Články

Nový rok 2019 v Bielorusku: tradície, ceny, zájazdy

Nový rok je dovolenka s vlastným šarmom a magickým duchom. Nie je potrebné vytvárať sprievod, aby sme cítili tento duch. Napriek tomu bude čoraz viac ľudí oslavovať Nový rok v exotických krajinách. Samozrejme, môžete získať úplne nové, predtým nepreskúmané pocity. Ale nie menej vzrušujúce bude stretnutie nového roka v blízkej zahraničnej oblasti.

Tí, ktorí stále chcú zmeniť obrázok, ale aby zostali v obvyklých zimných podmienkach pre Rusko, môžeme odporučiť novoročné prehliadky do Bieloruska. Nie sú žiadne vážne mrazy a neprístupné snehové blokády, takže podmienky budú celkom príjemné. Zároveň má táto krajina bohaté kultúrne a historické dedičstvo, ktoré stojí za preskúmanie.

Cestovné kancelárie ponúkajú bohatý novoročný program pre každý vkus, ktorý vám umožní ušetriť peniaze (v porovnaní s výletmi do exotických krajín). Podľa vlastného uváženia si môžete vybrať aktívnu dovolenku, pohybovať sa okolo najkrajšieho mesta Bieloruska alebo pasívne relaxačné dovolenky v penziónoch alebo sanatóriách.

Ponúkané možnosti pre letnú dovolenku v Bielorusku

Bieloruské tradície slávenia nového roku sú veľmi zaujímavé. Poskytujú turistom nezabudnuteľný zážitok a veľa príjemných spomienok. Výlety tu nevyžadujú vízum, čo vám ušetrí čas a peniaze pri organizovaní zájazdov. Zároveň bude služba, potraviny a služby na vysokej úrovni. Turisti budú tiež prekvapení rozmanitosťou zábavy a voľnočasových aktivít. Výhodu možno považovať za vynikajúcu pohostinnosť bieloruského ľudu.

Ak výber turistov padne na odpočinok v sanatóriu, potom bude mať rozsiahly novoročný program s Santa Clausom, Snow Maidenom a ďalšími znakmi zodpovedajúcimi sviatku. Vo väčšine inštitúcií sa hosťom ponúkne bohatý slávnostný stôl, vystúpenie popových hviezd a rôznych umelcov, výherné lístky, zábavné súťaže a oveľa viac. Toto všetko bude hosťom ponúknuté za rozumnú cenu.

Ak chcete aktívnejšiu dovolenku, odporúčame vám vyzdvihnúť novoročné turné do Minsku, Mir, Nesvizh, Brest, Grodno a tak ďalej. Môžete kombinovať všetky tieto mestá do jednej rozsiahlej cesty.

Táto zimná rozprávka čaká turistov v Belovezhskaya Pushcha. Jedná sa o národný park, ktorý už získal štatút biosférickej rezervácie. Je to jedno z najstarších prírodných lokalít tejto skupiny na svete. V zime hostia budú môcť uvažovať o fascinujúcich nekonečných zasnežených poliach, lesoch, snežienkach, starých stromoch, nádherných jazerách pod ľadom a oveľa viac.

Ale pre novoročné sviatky najdôležitejšie je, že sa tu nachádza rezidencia bieloruského otca Frosta. Radi sa stretne s každým hosťom. Tu nebudú nudné ani dospelí, ani deti. Turisti musia vstúpiť do chaty Santa Claus, zobrať si niekoľko fotografií s rozprávkovými hrdinami a prechádzať sa v priebehu dvanástich mesiacov. Na záver stojí za to, že tancuje okolo najvyššieho smreka v Európe. Nenechajte si ujsť výlet do Múzea prírody, ako aj do prístavov s voľne žijúcimi vtákmi a zvieratami.

Tu hostia z Ruska nebudú cítiť jazykovú bariéru alebo negatívny postoj k občanom priateľského štátu. Po usadení sa v sanatóriu budú môcť turisti navštíviť obľúbené slávnosti, navštíviť zábavné miesta, navštíviť lyžiarske strediská Raubichi, Silichi a ďalšie.

Tradície novoročných a vianočných slávností v Bielorusku

V noci 1. decembra sa na uliciach miest Bieloruska objavujú zástupy ľudí, ktorí spoločne s radosťou slávia príchod nového roka. V takomto prípade, pod sprievodnými hodinami o 12 hodine v noci, takmer všetci pitie šampanského so svojimi rodinami.

Predtým v Minsku to bolo zvyk najprv oslavovať nové roky, podľa ruského času, ktorý sa deje o 23:00 pre bieloruských občanov. Ale teraz nie je žiadny rozdiel v čase a ľudia si zvolia, ktorý prezident so svojou gratulujúcou rečou počúvať tento rok.

V každom okrese veľkých miest a regionálnych centier sú nastavené vianočné stromčeky, do ktorých prichádzajú tisíce ľudí. Zaujímajú sa zaujímavé tematické predstavenia s vystúpeniami, okrúhlymi tancami, diskotékami, súťažami a darmi. Turisti sa s radosťou zúčastňujú na týchto slávnostiach.

Najdôležitejší moment v noci je jasný pozdrav, ktorý bude hromovať v hlavnom meste a veľkých mestách krajiny. Turisti by si mali pamätať, že je zakázané piť alkohol otvorene na uliciach bieloruských miest. Nádoba by mala byť umiestnená v nepriehľadnom balení. Na Silvestra sú miestne orgány činné v trestnom konaní verné opitým ľuďom a dokonca ich navrhujú, aby ich sprevádzali do miesta svojho bydliska.V novom roku miesta na zábavu v krajine čakajú na svojich hostí, aby potešili miestnu kuchyňu. Medzi obľúbené a vynikajúce jedlá stojí za zmienku:

 • placky;
 • kúzelníci;
 • oškvarky;
 • knedle s náplňou;
 • Sbiten nápoj;
 • pečené zemiaky a ďalšie.

V rovnakej dobe, miestne ceny poteší každého turistu. Pre slávnostnú večeru v reštaurácii, budete musieť zaplatiť nie viac ako 2000-3000 bieloruských rubľov. Takmer na všetkých miestach je potrebné si vopred objednať stoly, inak v čase osláv nemusia byť voľné.

Ak na Silvester v Minsku nezostanete, ale trávite čas v jednom z regionálnych centier, potom jednoducho nemáte šancu stráviť noc v inštitúcii patosu. Ale tie kaviarne, ktoré sa stretnú s hosťami, sa vyznačujú príjemnou atmosférou a domácim komfortom.

Sanatóriá a strediská, ktoré pozývajú hostí na stretnutie s Novým rokom

Bielorusko sa teší svojim hosťom do mnohých stredísk a stredísk rôznych úrovní pohodlia. Ceny tu sú cenovo dostupné a príjemné pre každého, kto má odpočinok.

Sanatorium "Ozerny" v regióne Grodno, p. Ozerny navrhuje stráviť čas vo svojich izbách za 1200 rubľov denne. V regióne Minsk sa nachádza sanatórium "Sosnovy Bor", kde ubytovanie bude stáť 1500 rubľov. V obci Lyuban, v regióne Minsk, sa nachádza sanatórium Rassvet, kde sa dostanete za 1000 rubľov denne. Každá z nich ponúka rozsiahly program na Nový rok a zábavu pre každý vkus.

Banketový stôl v takejto inštitúcii bude stáť 1000-1500 rubľov. S týmito peniazmi si môžete objednať jedlo a nápoje podľa vášho vkusu.

Skvelou alternatívou k relaxačnej dovolenke v penzióne budú aktívne dni v lyžiarskych strediskách. Dva známe bieloruské letoviská Raubichi a Silichi sa nachádzajú neďaleko od Minsku. Tí, ktorí si vybrali toto miesto na zvyšok svojich sviatkov, alebo tí, ktorí sa rozhodli venovať hlavnú časť turné do Minsku a výlety, tu môžu tráviť čas. Každá hodina ponúka pohodlnú dopravu medzi Minskom a strediskami.

Ceny za dovolenku v Rubichi sú približne nasledovné:

 • lekcie inštruktora - 800 rubles za hodinu;
 • kúpeľ, sauna - 1500 rubles za 2 hodiny;
 • jazda na výťah - 150 rubľov;
 • tréning v telocvični - 400 rubľov za hodinu;
 • prenájom lyžiarskeho vybavenia - 500-1500 rubľov denne;
 • ubytovanie v izbe v hoteli - 900 rubľov denne;
 • ubytovanie v dvojlôžkovej izbe - 600 rubles denne;
 • basketbalové ihrisko, tenisový kurt - 500 rubľov za hodinu.

Tu môžete relaxovať v malebnom prostredí prírody a zapojiť sa do športu s celou rodinou.

Recenzie na dovolenku v Bielorusku na Nový rok

Pri posudzovaní recenzií tých, ktorí už v Bielorusku navštívili Nový rok, nie je to nič iné ako dovolenka v Moskve. Kuchyňa ponúkaná v reštauráciách a kaviarňach miest sa mierne líši. Jediné miesto, kde môžete cítiť farbu a zvláštny duch je Belovezhskaya Pushcha.

Centrálnou pamiatkou mesta Pushcha je hotel Kamenyuki. Blízko sa nachádza dom Santa Claus a Snow Maiden, rovnako ako všetky kľúčové body miesta. Práve tu skúsení turisti odporúčajú ísť s deťmi, rovnako ako v Minsku av iných podobných mestách, podľa hostí krajiny, nie je nič čo robiť.

Ak hovoríme o cenách, potom minulý rok, turisti nemohli zavolať taký dovolenkový rozpočet. Podľa odhadov bolo vydaných 29 000 ruských rubľov na osobu. Pokiaľ ide o názory hostí o kuchyni, tu všetky recenzie sú nadšené: jedlo je chutné a uspokojujúce, rovnako ako pestré.

Takéto množstvo príležitostí každoročne priťahuje tisíce turistov z Ruska do Bieloruska. Novoročné turné tu stojí od 10 000 do 15 000 bieloruských rubľov. Z ľubovoľného miesta v Petrohrade a Moskve sa dostanete do Minsku za 6-9 hodín autobusom. K dispozícii je tiež let, ktorý trvá len 2 hodiny. To robí Nový rok v Bielorusku ešte dostupnejším a atraktívnejším.

Loading...