Interiér

Polennitsa (miesto na uloženie palivového dreva) v dome av chate

Polennitsa - ideálne miesto na uloženie palivového dreva za optimálnych podmienok. Navyše, úhľadne zložené palivové drevo bude vaše stránky atraktívnejšie. Ale predtým musíte predbežne vybrať správne miesto. Dnes budeme analyzovať všetky možnosti.


Pre dlhodobé skladovanie a sušenie palivového dreva môžete použiť špeciálny prístrešok alebo haly. Woodpile sa používa aj v krajinnom dizajne: pekné pokladanie palivového dreva originálnym spôsobom prinesie mimoriadny dojem na mieste.

Dizajn dreva: hlavné výhody

1. Praktickosť a funkčnosť. Po umiestnení dreva na vhodnom mieste, nebudete musieť ísť ďaleko pre drevo.

2. V zimnom období môže drevená trepačka slúžiť ako bariéra, takže bude oveľa jednoduchšie a rýchlejšie čistiť koľaje od snehu.

3. Krásne drevo log - vrchol krajinného dizajnu lokality.

4. Taký prvok na dachu je skvelý nápad pre niektoré funkčné budovy, napríklad základňa stola nie ďaleko od barbecue.

Ako sklopiť drevo?

Vytvorenie krbovej schránky s vlastnými rukami je jednoduché. Zvážte proces budovania najtypickejšieho dizajnu.

Nástroje a materiály:

 • tesniaca svorka pre pohodlie práce;
 • kladivá;
 • okružná píla;
 • páska;
 • nechty na drevo.

Pre rámec by mal určiť požadovaný počet dosiek:

 • pre základňu: dve dosky po 3 m, hrúbka 3 cm, šírka 10-15 cm;
 • pre bočné časti: štyri dosky s rozmermi 1,5 m s rovnakými parametrami;
 • jedna doska dlhá 1 m, hrúbka a šírka sú podobné predchádzajúcim.

Po všetkých prípravných prácach môžete pokračovať v hlavnom procese.

Výber stránok

Pri výbere miesta na inštaláciu požiarnej jamy je vhodnejšia betónová základňa. Ak nie je k dispozícii, môžete postaviť platformu z tehál. Tým sa zabráni hnilobe dosiek, čo by mohlo nastať, ak prídu do styku so zemou. Ďalej, otočenie sklopného rámu.

Montáž rámu a technológie kladenia dreva

Pre rám je mriežka rozdelená na 4 rovnaké diely po 25 cm, ktoré budú slúžiť ako priečne nosníky. V tomto štádiu sa zostaví rámová konštrukcia, po ktorej nasleduje inštalácia materiálu. Životnosť a stupeň jeho stability závisia od príslušnej náplne dreva.

Je to dôležité! Pokúste sa položiť záznamy čo najbližšie k sebe, zatiaľ čo v spodnej časti by mali byť najviac rovnomerné a dlhé výrobky. Neúplné balenie sa prejaví v priebehu času, pretože po vysušení sa drevo znižuje a vytvára dutiny, v dôsledku čoho sa štruktúra môže zrútiť.

Maximálna prípustná výška dreveného plechu je 1,5 m. Zhora môže byť rezivo položené ako šmýkačka nie viac ako 20 cm V priebehu práce sledujte pevnosť a stabilitu konštrukcie. Ak si všimnete, že logy deformujú rámec, nemali by ste riskovať - ​​je lepšie odstrániť ďalšie dosky.


Hlavné metódy skladovania palivového dreva

 • vo voľnom ovzduší;

 • v osobitnom sklade;

 • pod vrcholom.

Pri výbere možnosti ukladania produktu existuje niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť: typ dreva, požadovaný stupeň sušenia, typ terénu, trvanie skladovania.

Woodpile na palivové drevo: spôsoby kladenia

Najbežnejšia možnosť uloženia kmeňov je umiestnená vonku. Existuje niekoľko typov štruktúr:

 • jeden riadok rovný;

 • dvojradový a viac;

 • kolo;

 • rovno pozdĺž steny domu.

Bez ohľadu na typ konštrukcie musíte dodržiavať všeobecné pravidlá:

1. Umiestnenie nutne zahŕňa vopred pripravené miesto (základňa). Môže to byť tehla, drevo alebo betón.

2. Zhora je drevopohovka pokrytá prídavnou ochrannou vrstvou zo sena, kôry, syntetických materiálov a iných konštrukcií. Tento náter však nesmie zasahovať do vetrania.

3. Dbajte na to, aby sa miesto na drevené plechy ľahko fúkalo a nestalo sa na priamom slnečnom svetle, ale zároveň ich úplná absencia je tiež nežiaduca.

4. Nezabudnite použiť dodatočné opevnenia pre stavbu (palice, kolíky, vetvy stromov).

5. Je dôležité zabezpečiť pohodlný prístup bez akýchkoľvek prekážok, ako aj protipožiarne opatrenia.

Ak nemáte dostatok skúseností s kladením palivového dreva, nemali by ste stavať veľkú konštrukciu, no je lepšie začať s malým drevom. Keď to urobíte správne, nielen zachováte kvalitu palivového dreva, ale pridáte aj estetický dojem na vašich stránkach.

Úkryt na guľatiny: harmónia v detaile

Kryt je dôležitou súčasťou drevenej piliny na drevo, aby maximalizoval svoje kvalitatívne vlastnosti. Hlavnou funkciou vrchlíku je zabezpečenie prirodzeného vetrania a ochrana guľatiny pred zrážkami. Kov, bridlica, dosky, tehly, polyetylén atď. Môžu byť použité ako materiál pre haly.Ale najoptimálnejšie, podľa skúsených letných obyvateľov, je drevo. Jeho výhody sú nasledovné:

 • trvanlivosť;
 • účinnosť;
 • jednoduchosť prevádzky;
 • estetický vzhľad;
 • jednoduchosť prepravy;
 • možnosť rýchlej montáže a demontáže;
 • nevyžaduje kladenie základov.

Hlavná požiadavka na stavbu drevených plôch - dostatočná úroveň sušenia použitého materiálu.

Úroveň inštalácie je najdôležitejšou súčasťou práce pri montáži ochranného krytu. Ak sa na túto tému nedôjde, dizajn sa rýchlo stane nepoužiteľným.

Nedávno sa výrobky z polykarbonátu stávajú obzvlášť populárne. Samotný materiál je lacný a má dobré kvalitatívne vlastnosti. Preto sa často používa na postavenie vrchlíka z dreva.

Uzavretá schránka

Tento dizajn môže byť použitý na krátkodobé alebo dlhodobé ukladanie guľatiny. Napríklad, niektorí majitelia pozemkov krajiny postavia samostatné rozšírenie v rámci domu, garáže alebo haly.

Nezávislá konštrukcia drevotriesky je pomerne jednoduchá, ale na rozdiel od zakúpeného hotového výrobku, tento dizajn má mnoho výhod. Kompetentný prístup z praktickej a estetickej strany zaručuje požadovaný výsledok a široký výber hotových riešení a materiálov veľmi uľahčí úlohu.

Loading...