Články

Najkrajšie parky na svete

Milovníci prírody sú ťažko neustále v meste. Najmä ak je urbanizmus miesta ohromujúci. Každé mesto by malo mať rohy prírody, ktoré poskytnú okresu dodatočný kyslík a umožnia ľuďom odpočívať z hromady asfaltu, skla a plastu.

Najkrajšie parky na svete

V každom meste sú zelené ostrovy, ale niektoré z nich sa stali majstrovskými dielami a získali slávu tých najkrajších na svete. Do takýchto parkov nebudú prichádzať len miestni obyvatelia, ale aj turistov zo vzdialených častí zemegule. Náš výber obsahuje iba niektoré z nich.

Keukenhof

Ubytovacie zariadenie Keikenhof Park sa nachádza v meste Lisse (Holandsko). Mesto sa nachádza medzi Amsterdamom a Haagu a je známe po celom svete svojimi nádhernými tulipánmi. Druhým názvom parku je "Záhrada Európy". Existuje viac ako 4 milióny tulipánov rôznych odrôd a farieb rastie.

Okrem kvetov môžu návštevníci vidieť početné rybníky, fontány a sochy. Keukenhof môžete vidieť až v období otvorenia na jar. V apríli stojí za návštevu miestna výročná tulipánska prehliadka nazývaná Bloemencorso Bollenstreek.

Boboli Gardens

Tento úžasný park sa nachádza v jednom z najkrajších miest v Taliansku v meste Florencia. Záhrady Boboli sa nachádzajú v rezidencii najbohatšej rodiny Medici, ktorá vládla Florence po mnoho storočí. Vytvorenie parku bolo zamerané na demonštráciu plnej moci vládnucej dynastie. Tu môžete pozorovať všetky nádhery nádhernej renesančnej éry.

Park je vyrobený v prísnom geometrickom poriadku, zdobený fontánami a sochami. Na jeho území sú rozptýlené chrámy, jaskyne, kolonády. Turisti sem prišli navštíviť záhrady Baboli a tiež obdivovať mesto, ktoré ponúka nádherný výhľad.

Rikuhyen Park

Slovo Rikugyen sa prekladá ako "záhrada šiestich básní". Bola založená v roku 1695 v Tokiu. Jedná sa o jeden z najkrajších parkov v Japonsku, ktorý sa stal zjednotením filozofického umiernenia a národného dizajnu krajiny.

Park sa rozprestiera na 9 hektároch. Tu nájdete umelé rybníky, umelú reliéfu, vinuté chodníky pre pešiu turistiku. Na území rastú viac ako 35 tisíc stromov a kríkov, ktoré kvitnú svetlé kvety.

Peterhof

Peterhof je komplex palácov a parkových súborov na južnom pobreží Fínskeho zálivu. Bola vytvorená a rozšírená počas dvoch storočí (18-19 storočí). Iniciátorom projektu bol Peter I.

Najviac zo všetkého je zvedavosť, ktorú spôsobuje pravidelný park Lower Park. Má luxusné fontány, ktoré vytvárajú vodnú extravaganciu. Tieto budovy zdobia väčšinu pohľadníc z Petrohradu. Podľa Petrovho plánu mal byť tento komplex hodný konkurencie a predčil Versailles.

Central Park

Central Park v New Yorku je známy po celom svete za svoj pravidelný, jasný obdĺžnikový tvar. Nazýva sa to "pľúca Manhattanu". Celková plocha zeleného rohu v jednom z najstylovejších miest na planéte je 341 hektárov. Početné jazerá, chodníky, trávniky, klzisko a bazény sú rozmiestnené po celom parku.

V meste v New Yorku stačí vytvoriť podobné rekreačné oblasti pre občanov. Central Park navštevuje denne priemerne 70 tisíc ľudí. Okrem prírody a jej darov sa nachádza historický kolotoč, divadlo Delacorte, zámok Belvedere, zoologická záhrada. Aj v parku je rezervácia.

Yuyuan Garden

Yuyuan Garden alebo Joy Garden sa nachádza v Šanghaji. Prenáša klasický štýl východnej záhrady, úplne sa opakuje štýl dynastie Minga. Park bol rozmiestnený pred viac ako 400 rokmi a zaberá plochu 4 hektáre. Záhradní hostia môžu navštíviť vinuté mosty a chodníky, neobvyklé budovy a veľa atrakcií. Miestne krajiny sú fascinujúce.

Hyde Park

Jednou z atrakcií Londýna je známy Hyde Park. V čase vzniku tohto parku patril k Westminsterskému opátstvu. Následne Henry VIII urobil kráľovské poľovnícke pamiatky. Potom v 17. storočí Charles I. sprístupnil toto miesto všetkým. Teraz sa park stal jedným z najnavštevovanejších miest v meste.

Oblasť záujmu je 14 hektárov. Na nej sa nachádzajú nespočetné pamiatky, jazerá, všetky druhy rastlín a tieňové cesty.

Odrazy záhradného priestoru

Vo škótskom meste Damfas je nezvyčajný park - odrazy záhrady priestoru. Vznikol v roku 1988 pod vedením známeho postmodernistického architekta Charlesa Jenksa a jeho manželky Maggie.

16 hektárov záhradného námestia je plné neobvyklých predmetov: draci, pyramídy, špirály, matematické rovnice, objekty, ktoré demonštrujú koncepty symetrie a chaosu a mnoho ďalších. Návšteva tohto parku bude pre všetkých hostí mimoriadnym zážitkom.

Najkrajšie parky v Moskve

Moskva tiež poteší občanov a hostí hlavného mesta s krásnymi zelenými oázami. Existuje asi 120 parkov. Mnohé z nich si zaslúžia osobitnú pozornosť:

  • Park Kolomenskoye sa nachádza v rovnako známe múzejnej rezervácii a je komplexom architektonických pamiatok a zelene. Tu môžete ísť na exkurziu, na prechádzku pešo alebo na výlet na koni, viesť slávnostnú udalosť alebo konferenciu, organizovať zábavu pre deti;
  • Zaryadye Park v meste China Town je obrovská rekreačná oblasť, ktorá sa otvorila v roku 2017 na počesť dňa mesta. Park obsadil 12 hektárov a obsahoval všetky krajinné oblasti vlastné v Rusku. V každej zóne je mini-zoo, na území bola vybudovaná filharmónia pre jedného a pol tisíc ľudí. Zelená zóna navyše poskytuje množstvo zábavných a kultúrnych podujatí;
  • Park Tsaritsyno je panské sídlo, na území ktorého sa nachádzajú ohromujúce spevácke fontány. Rozloha objektu je 2,4 štvorcových kilometrov. Najvyššie trysky dosahujú výšku 15 metrov. Vyzdobený majetkom v štýle Kateřiny II. Na území parku boli prijaté elegantné mosty s nádhernými vzormi, paláce stáli, vytvárali atmosféru 19. storočia. Každý rok sa tu koná jazzový festival;
  • Gorky Park je najznámejší a obľúbený park v Moskve. Jeho územie s rozlohou 119 hektárov je obývané zeleňami, športovými a rekreačnými zariadeniami, reštauráciami, kaviarňami, letnou kinematografiou, rôznymi výstavnými priestormi, platformami pre majstrovské kurzy a mnohé ďalšie.

Okrem toho turistov priťahujú aj parky: Hermitage, Museon, Krasnaya Presnya, Sokolniki, Fili, Kuskovo, Izmaylovsky, Vorontsovsky, Terletsky a ďalšie. Všetky sú vybavené pre kvalitné a bezpečné oddych občanov a hostí hlavného mesta.

Pozrite si video: NEJKRÁSNĚJŠÍ ZAHRADA NA SVĚTĚ HD (Január 2020).

Loading...