Články

Remeslá z papiera pre Nový rok 2018

Sviatok, ktorý každý z nás spája s detstvom, prichádza do 31.12. Tento deň je plný zázrakov a mágie. Jasné svetlá po celom meste vyvolávajú skoré spomienky, keď sa v príjemných večiach celá rodina pripravovala na dovolenku. Niekto je spojený s nákupom živého vianočného stromčeka a jeho dekoráciou. Iní preferovali pripraviť lahodnú slávnostnú večeru. Ešte ostatné rozrezané a lepené, zložené a zviazané všetky druhy materiálov, čo vedie k originálnemu a unikátnemu dekoračnému príslušenstvu.

Najpopulárnejší materiál pre ručne vyrábané vianočné remeslá bol a zostáva papierom. Jeho tajomstvom je ľahké používanie, široký sortiment všetkých druhov možností, ako aj bezpečnosť komponentov.


Anjeli papiera pre Nový rok

Okrídlený posol sa stal symbolom zimnej dovolenky vďaka legendám o narodení detského Krista. Preto sú Vianoce a Nový rok sprevádzané všetkými druhmi postáv a obrazov anjelov.


Ak chcete urobiť takú dekoráciu papiera, budete potrebovať:

  • hladký biely (hnedý) papier;
  • kúsok lesklého papiera;
  • kúsok hrubého reliéfneho papiera s reliéfom;
  • obrúsky na scrapbooking;
  • originálne tlačidlo;
  • obojstranná páska;
  • ceruzka, lepidlo, nožnice.

Z lesklého papiera by ste mali rezať krídla a oblečenie budúceho anjela. Na každom z týchto dielov musíte nalepiť kus obojstrannej pásky. Krídla by mali byť prepojené spôsobom luku. Hlava je vyrezaná z obyčajného papiera a anjelský nimbus je vyrezaný z lesklého papiera. Na tvári nakresliť oči, červeno, ústa. Dekoratívna niť sa pripevní za hlavu, aby visel na budúci dekor. Na mieste, kde je spojená karoséria a hlava, pripevní dekoračné tlačidlo.

Originálne vianočné snehové vločky

Snehové vločky sú najčastejším dekoratívnym prvkom sprevádzajúcim zimnú dovolenku. Najjednoduchšie papierové snehové vločky sú k dispozícii aj pre deti. Ak to chcete urobiť, zložte štvorcový list niekoľkokrát, aby ste získali kužeľ. Ďalej ostré nožnice na kužele na rôznych miestach rezu geometrické tvary. Tiež sme urobili rez a roh. Po manipuláciách rozbalíme papier a získame vetvičkovú vločku s unikátnym vzorom.

Sofistikovanejšie techniky umožňujú vytvárať objemné snehové vločky. Na tento účel vezmite jeden list A4, 10 sponiek na papier a lepidlo. 6 z rovnakého pásu sa odrezáva z plechu. Tri z nich by mali byť umiestnené pod uhlom 90 stupňov. na zvyšok. Stredná vertikálna oblasť musí prejsť cez prvú a tretiu horizontálnu rovinu. Zvyšné dva - naopak. Na priesečníkoch pásov musia byť pripevnené sponami. Okraje častí by mali byť pripojené tak, aby snehová vločka mala 4 nosníky. Rovnakým spôsobom je potrebné urobiť ďalšie prázdne miesto. Druhý blok je umiestnený na prvom pravom uhle. Získajte snehové vločky s 8 lúčmi. Konce remesiel potrebujú lepiť. Na jednom z lúčov môžete pripevniť slučku a zavesiť hotovú výzdobu na poprednom mieste.


Vianočná papierová hračka

Jednoduché remeslá môžu byť vyrobené spolu s dieťaťom. K tomu je potrebné pripraviť hrubý dekoratívny papier, nôž a lepidlo, ako aj krásne tenké stuhy a dekor vo forme kamienkov, krásnych gombíkov a korálkov.
Prázdne vyzerá ako vianočná guľa vyrezaná z papiera. Takéto detaily by nemali byť menej ako 10. Čím viac kusov je, tým zaujímavejšie a zdĺhavšie bude dekorácia nakoniec. Na každej časti sa vytvorí otvor pre pásku. Potom sa každý polotovar musí zložiť na polovicu a lepiť medzi nimi pozdĺž línie skladania. Urobte to lepšie na troch miestach, než na celú dĺžku. Ak je pásik zavesený na zavesenie, môžete z vyššie uvedeného zoznamu pridať luk alebo dekoratívne detaily. Aj na povrchu hračky môžete rozptýliť niekoľko kamienkov alebo gombíkov podľa vlastného uváženia. Týmto spôsobom je možné urobiť nielen vianočnú loptu, ale aj akýkoľvek predmet témy nového roka.
Veniec hviezd

Základom pre toto plavidlo bude hotový elektrický veniec s žiarovkami. Budete tiež potrebovať hrubý papier niekoľkých farieb, ceruzku, lepidlo, nožnice. Z rôznych listov farebného papiera je potrebné odstrániť tie isté hviezdy. Ich veľkosť by mala byť o niečo väčšia ako veľkosť svetla na veniec. Ak vyberiete 2 hviezdy rovnakej farby, musíte ich lepiť na koncoch lúčov. Po tom, mierne zatlačte zo strán, otvorte medzi lepenými časťami malý priestor. Mal by dať jedno zo svetiel. Vzhľadom k tomu, že papier je silný, každá hviezda bude pevne držaná na baterke. Dôležité upozornenie: pre také remeslá by ste si mali vybrať girlandy, ktorých žiarovky sa počas používania nevyhrievajú!

Papierové vianočné šišky

Pre také remeslá budete potrebovať krásny hrubý papier, lepidlo, pravítko, nožnice, krásne tenké lano alebo stuhu. Pre jeden náraz je potrebné rezať 4 pásy: dva 1 cm široké a 10 cm dlhé; dva, šírka 1,25 cm a dĺžka 16 cm; jeden je 1,5 cm široký a 20 cm dlhý. Potom zložia harmoniku. Teraz môžete začať zbierať kužele. Je potrebné lepiť jednotlivé diely spolu s jedným z najmenších, potom lepiť stredný a najväčší diel. Vedľa veľkého lepidla uprostred a nakoniec malú carmeshku. Do hornej časti výsledných nárazov pripevnite lano. Z takých kužeľov môžete zbierať celý veniec a zdobiť ho oknami, stenami alebo vianočným stromčekom. Pre girlandu je lepšie vybrať farebný papier tak, aby každá hrudka mala inú farbu.

Majstrovská trieda: snehová vločka v technike quilling

Na výrobu slamových vločiek bude potrebné:

  • papiera;
  • ceruzka, pravítko, lepidlo, nožnice;
  • špeciálny nástroj na krájanie alebo drevenú tyčinku na manikúru.

Drevená tyč sa pripravuje na prácu. Na ostrý koniec by ste mali urobiť zárez s hĺbkou 4 mm. Pripevnením tenkých, 3-4 mm širokých pásov papiera tvoríme husté valce.

Opatrne odstráňte časť a dajte krúžky trochu oddýchnuť. Potom na jednej strane zvierame a prilepíme chvost k obrázku. Výsledkom je pokles kvapky. Vyrábame takýchto 6 kusov.

Ďalej začneme vytvárať ďalšie časti vo forme. Zložíme tenký dlhý pás papiera na polovicu a nakloníme ho na každej strane do stredu. Vyrábame aj 6 kusov.

Ďalším krokom je nová postava. Je to podobné ako predchádzajúce srdcia, iba konce sú priskrutkované, nie dovnútra. V dôsledku toho dostaneme 6 vtákov.

Ďalej z prijatých častí začneme zbierať snehové vločky. V strede položte kvapôčky. Potom vložte srdce do intervalov medzi kvapôčkami. Podľa toho istého princípu ďalej vložte vtáky.

Potom urobte listy. Sú tiež vytvorené ako kvapôčky, iba zvitok by mal byť zovretý z dvoch strán. Tieto obrázky sú prilepené k stredu vtákov. Výsledkom je očarujúca tenká vločka.Hlavná trieda: kartónová guľa

Na výrobu 3D vianočných loptičiek môžete použiť farebnú lepenku, svetlé pohľadnice alebo hrubý dizajnový papier. Pre prácu musíte pripraviť lepidlo, nožnice, kompasy alebo akýkoľvek objekt, ktorý vám umožní vykresliť správny rovný kruh. Musíte začať kresliť 20 rovnakých kruhov z vybraného papiera.

Potom by ste mali ohýbať každý kruh dvakrát, aby ste načrtli centrum. Potom by ste mali narovnať časť a ohnúť jednu zo strán do stredu. Pridajte tiež dve ďalšie strany. Výsledkom sú trojuholníky. S ostatnými kruhmi urobíte to isté. 10 kruhov je lepených dohromady v čiare medzi dvoma stranami. Výsledný pás je nalepený na krúžok. To je základ budúcej lopty.

Zvyšných 10 kruhov je lepených dohromady v 2 malých čiapkach po 5 kusoch. Viečky sú lepené na hornú a spodnú časť krúžku, urobené skôr. Predtým prechádza cez jednu z nich slučku krásnej nite.

Každá domáca papierová hračka môže byť ešte atraktívnejšia s trblietkami, korálkami, stuhami, ozdobnými gombíkmi a kamienkami. Skvelý spôsob, ako pridať lesk na tieto remeslá, je spracovať ich zlatou alebo striebornou farbou zo sprejovej fľaše.

Mnoho nápadov na papierové hračky vytvorí jedinečný a nezabudnuteľný dekor. Deti sa radi osobne podieľajú na tvorbe vianočných a interiérových dekorácií. To pomôže rozvinúť ich predstavivosť, vytrvalosť a jemné motorické zručnosti rúk.

Loading...