Zver

Kogtetochka urob si sám: 15 zaujímavých majstrovských tried

Mačky, ako psi, si vyžadujú náležitú starostlivosť a pozornosť. A keďže ste sa už rozhodli usadiť domáci domáci nosič doma, vezmite túto záležitosť veľmi zodpovedne. Uistite sa, že zviera má všetko, čo potrebujete. U mačiek je to v prvom rade postoj zubov - skutočná čarovná hůlka, ktorá chráni pred nežiaducimi škrabancami a náramkami na nábytok. Dokonca aj začiatočník tesár môže to urobiť sám. Pozrite sa na 15 zaujímavých možností.

1. Kogtetochka na vzorovanom koberci

Takéto zariadenie pre mačky môže slúžiť nielen pre svoj zamýšľaný účel, ale aj ako harmonický dizajnový doplnok k interiéru.

Ak chcete vytvoriť škrabku, pripravte:

 • sisalové lano;
 • farebné lano;
 • koberec;
 • maľovať;
 • zošívačky;
 • nôž

Určíme centrálne miesto na koberci pre umiestnenie budúceho pazúry.

S pomocou špeciálneho lepidla upevnite základ pre pazúr. Použite rovnaké lepidlo, aby ste utrápali okraje koberca, aby ste zabránili kvitnutiu.

Pred zabalením nášho stánku namaľte kus sisalovej modrej. Upevnite ho okolo stojana so zošívačom, ktorý sa strieda s prirodzenou farbou. A pre bezpečnosť nastavte všetky body prepichovania kladivom tak, aby sa držiaky nevyhýbali.

Môžete si vybrať farbu a textúru koberca podľa vlastného vkusu, pokiaľ je dostatočne hustá a harmonicky kombinovaná s celkovým interiérom.

Zdá sa, že náš pazúr a mačička - nelejte vodu!

2. Dva v jednom: vazh kogtetka

Takáto kogtetochka vykonáva 2 funkcie naraz - nepostrádateľné zariadenie pre mačku a luxusnú dekoratívnu podlahovú váhu.

Pripravte si keramickú váhu ľubovoľnej veľkosti a tvaru, rovnako ako cievku sisalového lana. Váza by mala byť pomerne ťažká a odolná. Vyhnite sa odrôd skla!

Rovnomerne a čo najteplejšie lano obalte okolo vázy pomocou horúceho lepidla.

Takmer skončiť, ale najdôležitejšia časť dopredu, pretože hlavná vec, ktorú náš dizajn bol udržateľný. Naplňte váhu rôznymi kameňmi a všetkými ostatnými druhmi váženia. A pre spoľahlivú stabilitu pripevňujeme bridlicové dlaždice na dno.

Kogtetochka-váza je pripravená! Zostáva to zdobiť s krásnymi vetvami a zvyknúť si zviera na nové zariadenie.

3. Globálny projekt: dvojpodlažná stavba s drápom.

Elegantný kútik pre mačku sa dá urobiť vlastnými rukami. Pár kusov nábytku, niekoľko detailov - a váš návrhový projekt je pripravený potešiť domácim miláčikom. Začnime!

Materiály: konferenčný stolík; nočný stolík; sisalové lano; zošívačky; lepidlo; kus umelej kožušiny; maľovať; hračky pre mačku (mimochodom, môžete vidieť, ako vytvoriť hračku pre mačiatko s vlastnými rukami na našich webových stránkach).

Takže na začiatku práce by mal byť všetok nábytok v rozobratom stave. V dôsledku toho budete mať osem nožičiek, dva povrchy (jeden štvorec, druhý obdĺžnikový) a jeden ďalší obdĺžnikový povrch spodnej police.

Do spodnej police a na vrchol konštrukcie obalíme kožešinovým náterom pomocou zošívačky.

Teraz otočenie pazúry. V našom projekte sú dve nohavice hornej konštrukcie a polovica nohy v dolnej časti balené. Môžete vytvoriť toľko drápov, koľko chcete. Na upevnenie sisalového lana okolo nohavíc používame aj zošívačku.

Naneste povrch.

Keď farba suší, zhromažďujeme štruktúru.

A na konci projektu vyzdobíme mačiatka s hračkami, môžete tiež dať hrniec so špeciálnou zelenou trávou, ktorú milujú žuť.

4. "Domovský strom" pre mačku

Aktívne zvieratá majú rád lezenie stromov. Tak prečo sa nepokúšajte vytvoriť strom pre svojho domáceho maznáčika doma? V rovnakom čase a ozdobte interiér s živým prírodným rohom.

Najprv urobíme približné náčrty budúcej konštrukcie.

Nástroje a materiály:

 • kmene stromov;
 • zberač zubov sisal;
 • preglejka;
 • borovica na lemovanie základne a plošín;
 • dekoračné kamene;
 • tkanina z umelej kože;
 • maľovať;
 • ručná píla;
 • pokosová píla;
 • vŕtačka;
 • ručná zošívačka;
 • kvapalné nechty (stavebné lepidlo);
 • skrutky;
 • potápačské skrutky a klince.

Spracovávame kufre pre rám. Musia byť úplne vysušené.

Ďalšou etapou je dokončenie základne (základňa konštrukcie) a inštalácia kmeňov.

Predpierajte otvory na príslušných miestach. Potom pripevňujeme vetvy na preglejku (našu základňu) pomocou skrutiek a kvapalných nechtov na dne každej stopky. Ďalej budeme vytvárať borovicové dosky okolo obvodu. Dokončujeme polyuretán a lesklý náter.

Majster a inštaláciu kogtetochki. Pre nich používame drevené hmoždinky, ktoré maľujeme v rovnakej farbe ako základňa, po ktorej upevňujeme sisalové laná v kruhu.

V spodnej časti upevňujeme každý hmoždinok kvapalinovými nechtami a zaskrutkujeme ich do našej základne, rovnako ako do kmeňov.

Ďalším krokom je vytvorenie platforiem rôznych foriem. Ako hlavný materiál používame borovica. Jedna polica môže byť čalúnená tkaninou s umelou kožušinou. Spodný kryt s polyuretánovou vrstvou, podobne ako základňa.

Nainštalujte platformu. K tomu použite skrutky, kvapalné nechty (vhodné aj na kladivo a nechty).

Konečné podrobnosti. Naša základňa vyplníme krásnymi kameňmi rôznych veľkostí. Vyzdobíme strom s lezeckou rastlinou, hračky pre mačiatko a "domáca príroda" je pripravená prijať svojich obyvateľov!

5. Design "Ombre"

Štýlový efekt ombre s efektom ombre je ľahké a výsledok je úžasný!

Pre projekt budete potrebovať: preglejku, nylonové lano, potrubie vyrobené z hrubého kartónu alebo dreva, kvapalné nechty.

Najskôr je potrebné nakresliť označenie stredového kruhu na preglejke. Rozstrihnite a nakreslite celý povrch.

Začneme maľovať lano a dosiahnuť efekt ombre. Podmienečne rozdelené na 3 časti. Malú spodnú farbu dôkladne namalujeme na tmavý odtieň, stredný - pár odtieňov ľahší a horný - takmer biely.

Pomocou kvapalných nechtov pripevnite rúrku k základni. Rozmazávame celý povrch s nimi a zabalíme ho lankom v kruhu, začínajúc najtemnejšou farbou v základni.

Na konci práce zdobíme pazuchový pás s roztomilou hračkou a zaisťujeme ju pod kotúčom na vrchu. Dekoratívna noha tlač na vrchole bude vyzerať veľmi zábavne.

6. Kogtetochka s výklenkom

Táto roztomilá kogtetochka slúži aj ako útulná medzera pre Vaše mačiatko. Okrem toho vyzerá skvele na pozadí domáceho interiéru.

Materiály: stôl (rám), sisalové lano, zošívačka, nožnice, kladivo, plnidlo, textil.

Umiestnenie stola.

Na bok stola lepidlo lepíme ochrannými kruhmi omietky (aby sa zabránilo treniu a poškriabaniu na podlahe). Stôl musí byť obrátený tak, aby táto strana bola spodná časť nášho dizajnu.

Vytvoriť sedačku. Vyplníme plnkou a obalíme textilné čalúnenie pomocou zošívačky.

Robíme kogtetochka, pevne navíjanie a zaistenie lana s popruhmi na boku.

Po ceste nezabúdajte na to, že pripojíte nádhernú hračku pre mačiatko s pom-poms.

Stačí sa pozrieť, ako si naša nová mačka vybrala!

7. Mäkký kopec

Krásna konštrukcia pre mačku z dvoch mäkkých plošín sa stane obľúbeným miestom vášho domáceho maznáčika.

Pripravte dve dosky rôznych šírok a dĺžok, palety dvoch obdĺžnikových drevených plošín, skrutiek, kobercov a vrtákov. Vykonávame merania.

Zabalíme koberec okolo našich budúcich platforiem. Opravte ho skrutkami (môžete použiť zošívačku a sponky). Vystrihnite prebytočný koberec.

Inštalujeme drevené regály. Jeden z nich bude mierne naklonený.

Pre kogtetochka wrap rack môže byť rovnaký koberec, a môžete použiť sisal krajky, podobne ako predchádzajúce možnosti.

Útulný kútik poteší vášho miláčika!

8. Pekný škrabka

Tu je ďalšia možnosť pre krásnu mačku. Konštrukcia na okrúhlej plošine v pekných odtieňoch vyzerá skvele oproti všeobecnému zázemiu interiéru.

Spotrebný materiál: guľatá drevená podložka na plošinu, drevený pól, skrutky, vrták, viečko na vrch, farebná farba, nylonové lano, zošívačka (alebo kladivo s nechtami).

Vykonávame merania, určujeme stred pre stojan. Zarovnajte okraj s ceruzkou. Vyvŕtajte štyri otvory pre skrutky (zoberte vrták mierne menší ako samotné skrutky).

Upevnite stojan na plošinu a zakryte pazúr s dvoma vrstvami bielej farby.

Začneme maľovať laná. Naplňte polovicu vedra horúcou vodou a pridajte soľ (asi 1/3 šálky). Prispieva k lepšiemu upevneniu farby na lane. Pridajte prvú farbu a premiešajte. Nastavte množstvo atramentu v závislosti od požadovanej sýtosti farieb. Umiestnite lano do malty a ponechajte ju pol hodiny.

Opláchnite lano dôkladne v studenej vode, aby ste odstránili prebytočnú farbu. Podobne aj s inými farbami.

Vysušte laná a pevne ich zabaľte okolo kufra v určitej farebnej postupnosti a zaistite ho so zošívačom.

Konce farebných lán sú navzájom prepojené páskou.

Poslednou etapou je horná montáž. Vyberte si pekný dekoratívny uzáver v obchode alebo akýkoľvek iný vhodný doplnok.

Náš škrabák je pripravený!

9. Podlaha

Horizontálna verzia škrabky sa dá ľahko vyrobiť. Pre tento projekt pripravte hlavnú dosku, pár drevených tyčí pre bočnú stenu, povraz, 4 skrutky, vrtáky a zošívačku.

Upevnite strany na hlavnú dosku.

Zviažte povraz okolo dosky a zaistite ho sponami pomocou zošívačky. Najprv musíte na rohoch na obidvoch stranách skrine vŕtať dva otvory, aby ste mohli navliekať konce vlákna do uzlov.


Zoznámime sa s novým oblečením!

10. Maroon nožnice s perím

S takým hravým jasným pazúrom sa mačiatko nebude nudiť. Pokúsime sa to spojiť!

Pripravte si: koberec, drevenú dosku alebo kúsok laminátu, pár prázdnych pohárov, horúce lepidlo (alebo silikón), nôž, povraz (môžete použiť akékoľvek hrubé laná alebo sisal), vlnené nite, perie (alebo iné hračky pre mačiatko).

Prilepíme dosky na koberec a predstierame jeho veľkosť, aby sme zabalili plošinu. Lepidlo dosky, nastavíme váhy a čakáme, kým lepidlo úplne nevyschne. Koberec zabalíme okolo platformy.

Rezať koberec vo forme rúrky. Ako váhové činidlo pre potrubie používame vrece s akýmkoľvek zrnom. Upevnite našu rohož na potrubie. Ak chcete dať dráp do zaujímavejšieho tvaru, pridáme niekoľko ďalších, širších k hlavnej trubici (môžu to byť všetky plechovky). Musia tiež znížiť koberec vhodnej formy a držať.

Akonáhle je všetko suché, postavíme celú štruktúru dohromady.

Otočme stredný úsek reťazcom (alebo sisalovou šnúrou) a nastavíme ho na lepidlo. Vyšívame top s vláknom z červenej vlny.

A posledná etapa je hračka pre mačiatko s perím, ktoré môže byť tiež vyrobené z rovnakej nite a pripevnené k vrcholu na čapku.

Čo potrebujete pre hravé mačiatko!

11. Praktický cestovný pazúr

Ak často cestujete a mačka je nepostrádateľnou sprievodnou osobou pre vaše cesty, potom táto verzia pazúry bude veľmi užitočná! Na kľučku dverí je možné zavesiť pohodlné, praktické a nepostrádateľné zariadenie pre domáceho maznáčika. Urobiť stavbu nie je ťažké. Všetko, čo potrebujete, je malá doska, lepidlo na drevo, vŕtačka, sisalové lano a koženú šnúru.

Vytváranie otvorov pre kábel. Rozlomte povrch dosky.

Zabalíme dosku lanom a položíme na lepidlo. Čakáme, kým sa nezmizne na hodinu.

Upevnite kábel cez otvory, ktoré spájajú konce do silných uzlov. Hotovo!

12. Štýlový a jednoduchý dizajn

Docela jednoduché, ale nie menej štýlové a zároveň univerzálny dizajn pazúry je vhodný pre váš interiér mačky a domácnosti.

Potrebujete: koberec, drevený stojan, plošinu, sisalové lano a zošívačku.

Zrezali sme koberec pre čalúnnicu. Upevnite ho so zošívačom.

Odoberáme koberec na zakrytie stojana. Rozrežeme a upevňujeme iba na jeho hornej časti.

Teraz otočte sisalové lano. Môžu zabaliť nielen základňu, ale aj hornú časť stojanu priamo nad samotným kobercom. Takže dizajn vyzerá zaujímavejšie a ľahšie.

Tu je konečný výsledok!

13. Uchovávajte v škrabke

Roztomilý škrabací stôl môže byť tiež miestom na sedenie a miestom na uloženie príslušenstva kociek (hračky, obaly na potraviny a iné drobnosti).

Všetko, čo potrebujeme, je: vedro s vekom, sisalové lano, horúce lepidlo.

Na koniec lana naneste malé lepidlo a zaistite ho na základni. Tiež pomocou lepidla pevne navíjajte lano okolo vedra na koniec.

Obal spracovávame podobným spôsobom. V tomto procese môžete použiť lano na zaistenie lana.

Náš dizajn je pripravený! Teraz ho môžete naplniť jedlom.

14. Sedlo Kogtetka z pneumatiky

15. Kogtetka vo forme mäkkej čalúnenej stoličky: vyrábame z hospodárskeho kontajnera.

Ďalšie zaujímavé možnosti pre dizajn pazúrov


Ak ste ešte nezískali takú nepostrádateľnú a veľmi užitočnú vec pre vášho domáceho maznáčika ako poškriabaniu príspevku, naliehame na naliehavú nápravu situácie a na potešenie svojej obľúbenej mačky s novými šatami. A zdieľajte nové nápady v komentároch.

Loading...