Krása

100 najlepších nápadov: police na topánky (topánky na topánky)

Z času na čas vaše topánky náhodou začínajú žiť v chodbe, preplnením chodby a nútiť vás k neustálemu zakopávaniu? Dnes vám povieme, kde začať, ako ukladať, aké police, zásuvky a skrinky na topánky si môžete vybrať.

Než zvážime všetky možnosti pre regály a iné úložiská, odporúčame dôkladne vykonať audit obuvi a obnoviť poradie, a to:

1. Zoradiť.

Medzi celú kolekciu, ktorá sa nahromadila po mnoho rokov, môžete nájsť nepríjemné, malé, opotrebované, opotrebované alebo staromódne topánky.
Tip: Pre lepšie pochopenie situácie zoraďte obuv každej domácnosti zvlášť.
2. Likvidácia.
Ak je všetko jasné s "kandidátmi na odpadky", potom nie je tak ľahké rozdeliť sa s viac či menej celými, ale nudnými botami.
Tip: predávať online alebo ponúkať priateľom, rodinným príbuzným alebo známym.
3. Znečistené a čisté skladovanie.
Otvorte policu na chodbe, používajte iba na ukladanie každodenných obuvi. V ideálnom prípade by mal mať maximálne dva páry čistých topánok pre deti a dospelých. Ale čo robiť so špinavou? Je zrejmé, že nie každý bude okamžite chcieť umyť svoje topánky, sotva prekročí prah.
Tip: usporiadajte pri vstupe akýsi "ostrov s špinavými topánkami". Za týmto účelom bude každá prázdna panvica so stranami perfektná (na výber, veľká kuchynská vaňa). A keď je čas a túžba - umyť a dať všetky páry na otvorený policajt. Takže vy riešite problém "davov" špinavých topánok pri vchode.
4. Plánovanie s perspektívou.
Je jasné, že každá sezóna má vlastnú obuv. Ale často v chodbách na regáloch súčasne sú teplé topánky a na jeseň, spolu s gumovými čižmy a tenisky.
Tip: V takom prípade plánujte dostatok miesta na topánky s očakávaním dvoch teplých alebo chladných období. A ak vo vašom dome sú často hostia, berte do úvahy tieto topánky pri výpočte.
5. Perfektné skladovanie mimo sezóny.
Po vyriešení problému skladovania každodennej obuvi, najčastejšie prednej, sezónnej alebo špeciálnej, posielanej na dosť dlhú dobu skladovania, nakoniec nie je tak veľa. Napriek tomu je tiež potrebné, aby pridelila svoje optimálne miesto.
V ideálnom prípade, ak má každý takúto obuv, bude uložený v osobnom skrinke. Je dôležité, aby ste ho usporiadali tak, aby boli ľahko prístupné a ľahko rozpoznateľné.
Myšlienkou je to, že sezónne topánky by mali byť skryté na spodku alebo na hornej časti schránky, predné šaty - pod príslušnými oblečeniami.
Tip: skvelá možnosť ukladania - v primeraných priehľadných poliach s popismi, ktoré označujú jeden alebo druhý pár.
Ak nie sú priehľadné škatule, vezmite si obvyklú lepenku, ktorá je pri nákupe najčastejšie nabitá obuvou. Vytvárajte samolepky napríklad: "zimné čierne topánky, letné biele sandále" atď.
Takže sme zistili hlavné myšlienky organizácie a pravidlá pre skladovanie topánok, teraz zvážime možnosti regálov, zásuviek, stojanov na rôzne príležitosti a v závislosti od charakteru usporiadania izieb a interiérových prvkov.

Obuvnitsa zásobník

Často na chodbe sa používa jeden zo sezónnych párov takmer každý deň, zatiaľ čo iné sa používajú v prípade nepriaznivého počasia, ale nie je možné ich uložiť oddelene do skrine. Takéto gumové topánky a topánky sú najlepšie usporiadané na špeciálnom zasúvateľnom poličke - vždy "po ruke" av dokonalom poradí.

Pantofle pre hostí

Sú tiež najlepšie udržiavané na predných dverách. Existuje veľa riešení - od špeciálnych držiakov a sekcií v skrini až po tkaniny visiace šatníky, ktoré môžu byť skryté v priestore šatníka.

Vysúvateľná polica

Skvelým nápadom je nahradiť plnenie tradičného nočného stolíka pre chodbu namiesto štandardných políc, ktoré sa v požadovaných intervaloch stiahnutia. Týmto spôsobom zabezpečíte presné skladovanie obuvi a obuvi a vďaka uzavretej fasáde vyriešite problém prašnosti obuvi.

šuplík

Táto možnosť je skvelou alternatívou k polici topánky, ktorá šetrí priestor na chodbe. V zásuvke môžete držať veľa dvojíc obuvi, bez toho, aby ste sa dostali do takých štvorcových metrov, ktoré sú v obmedzenom priestore tak cenné.

Vlastné návrhy pre veľa topánok

Zlikvidujte stoličky a klasické otvorené police v prospech neobvyklých a funkčnejších dizajnov. Tu musíme vziať do úvahy vzhľad a množstvo obuvi. Takže originálny stojan s okrúhlymi otvormi, ako na fotografii, je vynikajúcou voľbou pre uloženie nízkej obuvi a topánok.
Pri vysokých topánkach musí byť podobná konštrukcia plánovaná trochu inak: napríklad by sa mala zdvihnúť v dostatočnej vzdialenosti od podlahy, aby sa mohli umiestniť ďalšie vysoké časti a "ostrov so špinavými topánkami".
Viac neobvyklých nápadov na topánky nájdete na nasledujúcich fotografiách.

Úložný priestor na chodbe špeciálnej obuvi

Vo veci skladovania treba brať do úvahy aj návyky konkrétnej rodiny. Niekto má záujem o aktívne športy - chodí na beh, korčuľovanie alebo korčuľovanie a niekto sa zaoberá baletom. Preto nezabudnite naplánovať samostatné miesto pre topánky pointe, bežecké topánky, korčule alebo valčeky.
Tip: Bylo by ideálne zorganizovať "osobnú skrinku" pre každého člena rodiny, ak to oblasť samozrejme dovolí. Verte mi, je to skvelý spôsob, ako udržať poriadok dlho.
Je dôležité:
  • skladovať obuv kompetentne tak, aby sa jeho tvar nezhoršil (najmä topánky s vysokými členkami);

  • Ak sú v dome malé deti, niekedy nie je ľahké nájsť druhú topánku z páru. Obuv však musí byť v plnom rozsahu;

  • Neodťahujte topánky, ktoré potrebujú opravu. Musí byť udržiavaný v dokonalom poriadku, inak sneh môže byť pre vás nepríjemným prekvapením;

  • akékoľvek topánky vyžadujú vetranie, najmä počas dlhodobého skladovania;

  • drahé topánky by mali byť uložené s nosmi, tesne plnené papierom alebo držané na špeciálnej obuvi;

  • Vertikálne ukladanie je vhodnejšie na posúdenie, ale bude vyžadovať viac starostlivosti o topánky. Platí to najmä pre otvorené časti šatne, keď sa na obuvi hromadí prach.
Príklady uloženia obuvi na fotografii
Povedzte nám, ako obvykle si udržujete topánky. Zdieľajte nápady v komentároch.

Loading...