Články

TOP najkrajšie vtáky na svete

Divočina je veľkorysá pre nádherné stvorenia. Vtáky sú kategóriou zvierat, ktoré sa vyznačujú milosťou, eleganciou a farebnou rozmanitosťou. Tieto vlastnosti nám umožňujú zvážiť vtáctvo zosobnenie krásy a nádhery.

Mandarin Duck

Táto kačica je maľovaná v ohromujúcich jasných farbách, čo z nej robí jedného z najkrajších vtákov na svete. Muž vyzerá jednoducho úžasne: na krídlach sú umiestnené zlaté škvrny, chrbát vtáka je hnedý a zobák je jasne červený. Samica nevyzerá tak štipľavá, ale nie menej malebná.

Vták rája

Rajské vtáky sú príbuzní vrabcov zvyčajných v našom pásme. Existuje viac ako 45 druhov. Väčšina z nich žije v Novej Guinei (38 druhov). Tu je len malý zoznam odrôd:

 • Havranov nebies;
 • Paradajkové vtáky;
 • Rajské vtáčie prilby;
 • Shiloklyuv rajské vtáky;
 • Paradajkové vtáky;
 • Kráľovské vtáctvo raja;
 • astrapia;
 • Rajské vtáky z raja.

Všetky sa vyznačujú jasným perím a atraktívnym dizajnom peria.

Dlho-sledoval sametový tkanič

Tento človek sa odlišuje od ostatných vtákov dlhým čiernym chvostom, ktorý vyzerá ako vdova závoj. Vďaka nemu v krajinách, kde sa používa angličtina, sa vták nazýva "vdova". Väčšina zástupcov tohto druhu žije v Južnej Afrike. Mužský sametový tkanič sa líši od samice tým, že jeho chvost môže dosiahnuť dĺžku 40 cm, čo je dvojnásobok dĺžky trupu vtáka. Ale žena vykazuje nezameniteľný vzhľad, viac podobajúci sa vrabcom.

Korunované holuby

Korunované holuby sú reprezentované tromi druhmi:

 • Korunovaný holub;
 • Korunovaný holub gaštanovitý;
 • Korunovaný holub

Patria k rodine holubov a len mierne sa líšia od seba. Väčšina zástupcov žije v Novej Guinei.

Mŕtvy koniec

Atlantic Puffin je plemeno morského vtáctva, ktoré patrí do rodiny všetkých druhov. Môžete ich vidieť na pobreží arktického a atlantického oceánu. Mŕtve konce vytvárajú hniezda v nory. Hlavným zdrojom potravy pre nich je ryba.

Curly Aracari

Tento vták patrí do rodiny Tukanov. Na čele predstaviteľov tohto druhu rastú perie, ktoré tvoria neobvyklý dizajn. Vták dostal svoje meno pre tieto vtipné kade.

žiarivý quetzal

Kwezal možno právom považovať za najkrajšieho vtáka na zemi. Je to národný symbol Guatemaly. Mena tejto krajiny dostala meno analogicky s menom vtáka. Jasná zelená farba muža robí Kvezala výrazný a pestrý. K penisu krásy vtáka sa pridá kovový zlatý odtieň. Tmavé perie krídel vytvára zaujímavý kontrast.

páv

Peacock sa nazýva indický alebo obyčajný. Jedná sa o monotypický druh, ktorý nie je rozdelený na podtypy. Súčasne sa pauny môžu navzájom líšiť v farbách, odtieňoch a vzorkách na periach. Človek dlho domestikal tieto vtáky a dokonca aj skrotival niektoré z nich. Často v súkromných farmách môžete vidieť hrdo kráčajúce krásy, ktoré dokazujú ich úžasné fanúšikov. Ako obvykle, všetka krása farebných leskov páv šla k mužom, ženy vyzerajú oveľa skromnejšie.

Blue-tailed Tanager

V dažďovom pralese žije ďalší vták ohromujúci v jeho veľkoleposti. Blue-tailed Tanagar uprednostňuje nížiny vo východnej Južnej Amerike. Tu žijú tri poddruhy. Rozlišujú sa veľkosťou svetlého bodu na krku a farby hlavy.

Bananoed Livingstone

Bananoed Livingstone má druhé meno - Turaco s prilbou. Tieto vtáky žijú v lesoch a afrických savanách a nejívajú banány. Ich strava pozostáva z mladých výhonkov, bobúľ a hmyzu. Vzhľad vtáka je celkom pozoruhodný: na hlave je smutný zväzok a telo pokračuje dlhým chvostom. Farba peria má výrazný kovový odraz zeleného alebo modrého odtieňa. Fly perie na krídlach sú oveľa tmavšie, čo vytvára jasný kontrast.

Papagádio Lorium

Títo papagádi dokážu na svojom peru všetky farby dúhy. Môžete vidieť tieto farebné vtáky v Austrálii, Novej Guinei, Indonézii a na Filipínach. Ich hlavnou potravou je peľ a nektár stoviek rôznych farieb. Za to príroda darovala vták špecifickým jazykom s papilovou kefou.

Korunovaný žeriav

Korunované žeriavy žijú vo východnej a západnej Afrike. Okrem jasného vzhľadu vtáky pritiahli pozornosť pôvodného párenia tanca, ktorý sa skladal z perebezhek, skoky, triasol hlavu a krídla. Počet jedincov rýchlo klesá, čo spôsobuje, že tieto žeriavy sú ohrozené druhy.

Guyana Rock Cock

Guyana skalný kohútik hrdo nosí hrebeň tvorený dvoma radmi peria na hlave ako hlavné ornament. V tomto prípade získava hlavica vtáka pôvodnú formu. Tento piercing oranžový zástupca Juhoamerickej rodiny čeľade žije v Guyane, na juhu Venezuely, v povodí Rio Negro, v Kolumbii a na severe Brazílie. Kohúta žena, ako obvykle, má skromnejšie oblečenie, zdobené väčšinou hnedými a šedými perami.

Červený kardinál

Vo východných štátoch USA, na juhovýchode Kanady a v Mexiku sa stretne jasný karmínový červený kardinál a jeho dunovitý priateľ. Na hlave muža je čierna maska, ktorá robí z vtáka ešte atraktívnejší vzhľad.

plameniak

Flamingo priťahuje pozornosť jasného peria, ktorého farba sa mení od bielej až po tmavo ružovú. Doplňte obrázok s dlhými, elegantnými nohami a zakriveným krkom. Na hlave vtáka je masívny zobák na filtráciu vody v procese extrakcie kalu a malého planktónu. Látky lipochrómov, získané vtákom spolu s jedlom, spôsobujú, že jeho perie sú tak neobvyklé.

rybárik

Kingfisher sa vyznačuje špecifickým spôsobom pohybu. Jeho krátke nohy sú tak malé, že vták nemôže chodiť. Preto sa Kingfisher pohybuje na zemi v krátkych letoch z miesta na miesto. Vtáčie perie lámajú svetlo takým spôsobom, že poskytujú ohromujúce odtiene trupu kráľovného. Zároveň je dosť ťažké ho vidieť, pretože vták miluje samotu.

Okrem vyššie uvedených vtákov sú na Zemi desiatky druhov, ktoré sú hodné najkrajších. Bohužiaľ nie je možné venovať pozornosť všetkým. Ale starostlivosť o životné prostredie zachová túto krásu po mnoho desaťročí, čo vám umožní vidieť svojím vlastným očami všetok luxus farebných odtieňov na perie mnohých veľkolepých vtákov.

Loading...