Články

Farba slonoviny v interiéri

Napriek častým zmenám v módnych trendoch dizajnu interiéru je farba slonoviny dlhodobo dôležitá. Je vhodné ho použiť v miestnostiach akéhokoľvek druhu a štýlu, počnúc klasikou a končiac špičkovými riešeniami. Okrem toho sa táto farba dobre mieša s mnohými odtieňmi, čo značne zjednodušuje proces výberu.

Farba slonoviny: výhody a možnosti kombinácie

Osobitná pozornosť sa venuje konštruktérom farby slonoviny. Podľa nich tento odtieň vyzerá veľmi harmonicky s inými farbami. Ale zároveň zostáva pokojný a elegantný. Stojí za zmienku, že tento odtieň bude vhodný v rôznych izbách. Napríklad v skromnom byte pomôže vizuálne zväčšiť priestor a urobiť ho svetlým. Vo veľkých, luxusných apartmánoch to bude vyzerať drahšie a urobí miestnosť ešte harmonickejšou.

Mali by sme tiež hovoriť o psychologickom vnímaní slonoviny. On je ten, ktorý koná upokojujúco a upokojujúco. Preto dizajnéri odporúčajú vyberať to ako hlavný dizajn spálne alebo detskej izby. Koniec koncov, v týchto izbách je veľmi dôležité, aby sa naozaj cítili pohodlne a čo najpohodlnejšie.

Pred začatím kombinácií stojí za zmienku, že farba slonoviny má niekoľko odtieňov. Napríklad béžové, krémové, broskyňové a ružové tóny sú považované za najobľúbenejšie. Rozdiely medzi nimi sú malé, ale najčastejšie sa vyberajú pre dizajn interiéru.

V kombinácii s nádychom slonoviny vyzerá veľmi štýlovo čierna. Táto kombinácia vyzerá veľmi harmonicky, ale nie tak kontrastujúca, ako by mohla byť s bielou. Ak je miestnosť v takom rozsahu, je veľmi dôležité premýšľať každý detail. V dôsledku toho by nemala byť príliš čierna a ponurá. Preto odporúčame použiť túto farbu na steny alebo ako vylepšené akcenty.

Najjemnejšia farba slonoviny vyzerá s hnedými odtieňmi. A nezáleží na tom, či sú tmavé alebo svetlé. Hlavná vec je, že táto kombinácia by mala byť doplnená krásnym nábytkom alebo prvkami z prírodného dreva. Napríklad dub, jelša alebo orech sa používajú najčastejšie.

Táto farba vyzerá nie menej pekne v pastelových odtieňoch. Ľahký, nenápadný dizajn nenechá nikoho ľahostajný. Táto kombinácia je upokojujúca a relaxačná, takže je ideálna pre spálňu alebo detskú izbu. Ale ak pridáte niekoľko jasných akcentov, potom táto kombinácia môže byť použitá pre obývaciu izbu. Môžu to byť záclony, stoličky, vankúše alebo maľby.

Nehovoriac o prírodných materiáloch, ktoré vyzerajú so slonovinou, sú úžasné. Napríklad drevo, koža, kameň a ľan dopĺňajú túto miestnosť a robia to ešte viac rafinované.

Farba slonoviny v interiéri

Konštrukcia miestnosti musí brať do úvahy nielen osobné preferencie, ale aj rozloženie, osvetlenie a smer slnečných lúčov. Napríklad, ak je byt umiestnený nie na slnečnej strane, potom je lepšie kompenzovať ho svetlými odtieňmi vo vnútri. Vďaka tomuto riešeniu bude miestnosť jasnejšia.

Návrh obývacej izby

Skvelá možnosť zdobiť obývacia izba bezpochyby môže byť nazvaná odtieň slonoviny. Pre tých, ktorí milujú klasiku v interiéri, tento odtieň pomôže vytvoriť jasný priestor s poznámkami pokoja a nameranosti.

Na druhej strane, tí, ktorí chcú zmeniť, tiež odporúčame, aby ste zostali v tejto farbe. Faktom je, že to je ten, ktorý umožňuje diverzitu po ukončení opravy. Koniec koncov, môžete pravidelne meniť záclony, vankúše na dekoráciu čalúneného nábytku a ďalšie príslušenstvo. Vďaka takým malým detailom bude miestnosť úplne inak.

Čím menej sa táto farba používa ako akcent. Napríklad štýl v podkroví, minimalizmus alebo moderný vzhľad ešte štýlovejší v kombinácii s nábytkom alebo príslušenstvom takéhoto odtiene.

Kuchynský dizajn

Ak kuchyňa v bielej farbe vyzerá príliš prísne a nie je príliš praktická, potom dizajn v slonovine je win-win.

Tento odtieň bude vhodný pre kuchyňu, ako aj pre dekoráciu stien, podlahy alebo iného príslušenstva. Môže byť kombinovaný s rôznymi farbami alebo zdobený prírodnými drevenými výrobkami.

Najčastejšie je táto farba vybraná tak, aby vytvorila útulnú domácu kuchyňu v štýle krajiny alebo Provence. Zároveň existujú odvážnejšie a neočakávanejšie riešenia, ktoré nie menej atraktívne.

Návrh spálne

Najpohodlnejšia, pokojnejšia a pokojnejšia izba v byte je jednoducho spálňa. Koniec koncov tu môžete relaxovať, premýšľať nad niečím príjemným a jednoduchým snom. Preto je najlepšie, aby táto miestnosť vybrala nie jasné odtiene, ale jemné pastelové farby. Farba slonoviny je ideálna na to.

Okrem toho ho môžete kombinovať s inými svetlými odtieňmi, aby sa malá miestnosť priestrannejšia. Napríklad hnedá alebo modrá farba poskytne sviežosť v miestnosti. Ružová, pistáciová alebo šedá dá dotek pokoja a pohodlia. Ale ak máte radi kontrastné kombinácie, potom sa ubezpečte, že ste sa pokúsili urobiť ich realitou, pretože ste si to všetci veľmi opatrne.

Návrh detskej izby

Podľa psychológov by v materských škôlkach nemali byť príliš jasné farby v prvých rokoch života. Priaznivejšie budú jemné odtiene, vrátane slonoviny.

V priebehu času sa dá tento dizajn ľahko diverzifikovať pridaním zaujímavých detailov vo forme nezvyčajných záclon a obrázkov vašich obľúbených postáv.

Farba slonoviny je skutočne nepostrádateľná v modernom interiérovom dizajne. Používa sa doslova všade, počnúc tapetami, nábytkom a končiac malými detailmi, ako sú stoličky, záclony, obrazy. A to nie je prekvapujúce, pretože takýto odtieň umožňuje vytvoriť skutočne harmonický a štýlový dizajn.

A aké odtiene používate na dizajn vášho bytu alebo domu?

Loading...