Interiér

Bufet v kuchyni: útulný dizajn s twist

Určite mnohí z nás spájajú príborník alebo príborník s kuchyňou babičky. A ak zrazu ste boli dedičom tejto témy, nerozprávajte sa, aby ste ju vyhodili. Koniec koncov, môže to byť vrchol interiéru kuchyne, plnenie atmosféry teplo a domáce pohodlie a, samozrejme, príjemné spomienky spojené s domom babičky. Postranné dosky a bočnice v modernom štýle nie menej pôsobivé.

Čo je to bufet?

V skutočnosti je to skriňa, kde sú uložené jedlá, rôzne príbory, textil a niektoré výrobky. Bufet môže byť nielen prvkom kuchyne, ale aj obývacou izbou, najmä v moderných domoch. V post-sovietskych časoch bol bufet s priehľadnými okuliarmi nazývaný príborníkom. V tradičnom zmysle má tento nábytok nasledujúci dizajn:

 • v spodnej časti je skladovací systém vo forme zásuvky so zásuvkami alebo dverami s rôznymi vzormi a farbami;
 • v hornej časti - tradičné otvorené police, je možné umiestniť skrinky, ktorých dvere sú často ozdobené sklenenými vložkami;

 • medzi týmito dvoma prvkami je spravidla voľný priestor a povrch skriniek v hornej časti skrine môže tiež slúžiť ako stolová alebo prídavná rovina na uloženie krásnych dekoratívnych predmetov.

Moderný dizajn bufetov zriedkavo zobrazuje jemne dekoratívne, ale dokonale zapadá do mnohých štýlov - minimalizmus, krajina, eko, moderné, hi-tech.

Dnes existujú modely na predaj bez jasného rozdelenia do častí, napríklad v mnohých z nich sa vrchnák dobre zapadá do spodnej časti a prázdny priestor v strede úplne chýba.

Existujú možnosti rozpočtu so sklenenými vložkami, ktoré pripomínajú pravidelné výlohy.

Pokiaľ ide o veľkosť bufetu, neexistujú žiadne štandardy ani obmedzenia. Všetko závisí od výšky stropov, objemu kuchyne a osobných preferencií. Výrobcovia ponúkajú veľa možností - od úzkych jednokrídlových výrobkov až po veľké dvere s veľkým počtom. Naplnenie môže byť aj najrozmanitejšie: všetky druhy separátorov a iných prvkov nielenže vykonávajú funkčnú úlohu, ale tiež šetria voľný priestor.

Výhody bufetu v kuchyni

 • najčastejšie sú tu tradičné bufety vyrobené z ušľachtilého, ekologicky čistého dreva;
 • veľká kapacita vám umožňuje ukladať ich okrem kuchynského riadu, dekoratívneho riadu a domáceho textilu;
 • schopnosť používať v rôznych štýloch, aby miestnosti osobitnú eleganciu, individualitu a šľachtu.

Napriek všetkým uvedeným výhodám je dôležité venovať pozornosť niektorým nuancíam používania tohto atribútu v interiéri:

 • Harmonickejšie, bufet bude vyzerať ako samostatný objekt v kuchyni, takže by mal byť pridelený ďalší priestor na jeho optimálne umiestnenie. Luxusná tabuľa bude obsedantne vyzerajú v malej kuchyni alebo v obývacej izbe, hoci sú k dispozícii kompaktnejšie kompaktné návrhy na predaj.
 • cena kvalitného výrobku vyrobeného z prírodného materiálu bude pomerne vysoká. Na druhej strane, uhlový dizajn kuchyne je úspornejší, kompaktnejší a celkom pekný, ktorý sa hodí do štandardného interiéru.

Odrody formou bufetu

 • uzavretý typ - naznačuje prítomnosť regálov pokrytých dverami. Takýto bufet môže mať malé okno, v ktorom sú čiastočne viditeľné objekty na policiach;

 • otvorený typ - v týchto produktoch nie sú žiadne dvere. Zaujímavým dizajnovým riešením môže byť otvorená doska umiestnená medzi hornou a dolnou vrstvou;

 • Klasický výhľad na bufet, ktorý zabezpečuje prítomnosť 3 úrovní s otvoreným výklenkom, poličkami a dverami.

Druhy materiálov používaných na výrobu jedál

1. Cenné plemená prírodného stromu. Sú známe svojou luxusnou vzhľad a trvanlivosťou. Výrobky z masívu dreva majú spravidla predné vyrezávané prvky. Náklady na tieto bufety sú však dosť pôsobivé. Okrem toho nie je vylúčená pravdepodobnosť zmeny štruktúry a formy pod vplyvom vonkajších faktorov, kvôli ktorému môže materiál stratiť svoju pôvodnú farbu, zväčšiť alebo vysušiť. Napriek tomu je drevo lídrom vo výrobe takýchto výrobkov a možností ich spracovania.

2. MDF a drevotrieska. Táto surovina má vysoký dopyt na trhu, pretože je to v cenovo dostupnom cenovom segmente pre väčšinu kupujúcich. Súčasne existuje veľa spôsobov spracovania, ktoré umožňujú objektom vyzerať "starožitné" alebo imitovať rôzne druhy stromov. V tomto zmysle bude interiér vyzerať veľmi elegantne a atraktívne.

Tieto materiály sa najčastejšie používajú na výrobu skríň a skríň, ale často sa môžu stretnúť aj s konštrukciami z plastu alebo kovu.

Bufet na pozadí rôznych štýlov

Ideálnou voľbou pre klasiku je bufet vyrobený z prírodného masívneho dreva vybavený vyrezávanými fasádami. Tento atribút pridá k vašej kuchyni dotyk elegantnej šľachty a šarmu.

Biela bočnica s vyrezávanou dekoráciou je to, čo je potrebné na vytvorenie francúzskej atmosféry Provence. Dôležitú úlohu tu zohrávajú krásne kovania s elegantnými líniami (napríklad kľučky dverí).

Farebná krajina úspešne odráža individualitu miestnosti. Tento typ konštrukcie je často lakovaný a vonkajšia estetika dekorácie je veľmi jednoduchá: nie sú žiadne vyrezávané detaily a konfigurácia bočnice zahŕňa veľký počet skriniek a políc.

V modernom štýle výrobky z drevotrieskovej dosky a MDF. Takéto návrhy sú vybavené matnými prvkami a poskytujú rôznorodú paletu farieb. V modernom štýle nie je miesto pre náročnosť - lakonický bufet je tu maximálne funkčný.

Ako môžete vidieť, veľa variantov dizajnu bufetu vám umožní vybrať si model, ktorý dokonale padne do každého štýlu. Takýto výrobok v kuchyni zlepšuje interiér, takže je oveľa úžasnejší, elegantnejší, originálny.A vaša kuchyňa je zdobená takým farebným kusom nábytku ako bufet? Aké sú vaše obľúbené verzie?