Články

7 najlepších stredísk regiónu Krasnodar za zvyšok v roku 2018

Čiernomorské pobrežie je najlepším miestom, ktoré si turisti môžu dovoliť. Úzka poloha Krasnodarského teritória v porovnaní s ostatnými oblasťami je vhodná pre rodinnú dovolenku bez dlhých letov a transferov.

Dlho je známe - morský vzduch je dobrý pre ľudské zdravie a lazenie slnečného žiarenia môže vyliečiť akúkoľvek chorobu. Krasnodar Territory s ohromujúcimi piesočnatými, kamienkovými a plávajúcimi plážami, čistou prírodou, množstvom jaskýň a archeologickými vykopávkami je možné porovnávať s obľúbenými zahraničnými strediskami. V našej recenzii sme zhromaždili 7 najlepších stredísk, ktoré by ste mali určite navštíviť vo vašej dovolenke.

Ako sa dostať do regiónu Krasnodar

lietadlo

Denné lety do Soči sa uskutočňujú z Moskvy, Petrohradu, Rostova, Saratova a ďalších veľkých miest. Cena leteckej dopravy je od 2 500 do 10 000 rubľov, v závislosti od vzdialenosti a leteckej spoločnosti. Trvanie letu z Moskvy je približne 2 hodiny.

Železničná komunikácia

Počet vlakov smerujúcich do Novorosijského, Soči, Tuapsu, Adlera sa nezapočítava. Pridajte k týmto tranzitným letom. Priemerná cena letenky z Moskvy do Soči je 2 500 rubľov vo vyhradenom kresle alebo 3,400 rubľov v oddelení v dvojpodlažnom vlaku. RZD často robí veľké zľavy na lístky smerom na Krasnodarsko - až 1 200 rubľov na osobu.

Súkromné ​​auto

Cesta do Soči, Gelendžiku a priľahlých dedinských dedín je známa mnohým motoristom. Je celkom možné sa dostať autom z Moskvy alebo regiónov Ruska, ale s 1-2 noci v hoteloch alebo autách.

Ako ušetriť na lístky

Ak chcete vstupenky, starostlivo zvážte všetky možnosti. Napríklad náklady na lístok na Soči je 2 800-3 400 rubľov, a Novorossijsk - 1 500 - 1 800 rubľov. Ak pôjdete do stredísk, ako je Kabardinka, Olginka, Praskoveevka a iné, potom bude pre vás profitnejšie, ak sa dostanete do Novorossijského a potom sa dostanete vlakom alebo autobusom. Cena cestovného na prímestskej doprave - zo 100 rubľov.

Najlepšie strediská regiónu Krasnodar 2018

Veľmi populárne medzi turistami sú strediská, ktoré vstupujú do zloženia tzv. Greater Soči, Anapa a Gelendzhik. Čo presne si vybrať, ako nestratiť peniaze s miestom a nerozkladať si zvyšok?

Anapa

Anapa sa nazýva najslnečnejším letoviskom Krasnodarského územia. Turisti čakajú na viac ako 40 km piesočných pláží, liečivé bahno Taman a Chemburlaka, obrovské vinice a minerálne pramene s najčistejšou studenou vodou. To všetko je obklopené dubovými lesmi a borievkami.

Okrem tradičnej dovolenky na pláži sú hostia strediska pozvaní, aby navštívili delfinárium a perlový vodopád, slávny Lermontov Taman, dedinu Cherkess, farma ustríc a legendárne pivnice Abrau Durso.

Kde žiť

Na území Anapy a na predmestí je viac ako 600 hotelov, stredísk, penziónov, hotelov a ďalších ubytovacích zariadení.

Cena za izbu v súkromnom penzióne je od 300 rubľov na osobu a deň, v 3 * hoteloch od 900 rubles denne, v hotelových izbách s výhľadom na more z 5000 rubľov denne. Rezervácia izieb je len vtedy, ak ste si vybrali ubytovanie v hoteli, v prípade penziónov je výber taký veľký, že nebudete mať žiadne problémy s bývaním.

Yeisk

Yeisk je nezvyčajné útulné prístavné mesto, obklopené zeleňou a ovocnými stromami. Pláže sú čisté, piesčité, rekreačná oblasť je neustále čistená. Medzi prírodnými atrakciami - Yeysk Spit, ktorý rozdeľuje Azovské more do ústia Yeiska a Taganrogského zálivu.

Infraštruktúra nie je dostatočne rozvinutá, ale v posledných rokoch sa toto opomenutie rýchlo a správne napravilo.

Kde žiť

Tu je niekoľko veľkých hotelov, dopyt po nich je malý. Väčšina turistov uprednostňuje pobyt v súkromných penziónoch, aby len strávila noc a strávila zvyšok času pešo a odpočinok na pláži. Náklady na ubytovanie závisia od vzdialenosti hotela od mora. V priemere - od 300 rubľov za deň v izbách pre 2, 4, 6 alebo viac ľudí.

Nebug

Mesto je známe svojimi čistými pieskovými a kamienkovými plážami, ktoré sa tiahnu 15 km pozdĺž mora. To je skvelé miesto na oddych na pláži a pešiu turistiku v lese. Prevažná časť turistov v meste Nebug sú starší ľudia, rodiny s deťmi, mladé páry.

Mládež má tiež tu čo robiť. Potápačský klub a surfová stanica pracujú nepretržite a prenajímajú potápanie. Pre deti, ktoré jazdia vodný park "Dolphin", kde sa niektoré diapozitívy dostanú do výšky päťpodlažnej budovy.

Kde žiť

Pre turistov nebude žiadny nedostatok ubytovania. Na prvom a druhom pobreží je veľký počet hotelov. Odstránením miestnosti v jednom z viacpodlažných hotelov budete plne vychutnávať krásny výhľad na more a hory.

Náklady na izby v meste Nebug s vzdialenosťou 500-600 metrov od mora - od 900 do 6 000 rubľov denne so snídaním.

Lazarevskoye

Láskyplný názov tohto strediska priťahuje turistov zo všetkých regiónov. Šírka pláží v Lazarevskom 50 metrov, čo sa zriedka vyskytuje v regióne Krasnodar. Oddychové miesta sú neustále vyčistené, takže budete vždy čistí na slnku. Pláže sú kamienkovo ​​a piesočno-kamienkové s jemným vstupom do mora bez náhlych kvapiek.

Kde sa podávať

Ceny v reštauráciách, kaviarňach, sushi baroch a pizzeriách Lazarev sú dosť cenovo dostupné. V podobe veľkej konkurencie, majitelia zriedka vynárajú ceny, ktoré sa držia priemerného trhu.

Náklady na večeru pre dvoch v reštaurácii Lazarevsky bude stáť 2,000-5,000 rubľov. Kaviareň je oveľa lacnejšia - od 300 rubľov. Vždy môžete mať občerstvenie na cestách v mnohých stánkoch s koláčemi, sladkosťami, koláčiky.

Kam ísť

Lazarevskoye je obľúbené miesto pre ruských pop umelcov, takže môžete vždy navštíviť koncert svojho obľúbeného umelca práve na dovolenke. Medzi ďalšie zábavy stojí za zmienku delfinárium, bowlingový klub, pingvinárium, vodné aktivity pre deti.

Novorossiysk

Novorossijsk je známy ako prístavné mesto, ktoré spoľahlivo chráni hranice pred zasahovaním do zahraničia. Tam je veľký výber čistých obecných a súkromných kamienkových a piesočnatých pláží, ktoré nie sú nižšie ako Soči.

Kam ísť

Hlavnou atrakciou mesta je nábrežie admirála Serebryakova, ktorý sa nachádza na brehu zálivu Tsemesskaya. Tu sú známe pamiatky "The Woman of the Sailor" a "Girl on the Dolphin". Rodiny s deťmi môžu navštíviť svoje planetárium. Yu A. Gagarin, uznaný ako objekt kultúrneho dedičstva.

hostiteľ

Malé mestečko len 15 minút od Soči. Khosta pripomína jeden obrovský park. Pláže sú tu kamienkové s malými prísadami strieborného piesku.

Mesto je známe pre liečivé bahno zo zdrojov Kudepsta a Matsesta, okolo ktorých sú početné letoviská a sanatóriá. Môžete prísť na Khost 1-2 dni na liečenie a relaxáciu pri mori, ďaleko od hlučných pláží Soči a Adlera.

Kde žiť

Blízkosť veľkých miest robí nerentabilné výstavbu veľkých drahých hotelov. Ubytovanie v meste Khost je organizované hlavne v súkromných penziónoch, autokempingoch alebo "divochoch" v stanoch. Náklady na bývanie v izbách sú takmer rovnaké ako ostatné strediská - od 300 rubľov na osobu a deň.

Gelendzhik

Pravdepodobne najobľúbenejší letovisko v Rusku. Je to skvelá kombinácia krásnej prírody a čistého mora. Gelendzhik sa môže pochváliť viac ako 100 plážami s kamienkami dlhšími ako 20 km. Jeden z najlepších je považovaný za platenú pláž "záhrady morí", náklady na vstup je 100 rubľov, pridajte do tejto sumy 150-200 rubles pre lehátko.

Kam ísť

Gelendžik je hrdá na také významné kultúrne pamiatky ako dolmene. Vek týchto kamenných štruktúr dosahuje 5 tisíc rokov. Vedci nedokázali úplne zistiť svoj pôvod a miesto určenia. Hlavná akumulácia dolmensov sa nachádza v údolí rieky Zhane, kde sú výlety neustále posielané z Gelendžiku. Cena stojí okolo 300 rubľov spolu s cestou. Od Gelendžiku až po renesančnú dedinu - 20 minút autobusom.

Kde žiť

V Gelendžiku nájdete všetko - od elitných hotelových izieb s pokojom na mori až po súkromné ​​hotely. Penzióny možno nazvať puncom hotelového biznisu na Krasnodarskom území. Najčastejšie ide o útulné, krásne hotely s briadkami, ktoré sú vždy pripravené ubytovať turistov. Životné náklady sú od 350 do 600 rubľov denne. Penzióny "Diana", "Donetsk" sú považované za populárne v Gelendžiku.

Izby v malých hoteloch "Útulný dvor", "Obľúbený", "Mojito", "Biely dom" bude stáť 900 rubľov / deň a viac.

Okrem 7 stredísk, ktoré zastupujeme na území Krasnodar, existuje viac ako 200 rôznych miest na rekreáciu, ktoré sa určite nemôžu pochváliť rozvinutou infraštruktúrou, ale vyznačujú sa čistším morom a pokojnou príjemnou atmosférou. Medzi ne patria: Kabardinka, Olginka, Pšada, Praskoveevka, Divnomorskoe, Betta, Krinitsa a ďalšie.