Interiér

Pistácie farba v interiéri

Pistácie farby možno správne považovať za univerzálny a dokonca základný odtieň pre návrh interiéru. Je perfektne kombinovaná s mnohými paletami, nevytvára, ale zároveň plní priestor energiou, dynamikou a sviežosťou.

Vlastnosti použitia pistácie farba v interiéroch

Dokončenie interiéru pomocou tohto odtieňa nie je nezvyčajné. Prírodné krásy svetlej zelene vždy priťahovali dizajnérov a stylistov. Táto farba je skvelou voľbou pre izby s nedostatočným prirodzeným svetlom.

Ale aj s umelým svetlom pištoľ nestráca svoj jas a prírodné kúzlo.

Zelená je oko priaznivá, takže nikdy neopotrebuje pneumatiky. Je to vhodné v každej izbe, či už je to kuchyňa, škôlka alebo obývacia izba. Je dokonale kombinovaný so svetlom aj s tmavým nábytkom.

Pistácie nie sú vždy dominantné. Úžasne a čerstvý, vyzerá to ako prízvuk poznámky vo forme svetlo zelené záclony a ďalšie prvky vo forme dekoračných vankúšov, koberčekov.

Pistácie dokonca tón nepotrebuje žiadne dodatky (šablóny, samolepky, výkresy). Výnimkou môžu byť zelené záclony so vzorom ako dodatočným dekoračným prvkom.

Pistácie farba: harmonické kombinácie

Napriek všetkým výhodám pistáciovej farby je jej úspešná kombinácia s inými odtieňmi v skutočnosti tvorivou a náročnou prácou, ktorá si vyžaduje určité zručnosti a vedomosti. Ktoré tóny dobre harmonizujú s pistáciou?

biela

Takáto kombinácia je považovaná za jednu z najúspešnejších kombinácií v interiéri, obzvlášť dôležitá pre malé miestnosti - možno povedať klasickú, win-win verziu.

béžový

Možno najsmysluplnejší piškótový spoločník je béžový! Táto prirodzená, prirodzená, uvoľnená kombinácia uspokojí aj tie najnáročnejšie estetické vkusy.

žltý

Pozitívna žltá s pištoľou - veselá kombinácia pre váš interiér. Svetlo žltá môže slúžiť ako prízvuk interiéru, bledožltá - ako základný tón.

modrý

Modrá alebo tyrkysová spolu so zelenou farbou pripomína farbu mora. Modré odtiene vyzerajú veľmi dobre na pozadí pistácie a ako hlavné príslušenstvo.

oranžový

Svetlý zelený tón je výbornou základňou na vytvorenie jasného kontrastu s broskyňovou alebo oranžovou farbou. Tento rad bude ideálnym riešením pre detskú izbu.

ružový

Kombinácia pistácie a ružovej je sama o sebe veľmi romantická. Ide o krásnu a dosť zaujímavú konštrukciu pre miestnosť malej princeznej alebo dokonca obývacej izby.

hnedý

Hnedé a pistácie sú vždy v harmónii. Čo môže byť prirodzenejšie a prirodzenejšie ako kombinácia mäkkých zelených stien a dreveného nábytku?

čierna

Nontriviálny kontrast pre moderný štýl - pistácie s čiernym duetom. Takéto riešenie je pre odvážne a štýlové experimenty.

Rada: v interiéroch sa prírodné materiály vždy organicky vyzerajú. A v spoločnosti s pistáciovým odtieňom - ​​bez výnimky! Nebojte sa kombinovať drevo, bambus alebo kameň so zelenými tónmi vášho domu.

Pistácie v rôznych štylistických riešeniach

Pistácie farba sa často nachádza v dizajne takých moderných štýlov ako minimalizmus, hi-tech, súčasnosť. Po prvé, pre svoju harmonickú kombináciu s plastom, leskom, chrómovými dielmi.

V dnešnej dobe rozšírený ekologický štýl perfektne nadobúda prirodzený zelený odtieň. Pistácie ako prízvuk farba je krásna v eklektickom interiéri alebo pop art štýle.

Tuscan design smer, samozrejme, víta prírodné drevo, rôzne kované predmety a zelené tóny.

Francúzsky štýl Provence je svetlý a romantický. Množstvo textílií, vaní, krásnych košov a ďalších doplnkov bude vynikajúcim sprievodom k pistáciovému odtieňu.

Pistácie farba v dizajne kuchyne

Pred použitím farby pistácie v kuchyni je potrebné rozhodnúť, akú úlohu bude zohrávať - ​​dominantná alebo sekundárna. Svetlý, zelený odtieň stien sa dokonale zosúladí s ľahkým aj tmavým nábytkom. Bambusové, drevené, kamenné nábytkové prvky na pozadí pistácie sú skvelou konštrukčnou možnosťou pre kuchyňu.

Naopak zelený farebný kuchynský nábytok má smaragdové, víno alebo morské steny. V tomto prípade kuchyňa pištoľ zriedi bohatú farbu stien.

Je dôležité zabrániť vplyvu zlúčenia tónov. Je potrebné obnoviť zelený odtieň harmonizujúcich farieb.

Pistácie farby v interiéri obývacej izby

Rovnako ako v kuchyni, vo vnútornom priestore obývačky môže pistácie tiež pôsobiť ako prízvuk alebo primárna farba. Svetlozelené tóny vizuálne rozširujú priestor, ktorý je veľmi dôležitý v malých obývačkách. Ale nie menej krásne, budú sa pozerať v priestranných izbách. Vo veľkej obývačke s dobrým osvetlením sú steny pistácií ideálne kombinované napríklad s fialovým mäkkým nábytkom. Biely strop priaznivo zdôrazňuje harmonický kontrast dvoch odtieňov.

Ak chcete dať obývačke viac klasiku, pistácie môžu byť kombinované s pastelovými farbami. Jednoduché béžové na stenách - vynikajúce zázemie pre ľahké zelené akcenty vo forme záclon, pohoviek a kresiel.

škôlka

Každý rodič sa stará o útulný a pohodlný kútik pre svoje dieťa. A pištoľová farba v dizajne detskej izby bude veľmi užitočná. Dekoratívne vankúše, pohovky, tapety, tienidlo, panel alebo koberec sú skvelé miesta pre tento zelený odtieň.

Nezabudnite na zaujímavé kombinácie. Takže pistácie s ružovou, karmínovou alebo vínovou farbou - to, čo potrebujete pre miestnosť dievčaťa; s modrou alebo hnedou je vynikajúcou možnosťou pre chlapcovú spálňu.

Aké tóny si vyberiete pre svoj interiér?

Loading...