehlbovania pokračuje dodnes.

Angel Falls

V tropických lesoch Venezuely je ďalšia krásna práca prírody - Angel Falls. Okrem toho, že Angel je uznávaný ako najkrajšie, je aj najvyšší. Jeho výška je 1 kilometer. 800 metrov vody neustále klesá z veľkej výšky. V takej výške sa malé kvapky, ktoré nedosiahnu zem, premenili na hmlu, ktorá pokrýva celé okolie niekoľko kilometrov.

Pamukkale

Toto jedinečné a krásne ubytovacie zariadenie sa nachádza v Turecku. Veľkolepé terasy v kombinácii s 17 geotermálnymi zdrojmi robia toto miesto vynikajúcim kúpeľným strediskom. Pamukkale je chránená organizáciou UNESCO. Pod tou istou ochranou sa nachádza staré zničené mesto Hierapolis, ktoré sa nachádza v blízkosti. V dávnych dobách tu bol postavený bazén, pripomínajúci narzan, v ktorom sa kúpila Kleopatra.

Teraz každý môže v tomto bazéne plávať s terapeutickou termálnou vodou.

Machu Picchu

V nadmorskej výške takmer 2,5 km je na vrchole pohoria mesto, ktoré sa nazýva aj "mesto v nebesiach". Inkovia postavili Machu Picchu v roku 1440. Predpokladalo sa, že v meste bývalo 1200 obyvateľov a okolo 200 budov. V roku 1532 všetci obyvatelia mesta zmizli bez stopy. Toto zmiznutie nie je spojené so španielskymi conquistadormi, ale kde všetci obyvatelia sú pre vedcov, zostáva záhadou.

Budovy mesta sa vyznačujú vysoko presným murivom a v samotnom meste veľmi dobre premyslené rozloženie. Tiež vedci doposiaľ nedokázali odhaliť technológiu výstavby, ktorú používali Inkové.

Waitomo jaskyne

Nový Zéland je atraktívna krajina. Táto krajina má veľmi malebné hory, úžasné pláže a živočíšnu rozmanitosť. V oblasti Waitomo je celá sieť vápencových jaskýň pod zemou. Ale tieto jaskyne, ktoré tu žijú, sú obzvlášť pekné.

Jaskyne sú ako prirodzené planetárium zo svetla vyžarovaného miliónmi hmyzu. Najkrajšia jaskyňa týchto miest je Glowworm. Prebieha podzemná rieka, v ktorej prepravcovia cestujú loďou.

V katedrálnom oblúku Waitomo jaskyne, v noci vianoc, sa koná kapelový spev.

Ľadové jaskyne v Mendenhall

Na Aljaške je veľa ľadovcov, ktoré tvoria krištáľovo čistú vodu. Ľadovce sa v priebehu času topia, v dôsledku čoho sa tvorí vodná vrstva medzi povrchom a ľadovcom. Voda nájde dieru a vyteká z takejto nádrže a vytvára jaskyne. Nad touto jaskyňou nazývanou Mendenhall sa nachádza ľadovec s hrúbkou asi 130 metrov. Ale ľad je taký transparentný a jasný, že slnečné lúče padajú do jaskyne. Toto je len fascinujúce krásne miesto.

Ale táto krása je veľmi nebezpečná - pravdepodobnosť kolapsu je veľmi vysoká. Takéto jaskyne sú už niekoľko rokov, ale počas jednej sezóny môžu jednoducho zmiznúť.

Modrá lagúna

Tento názov dostal geotermálne minerálne jazero, ktoré sa nachádza na území Islandu. Toto je najkrajšie a neobvyklé miesto na zemi. Počas celého roka je teplota vody v jazere 38-40 stupňov. A modrozelené riasy v kombinácii s molekulami kremíka prítomnými vo vode dávajú modrej lagúne veľmi krásnu farbu.

Toto miesto je pre turistov prístupné a bezpečné - maximálna hĺbka tejto nádrže nie je väčšia ako 3 metre.

Viac fascinujúcich rohov našej planéty nájdete v ďalšej zbierke videí.

Loading...