Články

Ako odstrániť predĺžené nechty doma: master class a odborné poradenstvo

V snahe vždy vidieť krásne ženy chodia ku všetkým. Vytvárajú nechty s akrylátmi a gélom, podstupujú parafínovú terapiu, neustále navštevujú manikúru a pedikúru.

S cieľom roztiahnuť čas medzi návštevami salónov a zároveň pozrieť očarujúce dievčatá zvyšujú svoje nechty. Za pár hodín sa krátke nechty premenia na nádhernú dlhú manikúru s exotickým dizajnom a tvarom. Jeden problém - vytvoriť podobné nehty umenie je ľahké, ale ako sa zbaviť nepríjemné umelé nechty na vlastnú päsť, bez použitia služieb profesionálnych remeselníkov.

V našom prehľade sa pokúsime dôkladne zasvätiť tému samoregulácie zväčšených nechtov, po ktorej ich ľahko vrátite do pôvodného vzhľadu.

Trochu histórie

Všetci si spomínam na prvé pokusy dievčat predĺžiť svoje nechty bez dlhého čakania na ich prirodzený rast. Cesta z situácie bola v tom čase falošnými nechtami, ktoré boli prilepené k lepenkovej doske lepidlom a pokryté bohatou vrstvou laku. Tento dizajn vyzeral trochu náročne a nie elegantne, ale pre ženy módnej 90-tych rokov jednoducho neexistovala žiadna iná možnosť.

Moderný priemysel nechtov urobil veľký pokrok vpred a môže ponúknuť dievčenské nástroje, ktoré za niekoľko hodín premenia krátke nechty na dlhé, bez toho, aby ohrozili ich vzhľad a zdravie.

Materiály na odstránenie rozšírenia nechtov

V salónoch majstra použite hotové súpravy na odstránenie rozšírených nechtov a pridajte im nástroje podľa vlastného uváženia. Pri procedúre doma budete potrebovať:

  • zmäkčujúca kvapalina - akrylový odstraňovač, ktorý je nevyhnutný na odstránenie akrylátu, má dôveru mnohých dievčat
  • fólie na pečenie alebo kadernícku fóliu - je potrebné malé množstvo materiálu, segment asi 30 x 30 cm, ktorý sa potom rozreže na 10 častí 3 x 3 cm.
  • bavlnené podložky
  • flexibilný nechtový súbor

Ako odstrániť predĺžené nechty doma

Na tento postup budete potrebovať pinzety a slnečné okuliare, ktoré ochránia vaše oči pred úlomkami materiálu, ktorý je rezaný. Bez ohľadu na druh pokrytia bude prípravná fáza zahŕňať 2 hlavné kroky.

Zoberte pinzety alebo ostré nožnice. Ak je to možné, je lepšie použiť špeciálny rezný nástroj. Je ostrejší ako štandardné doplnky na nechty a úspešne sa s touto úlohou vyrovnáva. Orezajte okraje hrotov na oboch stranách. Urobte si čas, štruktúra umelého taniera je dosť ťažká, takže ju nebudete môcť rýchlo odstrániť.

Potom môžete pokračovať do druhej etapy - odstránenie umelých nechtov, čo závisí od technológie budovania a použitých náterov.

Ako odstrániť nechty s gélom doma

V podmienkach salónu sa kvapalné produkty nepoužívajú, remeselníci jednoducho prerezávajú materiál z povrchu nechtov vysoko abrazívnym nechtovým súborom. Tento postup trvá 5-10 minút pre každý prst, ale ak to robíte doma bez skúseností, môžete ho stráviť celý deň.

Ak existuje špeciálny stroj na leštenie a brúsenie nechtov, potom to výrazne urýchli proces, ale ak nie je žiadne zariadenie, použite pravidelný súbor nechtov. Pomocou malého súboru odstráňte gél z nechtov. Drasy, kefa s mäkkou, suchou kefou.

Ponorte bavlnenú podložku alebo rúno do odstraňovača laku na nechty a utrite nechtom, kým sa celá gélová vrstva nerozpustí. Potom naneste na nehty spevňujúci lak a štetcom si ruky.

Ako odstrániť akrylovú vrstvu doma

Je to o niečo ťažšie zvládnuť akrylát než s gélom. Pre postup okrem fólie a pilníka na nechty budete potrebovať špeciálny nástroj na odstraňovanie akrylových špičiek. Odporúča sa zakúpiť tekutinu toho istého výrobcu ako samotný akrylát, ale ak to nie je možné, použite bežný acetón.

  • odstráňte vrchný náter z nechtov pomocou odstraňovača nechtov alebo laku na nechty
  • Ponorte bavlnené vložky do kvapaliny, aby ste odstránili akrylát a obalte povrch nechtových platní.
  • upevnite bavlnené podložky pevne s fóliou, nechajte prsty v tomto stave 40 minút

Počas tejto doby akrylát pod vplyvom kvapaliny zmäkne a stáva sa podobným želé. V tomto stave je ľahké ho zobrať s ostrým tenkým predmetom a odstrániť ho z povrchu nechtu. Rýchlo vykonajte všetky kroky, inak akrylát na otvorenom priestranstve rýchlo uchopí a vytvrdne. Po odstránení hlavného želé odstráňte zostávajúci akrylový povlak špongiou namočenou v odstraňovači laku na nechty. Po dokončení procedúry dôkladne umyte ruky a naneste na ne výživný krém.

Starostlivosť o nechty po akrylátovej a gélovej vrstve

Hlavnou bariérou pri používaní akrylového povlaku je významné poškodenie zdravia nechtov. Ale s náležitou starostlivosťou môžete zachovať prirodzený vzhľad vašich rúk aj po dlhšom nosení predĺžených nechtov.

Nechty sú poškodené aj po rozšírení salónu a odstránení nechtov, čo povedať o domácom postupe. V obchodoch s manikúrou sa budete dychtivo ponúknuť drahé prostriedky na obnovu nechtov, avšak vôbec nie je potrebné utrácať peniaze a získavať sporné krémy a masky.

Môžete obnoviť nechty po akrylátovej doma len za haliere. Budete potrebovať pravidelný rastlinný olej. Pre väčšiu účinnosť použite ricínový a mandľový olej. Ohrievajte malé množstvo oleja vo vodnom kúpeli a masírujte ho do masky s masážnymi pohybmi. Poľský povrch nechty s kúskom semišu. Tento postup im poskytne dobre upravený vzhľad a lesk, okrem krehkosti a delaminácie.

V prvých fázach použite služby profesionálnych remeselníkov, ktorí dôkladne poznajú proces. Akonáhle pochopíte základné nuansy odstránenia zväčšených nechtov a ste si istí svojimi schopnosťami, prejdite na domáce procedúry, ktoré sú tiež hospodárnejšie.

Loading...