Svet

Eurovision 2018: Účasť Ruska a zástupcovia susedných krajín

Piesková súťaž Eurovision za 63 rokov robí stovky tisíc fanúšikov populárnej hudby a teší sa na výsledky a podporu svojich obľúbených umelcov.

Tento rok sa bude konať v Lisabone, kde ho priniesol víťaz Eurovisione 2017 Salvador Sobral. Posledná súťaž sa konala v Kyjeve. Tento rok sa semifinále konajú 8. a 10. mája, konečné finále 12. mája dokončia súťaž. Príprava na výstavu podporuje aj portugalská vláda a miestne orgány. Predpokladá sa, že miesto podujatia bude "Meo Aréna" v Lisabone.

Kto odišiel z Ruska do Eurovisionu 2018

Ruská speváčka sa zúčastňuje na Eurovision od roku 1994. Víťazstvo sa dostalo do krajiny iba raz v roku 2008, keď Dima Bilan spieval pieseň "Believe" na súťaži. V roku 2018, ako už bolo predtým sľúbené, vystúpia na Juliu Samoilovu.

Dievča sa narodilo v roku 1989 v Ukhte. V dôsledku nekvalitných očkovaní bola obmedzená na invalidný vozík. To nebránilo tomu, aby Julia preukázala svoj spevácky talent. Vo veku 10 rokov bola pozvaná do mestského paláca priekopníkov na cvičenie vokálov. Predtým sa podieľala na rôznych koncertoch, ale začiatok štúdií jej umožnilo dospieť k vážnejším súťažiam. Vo veku 15 rokov Samoilova začala študovať v miestnom Dome kultúry a zúčastňovala sa regionálnych a celo ruských spievajúcich súťaží.

V roku 2002 získala cenu na slávnej súťaži Silver Hoof vokalistov. Bola tiež laureátkou:

  • festival "Na krídlach snov" 2003;
  • súťaž "Spring drops" 2005;
  • súťaž "Schlager 2005";
  • súťaž "New Ukhta" 2012;
  • ukážte "Faktor A" 2013.

Potom sa Julia zúčastnila mnohých koncertov po celej krajine a dokonca sa podieľala na otvorení olympijských hier v roku 2014. V roku 2017 sa meno Julie Samoilovej hučelo na celý svet. Dievča bolo v strede hlasného medzinárodného škandálu. Napriek tomu, že Julia prešla národným výberom, nebola schopná zastupovať krajinu na súťaži Eurovision Song Contest 2017. Ukrajina, ako hostiteľská krajina, uviedla, že dievča porušilo miestne právne predpisy a dalo koncert na priloženom území Krymu. Ukrajinské úrady boli dokonca ochotné zaplatiť pokutu, ale neumožnili ruskému účastníkovi súťažiť.

Potom Rusko odmietlo zmeniť svojho zástupcu a odstúpilo od súťaže. Ale dievča bolo sľúbené, že budúci rok určite predstaví jej stroncium na medzinárodnej scéne.

Ako sa očakávalo, v tomto roku Julia Samoilova sa chystá do Portugalska, ktorá bola oficiálne vyhlásená 29. januára tohto roka. Dievča povedalo, že sa nakoniec podarí splniť svoj detský sen. Práca na čísle je v plnom prúde. Zatiaľ čo názov skladby nie je ohlásený. Tiež zatiaľ nezvolil kostým a scenérie. Je len známe, že pracovný tím je vedený režisérom Alexey Golubev.

Eurovision 2018: Ukrajina, Bielorusko, Moldavsko, Arménsko

Obmedzenia v minulom roku sú viac ako kompenzované v roku 2018. Na prejavy z iných krajín je ruský odtlačok. Napríklad účastník z ruských televíznych projektov "Voice" a "Hlavná scéna" odíde z Arménska do súťaže. Najväčším úspechom speváčky však bolo víťazstvo na ukrajinskej show "X-faktor" v roku 2016. Pre Eurovision bol Sevak Khanagyan zvolený hlasovaním publika. Stal sa jedným z desiatich uchádzačov o zamestnanie a získal národné finále.

Moldavsko dokončilo aj národný výber. Dňa 15. januára skončilo prijatie žiadostí. Výsledkom bol zoznam účastníkov z 28 bodov. Medzi obľúbenými boli aj hráči ruského umelca a producenta Philipa Kirkorova z tria "DoReDoS". Vítězoslavne zvíťazili v New Wave 2017. Aj v zozname boli účinkujúci, ktorí sa pravidelne snažia chrániť svoje právo reprezentovať krajinu na medzinárodnej úrovni:

  • Sasha Bognibov;
  • "Che-MD";
  • Doinitsa Herman;
  • Ruslan Tseranu a ďalší.

Philip Kirkorov prišiel na podporu chlapcov na finále národného výberu. Po výsledkoch bude Moldavsko zastúpené skupinou "DoReDoS".

Z Ukrajiny do súťaže poslal Melovin, ktorý sa stal víťazom národného výberu rozhodnutím sudcov a divákov. Chipový umelec sa stal špecializovaným šošovkám, ktoré kladie na vystúpenia. Reporters navrhli, že tento obrázok po súťaži bude prijatý mnohými mladými ľuďmi po celej Ukrajine.

Bohužiaľ, aby sme prevzali nadradenosť na súťaži, len nepoctivý vzhľad nebude fungovať. Preto víťazom roku 2016 Jamala radil mladého muža, aby vykonával viac vokálov. Dievča uviedlo, že v tejto oblasti má umelca na čom pracovať. Napriek tomu Melovin sľúbil, že v budúcom roku prinesie Eurovision do svojej krajiny.

Priateľský Bielorusko zastupuje známy mladý interpret Aleksejev v Rusku. Pre víťazstvo vo výbere Nikita už získal svoju prvú cenu. Stal sa skleneným srdcom vyrobeným v štýle Eurovision.

Chcem uveriť, že tento rok sa podujatie uskutoční bez škandálov a politických motívov. Diváci očakávajú, že účastníci ponúknu svoje najlepšie diela a ocenia ich.

Loading...