Články

Primér na nechty: aplikácia a správne použitie

Každý deň sú nechty vystavené dekoratívnym a heliovým lakom, akrylovému povlaku. Väčšina z nich má zložitú chemickú zložku, ktorá má negatívny vplyv na zdravie nechtov. To platí najmä pre akrylát. Po niekoľkých kurzoch musíte urobiť prestávku a použiť bežné laky.

Módisti, ktorí sledujú svoje zdravie, nevedú situáciu do extrému a neustále používajú preventívne prostriedky na starostlivosť a posilňovanie nechtov. Najpopulárnejšie a najlepšie z nich sú priméry. Umožňujú vám vždy udržiavať zdravý a silný vzhľad nechtíkov.

Čo je základ pre nechty

Primer je špeciálny manikúrny nástroj, ktorý sa používa na spracovanie a spevnenie hornej vrstvy nechtov. Je to kvapalná hélia transparentná látka.

Majstri používajú základný náter na čistenie a dezinfekciu nechtov pred aplikáciou akrylátu alebo gélu. Nástroj uľahčuje leštenie, vyrovnávanie okrajov a premiestňovanie kutikuly.

Podklad pôsobí ako spojovací článok medzi hladkou a elastickou nechtovou doskou a dekoratívnym povlakom. Kvapalina sa perfektne absorbuje do nechtov, bez toho, aby prenikla do vnútorných vrstiev a jemne dezinfikovala povrch.

Výrobok sa predáva vo fľašiach s miniatúrnym tvrdeným sklom. To zaručuje kvalitné a dlhodobé používanie základného náteru. Dodáva sa špeciálnym tenkým štetcom pre ľahké použitie výrobku.

Aký gél pre nechty si vyberiete

Existujú tri typy primérov: kyslé, bez kyselín a prípravkov. Každý z nich má vlastné vlastnosti a funkcie aplikácie.

Kyselinový základný náter obsahuje určitú časť kyseliny metakrylovej, ktorá je nevyhnutná pre rozšírenie akrylových nechtov. Hlavným cieľom tejto látky je pomôcť nechtovým šupinám zvýšiť a pevne spojiť s gélom.

Mnoho módnych žien odmieta používať kyslý primér a domnieva sa, že obsah metakrylu negatívne ovplyvní vzhľad a zdravie nechtov. Toto je mylná predstava, pretože percento kyseliny v látke je tak nízke, že nie je schopné spôsobiť výrazné poškodenie nechtov. Práve naopak primér chráni nechtové dosky, ktoré sú už vyčerpané modelovaním a mletím.

Kyslé priméry sa odporúčajú pre dievčatá s tukovými nechtovými platňami. Všetko ostatné je lepšie použiť bezkyselinové prostriedky.

Primer bez obsahu kyselín pre nechty

Priméry bez obsahu kyselín alebo inak "ultrabond" sa považujú za najbezpečnejší druh povlaku. Prostriedky pri kreslení pripomínajú lepiacu dvojstrannú pásku a neobsahujú chemické zložky a škodlivé spojenia.

Veľkou výhodou tohto typu základného náteru je to, že nevyžaduje UV žiarovku na jeho vysušenie.

Vyvážené zloženie bezkyselinového základného náteru je ideálne pre majiteľov tenkých a citlivých nechtov. Používa sa ako základ pre šelak, biolak, gél atď. Avšak pre akrylový povlak nie je tento nástroj vhodný.

Prep primer

Majitelia nechtov volajú prep-priméry "ľahkú" verziu tohto nástroja. Vo svojom zložení nie sú žiadne arómy, farbivá a iné agresívne látky. Preto sa tento povlak vyznačuje miernym jemným účinkom na nechty.

Prepriepustný náter sa nepoužíva na akrylátové povlaky, pretože jeho zloženie je príliš slabé, ale ako základ pre iné typy prípravkov je výborné.

Bond alebo prep-primér sa častejšie používa ako dodatočná ochrana pre slabé a krehké nechty.

Ako používať základ pre nechty

Kozmetičky a majstri nechtov poskytujú cenné rady o správnej práci s rôznymi typmi základných náterov. Odporúčame vám, aby ste sa s nimi oboznámili.

Najskôr je potrebné dbať na to, aby bola kefka základného náteru čistá a suchá. Žiadna zmes laku a vody by nemala reagovať s látkou. To isté platí aj pre povrch rúk a nechtov.

Pri práci s primerom sa vyhýbajte tomu, aby ste dostali peniaze na kožu a kutikulu.

Proces nanášania základného náteru na povrch nechtov je dosť jednoduchý:

  • nechajte svoje nechty potrebný tvar
  • vykonajte predbežné spracovanie: leštené nechty, odmasťujte ich, odstráňte pokožku a lesk.
  • naneste malé množstvo základného náteru na dosku na nechty a počkajte, kým sa látka nerozptyľuje po celom povrchu.

Je lepšie aplikovať výrobok zo stredu dosky na nechty, aby bol rovnomerne rozložený a nedotýkal sa pokožky.

Po každom použití základného náteru sa kefa musí čistiť handričkou. Takže sa vyhnite tvorbe silnej a silnej vrstvy.

Základný náter suší 2-3 minúty, potom môžete začať nanášať základný a farebný náter.

Ako rozlíšiť základňu od základne

Vonkajšie sú tieto dva povlaky podobné, toľko ľudí ich zamieňa. Tu sú niektoré charakteristické vlastnosti, ktoré vám pomôžu urobiť správnu voľbu:

  • Priméry sa používajú hlavne v salónoch, zatiaľ čo základňa používajú tak domáci dizajnéri nechtov, ako aj bežní módni šatníci
  • Štruktúra primérov je zvyčajne tekutá a pripomína čistú vodu. Podkladom je naopak plast a plast, podobne ako obyčajný lak.
  • Základňa - univerzálny a nepostrádateľný nástroj pre manikúru. Je pre ňu ťažké nájsť správnu náhradu. Primery sa používajú vo výnimočných prípadoch, keď je potrebné vytvoriť silnejšiu priľnavosť na povrchu platničiek nechtov a gélovej štruktúry.

Čo nahradiť základný náter

Ak si urobíte manikúru sami, potom môže byť základný náter ľahko nahradený alkoholom alebo acetónom. Navyše stolový ocot má vynikajúcu úlohu v tejto úlohe. Tieto nástroje zlepšujú interakciu laku s nechtom, ale stále nie sú schopné úplne nahradiť základný náter. Preto, ak sa zameriavate na krásnu manikúru, ktorá bude trvať dlhú dobu na nechtoch, potom budete musieť získať primer.

Pri nákupe základného náteru pre nechty venujte zvláštnu pozornosť výrobcovi. Najobľúbenejšie a dôveryhodné sú značky ako LeChat a Lady Victory. Zamerajte sa nielen na cenu, ktorá je mimochodom nevýznamná, ale aj na spoľahlivosť výrobcu. Nekupujte prostriedky od menej známych spoločností, ktoré môžu spôsobiť významné poškodenie zdravia vašich nechtov.

Loading...