Články

Kde sa v zime oddýchnuť s deťmi: najlepšie miesta pre vzrušujúci výlet

Zimné prázdniny sú konkrétny čas. Vykonáva sa buď v zvyčajných chladných a snehových podmienkach pre Rusko alebo v rozdielnych teplých miestach. Na dovolenku s deťmi musíte starostlivo vybrať miesta. V ideálnom prípade by mali byť blízko, to znamená, že let by mal byť krátky. Je tiež dôležité, aby bol pobyt čo najpomalejší. Pre stanové tábory a iné podobné spôsoby ubytovania by mali byť deti pripravené.

Je lepšie vybrať najbližšie klimatické podmienky, ako aj krajiny, kde neexistuje žiadny exotický hmyz a najmä alergické rastliny. Bohužiaľ nie je vždy možné nájsť miesto, ktoré kombinuje všetky tieto kritériá. Preto je nižšie uvedený zoznam krajín a stredísk, kde dovolenka s deťmi bude najužitočnejšia a najkvalitnejšia.

Najlepšia dovolenka s deťmi v zime pri mori

Mnohí si nedokážu predstaviť zvyšok bez surfovania a pláže. Preto je v zimnom období mimoriadne populárny počet krajín, kde je teplý.

egypt

Hlavnou výhodou v prípade dovolenky s deťmi je krátky let do Egypta. Trvá to len 4 hodiny. Môžete tiež vybrať najvhodnejší hotel pre každý rozpočet. Každý hotel bude mať dobrú úroveň.

Každý hotel ponúka mini klub a detskú animáciu. Preto bude problém zábavy vyriešený. Okrem toho má každé mesto vodný park. V reštauráciách je najčastejšie detská kuchyňa a špeciálny nábytok pre deti. V tejto časti sú obzvlášť populárne systémy typu all-inclusive alebo ultra all-inclusive.

Maximálna bezpečnosť zabezpečí dodržiavanie jednoduchých pravidiel: nezanedbajte značky zákazu, nepodávajte zvieratá z ich rúk, nepríďte do vody, ktorá sa dotýka rýb. Všetko ostatné je úplne bezpečné. Medzi nedostatky - sú vetry.

Spojené Arabské Emiráty

Po tom, ako boli orgány poverené implementáciou all-inclusive systému v hoteloch, Emiráty sa stali atraktívnymi pre rodinnú dovolenku. Samotné mestá sa stali oveľa viac eurozifikované, čo môže byť zlé pre identitu štátu, ale dobré pre strediská.

Teraz majú hotely mini kluby, všetky druhy detskej a dospelých zábavy. Aj keď nie všetky hotely môžu ponúknuť toto, ale výber miest je už dosť široký.

More pre detské dovolenky je tu nádherné. Je čistý a teplý, pláže sú piesčité a mäkké. Západ slnka a východ slnka sú skvelé, rovnako ako hotelové izby. Dôležitým faktorom je krátky let - len 5 hodín.

Medzi nevýhody vysokého rozpočtu. Musíte počítať najmenej 100 000 rubľov za 10 dní. V opačnom prípade potešenie z cesty do SAE nedostane.

Thailand

Prekvapivo, v zozname krajín vhodných pre rodiny s deťmi, sa objaví Thajsko. Strata do mnohých ďalších stredísk podľa veľkého množstva kritérií: dlhý let, množstvo exotických vo faune a flóre, radikálne odlišné podnebie. Ale rodiny s deťmi aktívne chodia do tejto krajiny na dobrodružstvo.

Určite by ste nemali chodiť s deťmi, ale staršie deti ocenia krásu Phuketu. Tu je oceán voda čistejšia a výber vhodných hotelov pre takúto spoločnosť je širší. Systém all inclusive jednoducho nie je tam. Všetko, na čom sa môžete spoľahnúť, je plná penzia. Lacnosť jedla na uliciach mesta by nemala byť zavádzajúcimi turistami - nemôže sa kŕmiť deťmi, inak je vysoké riziko stráviť celú dovolenku v hotelovej izbe s liekmi.

Ak chcete si vychutnať dovolenku v Thajsku s deťmi, odporúčame vám, aby ste vopred vyhľadali lístky a zakúpili si priamy let. Bližšie k času odchodu budú len spojovacie lety. Okrem toho by ste nemali dúfať, že môžete "perekantovatsya" v 3-hviezdičkové hotely. Podmienky v nich sú "iné ako dieťa". Rozpočet pre jednu osobu by mal byť najmenej 2.100 dolárov.

Dominikánska republika

Skúsení turisti tvrdia, že turecké "all inclusive" má v porovnaní s Dominikánskou republikou nespoľahlivú kvalitu. Tu je všetko na najvyššej úrovni. Krajiny z reklamy Bounty - to je tiež o Dominikánskej republike. Piesok na pláži je zároveň dokonale čistý. Niekedy existujú skutočne exotické krásne škrupiny, ktoré spôsobia radosť deťom.

V hoteli sú hotely, takže deti nedávajú svojim rodičom žiadne zvláštne problémy: skvelé jedlo, minikluby, animácie. Medzi nevýhody jedenásťhodinového letu a asi 2000 dolárov na osobu.

Zimné prázdniny s deťmi v Rusku: Karelia, Soči, Moskva ...

Tí, ktorí chcú stráviť zimnú dovolenku v obvyklých ruských podmienkach, majú v Rusku niečo navštíviť. Obrovská krajina nájde pre každého očakávanú formu rekreácie so zábavou a dobrou ekológiou.

Zimné prázdniny na Bajkal

Zimné krajiny a vzduch na jazere Bajkal sú skvelé. Podľa štatistík cestovných kancelárií sa každoročne zvyšuje tok turistov, ktorí chcú navštíviť toto nádherné miesto. Rekreačné strediská a prenajaté domy sú obzvlášť populárne v predvečer nového a vianočných sviatkov. Miestni obyvatelia už zvládli pracovné miesto v hoteli a vytvorili všetky podmienky pre rodinnú dovolenku.

Medzi exkurziami si môžete vyzdvihnúť skupinové aj individuálne, ktoré sú vhodnejšie pre rodiny s deťmi. Odpočinok na takých miestach sa môže zdať oveľa drahšie ako, napríklad, turné do Egypta alebo Turecka. Avšak dojmy získané z takejto cesty budú oveľa jasnejšie ako z nečinnosti ležiaceho na pláži.

Okrem nespočetných výletov a nádherných výhľadov prináša lyžovanie z hory "Sobolinaya" potešenie. Môžete tiež plaviť na zrkadlovom ľade jazera. Samozrejme, takéto dobrodružstvá nie sú určené pre deti, ale teenageri budú touto príležitosťou potešení.

Zimné prázdniny v Altai

Ľudia tu prichádzajú s deťmi nielen na dojmy, ale aj na zdravotné účely. Liečivé zdroje v Belokurikhe poskytnú energiu a zdravie, zvýšia imunitu a náladu pre celý rok. Vplyv sibírskych vôd a vzduchu na detský organizmus je naozaj úžasný.

Najlepšie je okamžite pobyt v jednom z komplexov kúpeľných stredísk. V tomto prípade nie je potrebné byť vlastníkom chronických ochorení. Prevencia návštevy tohto miesta bude čo najefektívnejšia.

Belokurikha je aktívne vybudované hotelovými komplexami a penziónmi. Preto si môžete vybrať jeden z nových stredísk a tráviť čas v čerstvom a čistom prostredí. Pre dospelých a dospievajúcich je okrem chôdze veľa zábavy:

 • turistika v horách;
 • chodí na lyže;
 • zimný rybolov;
 • snowboardy;
 • jazda na snežných skútroch

Na Sibíri je oveľa teplejšie, ako sa bežne verí. Preto je zvyšok oveľa lepší. Frost až do - 20 s jasnou oblohou a slnko nie je vôbec nepríjemné.

Dovolenka v Soči s deťmi v zime

Infraštruktúra mesta Soči sa z roka na rok aktívne rozvíja. Zostať tu je stále pohodlnejšie, čo znamená, že je ľahké a príjemné sem prišli s deťmi. Jasné sviatky na Sibíri nemožno porovnávať s miernym podnebím Soči. Najobľúbenejšie je Krasnaya Polyana. Aktívny oddych v lyžiarskych strediskách je možné ľahko kombinovať s nečinnými prechádzkami po mori a gastronomickými špecialitami v miestnych reštauráciách. Každý hotel sa snaží vytvoriť pre návštevníkov najlepšie podmienky. Pre deti je tu veľa zábavy: animátori, detské izby, športové ihriská, kiná a oveľa viac.

Karélie

Karelia navrhuje aktívny odpočinok. Preto musíte ísť sem s už zrelými deťmi. Živé dojmy z trekingových a zúrivých riek zostanú v pamäti dieťaťa navždy. V zime je prírodné miesto skutočne báječné.

Pre turistov sú útulné horské chaty priamo na brehu malebných jazier. Zasnežené lesy nenechajú nikoho ľahostajným. Každý si bude užívať ticho a krištáľovo čistý vzduch. Dospelí sa môžu venovať lovu ľadu, lovu, kúpeľa a potom plávanie v snehu. Deti si môžu vychutnať sánkovanie, lyžovanie a dlhé prechádzky.

Okrem toho je pre deti zabezpečené sanatórium a rekreácia. Po ňom bude imunita dieťaťa vysoká. Aký následný pobyt v zlej ekológii veľkých miest bude menej škodlivý.

Tí, ktorí chcú oslavovať Nový rok tu so svojimi deťmi, sú pozvaní majitelia hotela, aby sa stretli s Santa Clausom, vyrazili sa na novoročný strom v zasnežených lesoch, maratónoch, okružných tancoch, korčuliach, snežných skútroch a iných slávnostných zábavy.

Kde v zime ísť s deťmi v zahraničí

Okrem mora, v zahraničí, môžete stráviť čas v zime v európskych mestách. Tu sa na novoročných sviatkoch ľudové festivaly konajú s veľtrhmi, maškarádami, vianočnými stromčekmi a ďalšími atribútmi dovolenky. To všetko trvá takmer 2 mesiace.

Najvhodnejšie pre detskú rekreáciu sú:

 • Serfaus Fiss Ladis rezort v Rakúsku: indická dedina, ľadový bludisko, les z dinosaurov, zoologické záhrady, divadlo, medveďový šmýkač;
 • Zermatt mesto vo Švajčiarsku: lyžiarske svahy, vybavené pre deti, bezplatné vleky do 9 rokov;
 • Lyžiarske stredisko Bansko v Bulharsku: priemerná úroveň služieb, nízke ceny, jednoduché svahy, nedostatok vetra, detské večierky a zábavné centrá;
 • Kanárske ostrovy: výlety do rokliny Maska, národný park, zoologická záhrada, sopka Teide a mnoho ďalších.
 • Taliansko: v každom meste s deťmi bude pohodlné, veľa pamiatok a miest špeciálne vybavených pre deti;
 • Fínsko: výlet do tohto Santa Clausa v Laponsku, jazda na saniach sánkov, snežných skútrov, lyžovanie, výlety do zoologickej záhrady.

Dovolenkové možnosti v zimnej veľkej rozmanitosti. Je potrebné rozhodnúť, čo očakáva každý z tejto cesty a na základe toho si vybrať krajinu a povahu zábavy.