Články

Všetko o dovolenke na čínskom ostrove Hainan

V Číne je miesto, ktoré sa nazýva miestny kúpeľný rezort a "východná Havaj". Toto je ostrov Hinan, ktorý bol v minulosti domovom vysokokvalifikovaných bohatých ľudí. Teraz má každý prístup tu. Miesto je obzvlášť obľúbené u ruských turistov zo Sibíri a z Ďalekého východu.Ostrov je umývaný modrými vodami Južného Číny. Biely piesok na plážach, luxusné palmy, teplé surfovanie - všetko perfektne zapadá do myšlienky Paradise on Earth.Vyhliadkové funkcie Hainanu zahŕňajú:

 • ohromujúce kostýmné rituály, ktoré miestni obyvatelia venujú najmä turistom (svadby, pohreby ...);
 • množstvo exotických plodov (lychee, rambutány ...);
 • horúce pramene s liečivými vlastnosťami;
 • bohaté kultúrne dedičstvo vzdialené od veľkého počtu hotelov.

Cesta do Hainanského ostrova

Neexistuje priamy let na ostrov. Výnimkou môžu byť iba chartery z moskovských letísk. Z ktoréhokoľvek iného letiska v Rusku sa môžete dostať na miesto s jedným alebo dokonca dvoma prestupmi. Let do Pekingu bude stáť 400-500 dolárov, v závislosti od transplantácie. Ďalej, náklady na cestu budú závisieť od voľby spôsobu pohybu. Ak odletíte do Hainanu z Moskvy so všetkými prestupmi, potom bude prehliadka stáť 800 dolárov.

Hainan strediská a hlavné lokality

Mesto Haikou je hlavným mestom ostrova. Dostanete sa autobusom alebo vlakom. Prevažná časť turistov okamžite poslala na juh do Sanyy. Za to zvyčajne používa vysokorýchlostný vlak. Turisti tu budú spĺňať tie isté rajové pláže a luxusné hotely.V centre hlavného mesta je tiež veľa zábavy: početné starodávne budovy, historické pamiatky. Mnohí z nich sú oddaní slávnej dynastie Ming. Tu je pôvodná pozorovacia paluba, ktorá sa nachádza na okraji krátera spiaceho sopky Ma An.Pokiaľ ide o Sanyu, na oboch stranách sú pláže. Môžete tiež využiť pláže v meste. Odtiaľ sa môžete ľahko dostať na Monkey Island, chrám Nanshan a Betel-Nat Ethno Park. Tu si môžete vychutnať množstvo outdoorových aktivít:

 • rybolovu;
 • jazda na bicykli;
 • potápanie;
 • surfovanie;
 • paragliding.

Yalunvan sa stal elitou rekreačnou oblasťou. Je vzdialený 25 km od mesta Sanya. Tu sú najširšie pláže, najčistejší piesok, módne hotely a najlepšie potápačské školy. Ale večerné zábavy sú tu obmedzené. Taxi medzi Sanyou a Yalunvanom bude stáť 50 CNY.Všetky hotely v letovisku Dadonghai sa nachádzajú na pobreží. Mnoho surferov a pláží mesta sú často preplnené. Medzi rozvíjajúce sa rekreačné oblasti je záliv Sanyavan. Tu sa nachádza pláž po ceste z hotela. Voda nie je taká čistá ako v iných častiach ostrova, ale okolitá príroda kompenzuje túto nevýhodu.Hotel Holiday Inn bol považovaný za najpohodlnejší hotel na ostrove. Ale práve nedávno otvoril najväčší hotelový komplex v Hainane, Howard Johnson.

Všetky miestne pláže sú mestské. Zároveň majitelia hotelov im vybavili všetko, čo potrebujú:

 • lehátka;
 • dáždniky;
 • sprchový kút;
 • WC.

Rusí turisti navštevujú jednu zo štyroch jemných zátok na juhu ostrova, ktoré boli opísané vyššie. Tu je vstup do mora plytký, voda je teplá. To všetko je vhodné pre rodiny s deťmi. Vstup na pláže je zvyčajne zadarmo. Ale pre ležadlo a dáždnik bude musieť zaplatiť od 20 do 50 CNY. Populárne zábavné výlety na lodi za cenu 150 CNY alebo na banánoch. Tiež pre 1000 CNY môžete ísť rybať z lode.

Pohybujú sa po ostrove

Ostrov je dobre rozvinuté dopravné spojenie. Tu sú dve letiská. Vo vnútri ostrova sú autobusy, rikša, rikša, taxíky. Jazda na miestnej ceste je potešením. Sú hladké a široké. Najdôležitejšie body sú spojené vysokorýchlostným okruhom.Vysokorýchlostný vlak cestuje do ktoréhokoľvek mesta na ostrove. Výlet bude stáť okolo 85 CNY. Pred odchodom zo stanice musí byť cestovný lístok uložený. Autobusová jazda bude stáť len 2 CNY. Existujú dve početné trasy a samostatné trasy k atrakciám.

Turisti často uprednostňujú taxík. Na ostrove nie sú žiadne súkromné ​​autá - toto je zakázané. Budete musieť platiť prísne podľa merača. Môžete zastaviť auto priamo na ulici a v každej z nich bude pokladnica. Taxík v meste dosahuje priemerných 12 CNY za pristávanie a prvých 4 km. Každý z nasledujúcich - 1-2 CNY. S vodičom sa môžete dohodnúť na pevnej cene za cestu na dlhé vzdialenosti.rikše

Toto nie je najlacnejšia forma dopravy. V závislosti od vzdialenosti a hmotnosti cestovania cestujúcim môže stáť viac ako v taxíku. V priemere je to 8 CNY na pristátie a 1 km.Autopožičovňa na prenájom

Ak si chcete prenajať auto, musíte mať čínsku vodičskú preukazu. Zvyčajne v tejto chvíli zmizne túžba prenajať si auto od turistov. Turisti môžu získať dočasný doklad na obdobie 30 dní. Na vydanie takéhoto dokumentu musíte stráviť aspoň týždeň. Navyše prevádzka je chaotická a prevádzka je silne preťažená. Dodatočnými nákladmi bude parkovanie - od 10 CNY za hodinu.

Podnebie na ostrove

Hainan je jediný tropický ostrov v Číne. Počas tristo dní môžete vychutnať slnko a jasné počasie. Priemerná teplota vzduchu je 24 stupňov plus. Voda je teplejšia - až 26 stupňov. Najlepšie je ísť sem od marca do novembra. Decembra, január a február pre dovolenku na pláži sú chladné.Ak sa dostanete na ostrov do konca leta, potom môžete zachytiť obdobie dažďov. Uprostred jari je vhodný pre tých, ktorí uprednostňujú relaxáciu pri strednej teplote. Počas tohto obdobia je voda už teplá a teplota vzduchu je pohodlná.

Hainan hotely

Na ostrove má väčšina hotelov päť hviezdičiek. Miestne štyri hviezdy sa výrazne líšia od piatich hviezd, aj keď porovnáme päť hviezdičiek od skromných hotelových sietí. Všetky štvorhviezdičkové hotely sa nachádzajú na druhom riadku.
Prenájom dvojlôžkovej izby v piatich hviezdičkových hoteloch za deň je možný pre 250-3500 CNY, v závislosti na sieti. Štyri budú stáť 160-700 CNY. Ak si želáte, môžete nájsť rozpočet nižšiu ako 25 CNY za noc. V spoločnej miestnosti bude jedno lôžko. Ak chcete žiť priamo pri mori, budete musieť zaplatiť aspoň 100 CNY.Môžete si tiež prenajať apartmán s kuchyňou. V tom istom čase môže žiť až 10 osôb. Náklady na takýto byt sa líšia od 150 do 1000 CNY za deň. Luxusné apartmány sú k dispozícii až do výšky 30 000 CNY. Mimo rekreačné oblasti, ubytovanie na ostrove je oveľa lacnejšie.

Jedlo na ostrove

V reštauráciách a reštauráciách na ostrove sa nachádzajú jedlá pripravené len tu. Medzi miestnymi rezancami sú obzvlášť obľúbené. Stojí za to vyskúšať možnosti varenia v Hainanese a Linshuis. Odporúča sa tiež venovať pozornosť špecifickým kvadrangulárnym fazuľkám. Čerstvé ovocie sa predáva všade. Rastú na každom kroku.Môžete tiež vyskúšať širokú škálu morských plodov. Pripravte ich rôznymi spôsobmi. Medzi najslávnejšie kraby patrí Halé v cesnakovej omáčke. Najobľúbenejšie jedlo z mäsa je Jiajing kačica, a medzi dezerty, vyprážaná zmrzlina je na prvom mieste.

Takmer každý hotel má reštauráciu. Večera stojí v priemere 135 CNY. Ak pôjdete do súkromnej kaviarne, môžete sa stretnúť v 50-70 CNY. Možnosť rozpočtu je malé čínske reštaurácie, v ktorých môžete plne jesť iba 20-30 CNY. Občerstvenie vyjde len za 15 CNY. To isté bude stáť večeru na uliciach reštaurácií. Tu môžete ochutnať chlieb, zeleninu, mäso a morské plody. Známejšie jedlá nájdete v miestnych pizzeriách, McDonald's, KFC.

Zábava a atrakcie

Na ostrove je veľa krásnych miest. Nezabudnite navštíviť chrám Nanshan, najvyššiu sochu bohyne Guanyin na svete. Tiež je pozoruhodný národný park Beel-Nat, Nebeské jaskyne, park na Monkey Island.

Medzi zábavou pre deti stojí za zmienku množstvo miest v hotelových a zábavných programoch. Musíte tiež ísť do nového moderného vodného parku troch zón. Miestna zoologická záhrada obsahuje zvieratá z rôznych častí sveta. Niektorí obyvatelia môžu byť kŕmení a žehlenie.
Populárna zábava pre dospelých je potápanie. Podvodný svet Južného Číny je veľmi bohatý. Preto je potápanie zvlášť dôležité. Viditeľnosť v čistej vode je viac ako 20 metrov. Najlepšie miesta na potápanie sú Xiao-Dun-Hai, záliv Yalunwan, záliv Hou-Hai, ostrov Fen-Dze-Jaw-Dao.
Návšteva ostrova Hainan zanechá nádherný dojem zostatku. Exotická povaha v kombinácii s dobrou službou vytvorí všetky podmienky pre veľkú zábavu.

Loading...