Svet

Najchytřejší človek. Top 10 ľudí s najvyšším IQ na svete

Akonáhle neozývajú inteligentných ľudí na Zemi - geeki, géniovia atď. Niektorí z týchto ľudí sú považovaní za divné, ale zároveň tieto osoby nechávajú za sebou stopy a významne prispievajú k histórii ľudstva. V článku sa predstavia najinteligentnejší ľudia na planéte, ktorých úroveň IQ je nadpriemerná (150 a viac).

Terence Tao

Čínsky Terence Tao, rodák z Austrálie, má úroveň IQ 230 bodov, ktorú možno nazvať absolútnym rekordom. V jeho dvoch rokoch Terence už vyriešil jednoduché aritmetické problémy, 5 hovoril plynulo v angličtine a už vyriešil zložité matematické rovnice a problémy aj pre niektorých dospelých. Od detstva sa malá zázračná účasť zúčastnila prednášok o vyššej matematike, kde si zapamätal a zhromaždil všetko. Za 12 rokov sa Terence Tao zúčastnil súťaží, nie však jednoduchých, ale medzinárodných.

Neskôr pokračoval v ovládaní vyššej matematiky, teórie analytických čísel a zapojil sa do riešenia komplexných diferenciálnych rovníc. Do veku 20 rokov sa stal profesorom na Kalifornskej univerzite a vo veku 40 rokov napísal, len aby o tom premýšľal - 250 vedeckých prác!

Marilyn Vos Savant

IQ American je 228 bodov. Úspešná novinárka, spisovateľka, dramatika, najchytnejšia žena na planéte a práve krásna - to je Marilyn. V slávnom časopise "Parade" ľahko odpovie na všetky otázky, ktoré sa jej týkajú. V tom istom časopise vedie svoj stĺp s hádankami a hádankami o akejkoľvek téme.

Marilynin intelekt je neustále diskutovaný. Mnohí veria, že jej odpovede sú čisto intuitívne. Alebo možno je to len závisť? V konečnom dôsledku sú väčšinou geeki muži ... Ale napriek diskusiám reprezentant slabej časti ľudstva už získal najvyššie skóre 10 krát - 228.

Christopher Hirata

IQ najchytřejšího muža Christophera Hiratu je 225 bodov. Tento skvelý muž je víťazom mnohých medzinárodných súťaží. Vo veku 14 rokov už vstúpil na univerzitu, vo veku 16 rokov začal pracovať v NASA - študoval otázku dobývania Marsu.

Vo veku 22 rokov získal mladý muž titul doktora vedy. Tento stupeň sa bránil vo veľmi ťažkej oblasti - astrofyziky. Veľmi sa zaujíma o znalosti v oblasti gravitačných polí, premeny energie.

Kim Ung-Yong

IQ kórejský Kim Ung-Yong je 210 bodov. Vo veku 4 rokov sa chlapec objavil v televízii, kde riešil nastavené matematické problémy žiť vo vzduchu. V rovnakom veku hýbal plynulo v 4 jazykoch. Taký nadaný chlapec bol okamžite upozornený a už vo veku 8 rokov NASA ho pozval na štúdium. Po absolvovaní univerzity Kim pracovala v NASA ďalších 10 rokov, po ktorej sa vrátil do svojej vlasti, Kórei.

Podľa tohto veľkého človeka je šťastie v jednoduchých veciach - podpora, spoločenstvo, porozumenie a priateľstvo.

Evangelos Katsiulis

Evangelos Katsiulis uzavrie prvých päť s IQ 200 bodov. Tento brilantný psychiatr dosiahla úspech v iných oblastiach vedy - psychofarmakológie, filozofie, v ktorej má vedecký titul. Evangelos je zakladateľom niekoľkých organizácií pre ľudí s vysokým duševným výkonom. Muž vedie aktívny životný štýl, venuje sa maľovaniu, má kúpanie, miluje skúmanie sveta a cestuje.

Christopher Langan

Americký Christopher Langan má IQ 195 bodov. Tento športovec je známy vo svete ako držiteľ rekordov. Ale nie v šachu, ale v posilňovaní. Christopherov otec zomrel, keď bol chlapec veľmi mladý, takže budúci génius musel byť všetko samoučiaci - od získania vedomostí až po hojdacie svaly.

Mladý muž ukázal veľký prísľub pri štúdiu na univerzite. Profesorovia v ňom videli veľký potenciál, ale v tom čase bola finančná otázka dôležitejšia a Langan opustil svoje štúdiá a šiel do práce ako vyhadzovateľ. O mnoho rokov neskôr, keď založil osobný život, Christopher sa vrátil k vede. Stal sa známy svojou vedeckou prácou na kognitívno-teoretickom modeli vesmíru.

Rick Rosner

Pravidelný Američan Rick Rosner s IQ 192 bodov je tiež kreatívny človek. Najinteligentnejšia osoba mala vždy sny mať vlastnú televíznu show. Wunderkind kráčal k svojmu cieľu už mnoho rokov a skúšal sa v mnohých zamestnaniach. Pracoval ako čašník, vyhadzovač, striptér, ale súčasne sa rozvinul a ukázal svoj talent. Raz, po zapálení televízie, sa Rickovi podarilo vytvoriť vlastnú televíznu show. Každý deň trénuje nielen jeho mozgy, ale tiež pozoruje jeho telo - veľmi sa bojí starnúť.

Mislav Predavech

Profesor matematiky z Chorvátska má skóre IQ 192 bodov. Radšej počúva rockovú hudbu, hrá počítačové hry, mafii. Mislav žije bežný každodenný život a všetko mu vyhovuje. Rád vyriešil rôzne hádanky, skľučovadlá, a všeobecne - pracoval s mozgami. Nemá však žiadnu chuť pochopiť zložitosť modernej technológie. Zaoberajte sa nastaveniami vášho vlastného smartphonu, vložte do nej kartu SIM alebo jednoducho doplňte účet, na ktorý sa Mislav Predavech pýta jeho manželky.

Garry Kasparov

Garry Kasparov je na predposlednom mieste v poradí s IQ 190 bodov. Za 22 rokov po víťazstve nad Anatolim Karpovom získal titul šampióna a titul "najlepší šachista". Anatolij má veľmi vysoký intelekt a všetci ich prekvapili po tom, čo hral šach s počítačom, kde hrával remízu.

Majster z Baku vyrastal v rodine inžinierov. Ale nielen gény mu pomohli stať sa najchytrejším človekom. Od raného detstva mal rád rôzne hádanky, šachy. Tu bude tento výraz vhodný: "Génia sa nerodia, stanú sa."

James woods

Posledné miesto v rebríčku je pridelené Jamesovi Woodsovi s jeho IQ 180 bodov. James sa zúčastnil viac ako 50 filmov vrátane "Justice League", "Superhrdiny".

Woods bol vynikajúci študent zo školy. Testovanie podľa definície IQ James bolo vykonané počas štúdia na univerzite. Dosiahnutie výšky a získanie vedeckého titulu však brzdila zlý charakter génia. Vždy diskutoval s učiteľmi a učiteľmi, čím dokázal svoj názor.

Najchytřejší človek v Rusku

Pokiaľ ide o Rusko, Anatolij Wasserman je uznávaný ako najinteligentnejší. Pre mnohých je z intelektuálnej televíznej show "Čo? Kde? Kedy?", Rovnako ako "Jeho vlastná hra". Anatolí sa narodil v Odese v židovskej rodine. Príkladom, ktorý mal nasledovať, bol vždy jeho otec - známy tepelný fyzik v Sovietskom zväze. V škole mal napäté vzťahy nielen so spolužiakmi, ale aj s učiteľmi, ktorým by pri každej príležitosti dokázal, že ten predmet lepšie pozná.

V polovici 90. rokov sa Wasserman presťahoval do Ruska, kde sa stal politickým poradcom. V posledných rokoch je často vidieť v televízii, kde má erudit niekoľko televíznych relácií.

Najchytnejšia osoba v histórii

Počas svojej histórie ľudstvo pozná mnoho géniov, ale najinteligentnejší z nich uznal William Sidis. Narodil sa v New Yorku v roku 1898 v rodine prisťahovalcov s ukrajinskými koreňmi. Už vo veku jedného a pol roka chlapec dokázal čítať článok napísaný v novinách. A vo veku 8 rokov už bol autorom svojej vlastnej knihy, ktorá bola venovaná ľudskej anatómii.

Vo veku 11 rokov sa William stal Harvardovým študentom a po troch rokoch bol pozvaný na prednášky o vysokej matematike na univerzite. Matematika však nebola jediná veda, v ktorej bol špecialista. Sidis napísal mnoho vedeckých prác o psychológii, histórii a kozmogóniu.