Články

Oddych v Lermontovo na Čiernom mori: útulné miesta pre turistov

Lermontovo je ďalší vynikajúci letovisko v Čiernom mori. Výhodou tohto miesta sú čisté a dobre vybavené pláže. Roztiahli sa niekoľko kilometrov. Šírka 50 metrov je celkom dostatočná na pohodlné ubytovanie mnohých turistov.

V centre obce je hlavná pláž. Je úplne pokrytá kamienkami. O niečo ďalej smerom k Soči je piesočná pláž s názvom Gold Coast. Práve tu ide rodina s deťmi, pretože dno je mäkké, vstup do vody je jemný a vyrovnaný. V tomto prípade je mesto na tomto mieste často teplé a pokojné. Pozdĺž pláže sú početné kaviarne, reštaurácie, bary, obchody a ďalšie.

Turisti si môžu vybrať z mnohých atrakcií, ktoré sa im najviac páčia. Zvlášť obľúbené sú vodné aktivity. V prenájme kancelárie si môžete prenajať katamarán, loď, jet ski a ďalšie. Môžete tiež jazdiť na vodných cestách.

Tí, ktorí sú unavení z dovolenky na pláži, odporúčame ísť na výlet. Miestne atrakcie si môžete pozrieť na koni. Výlet na vodopády priláka milovníkov prírody a z potápačskej lode môžete obdivovať nádherný výhľad na more.

Dovolenka v Lermontove v lete roku 2018: ceny pre súkromný sektor a penzióny v blízkosti mora

Ubytovanie pri mori je možné niekoľkými spôsobmi. Jeden z najúspornejších sa považuje za prenájom miestností v súkromnom sektore. Dokonca aj izby v prvej línii nebudú zasiahnuté vreckami osoby s priemernými príjmami. To je ďalší dôvod pre vysokú popularitu Lermontovo.

Turisti sa môžu usadiť v komfortne zariadených chatách, apartmánoch, penziónoch, na táboroch a v kempingoch. Súkromný sektor má takmer vždy pohodlné parkovanie. Mnohé z nich sú vybavené ochrannými krytinami.

Penzión "On Lenina" s 52 izbami sa nachádza len 0,6 km od centra obce. Ubytovanie v dobre vybavených izbách bude stáť od 2200 rubľov. Ďalší penzión "Golden Lily" sa nachádza len 300 metrov od pláže. Ubytovanie tu bude stáť 2200 rubľov.

Penzión v Sovkhoznaya 13 ponúka stráviť týždeň za pouhých 5300 rubľov. Tu si môžete prenajať dvojlôžkovú izbu s jednou alebo dvoma lôžkami. Centrum je vzdialené len 150 metrov.

Penzión Paradise žiada týždeň vo svojich stenách 8400 rubľov. Hotel ponúka dvojlôžkové izby s oddelenými lôžkami. Centrum penziónu je vzdialené 900 metrov.

V prípade potreby môžete nájsť ďalšie možnosti rozpočtu. Všetko závisí od úrovne komfortu, ktorý je prijateľný pre každého hosťa.

Rekreačné strediská, sanatóriá a dôchodky

Okrem uvedených možností existujú motely, penzióny a rekreačné centrá, ktoré ponúkajú komplexné opatrenia zahrnuté v balíku s ubytovaním.

Penzión "Seagull" ponúka prenájom miestnosti pre dvoch dospelých len pre 3300 rubľov. Hostia budú môcť žiť v letných domoch hospodárskej triedy a mať plnú penziu. Všetci sa tu očakávajú od júna do septembra.

Penzión Azure ponúka komplex akcií a výber z 4, 5 alebo 3 jedál denne. Cena ubytovania sa pohybuje od 1000 do 1900 rubľov.

Ďalší populárny penzión sa nazýva Ural Teremok. Cena sa líši v závislosti od sezóny a vybraných možností od 500 do 2500 rubľov. Balík obsahuje tri jedlá a súbor obnovovacích procedúr.

Ubytovanie v Lermontovo

Pre tých, ktorí chcú žiť v najkomfortnejších podmienkach, je na pobreží veľa hotelov a hotelov, z ktorých niektoré pracujú na systéme "all inclusive". Medzi dostupnými možnosťami je v prvom rade potrebné zvážiť nasledujúce skutočnosti:

 • Hotel "Rostov" sa nachádza 1 km od centra a len 550 metrov od pláže. Ubytovanie tu bude stáť 2350 rubľov za deň.
 • "Flamingo" sa nachádza na prvej línii a iba 50 metrov oddeľuje hostí od mora. Wi-Fi je k dispozícii na mieste. Deň v jednom z miestnych čísel bude stáť 3000 rubľov.
 • "Victoria" sa nachádza priamo na nábreží. Do mora odtiaľto len 130 metrov. Náklady na bývanie - 1950 rubľov.
 • "Light House" sa nachádza 110 metrov od mora. Pre hotelovú izbu bude musieť zaplatiť z 3500 rubľov. Táto suma zahŕňa raňajky.
 • "Golden Hills" sa nachádza len 35 metrov od pláže. Wi-Fi je k dispozícii na mieste. Ubytovanie tu bude stáť od 6900 rubľov za deň.
 • "Golden Sunrise" uspokojuje návštevníkov s bezplatným Wi-Fi pripojením na internet a raňajkami, ktoré sú zahrnuté v cene izby. Je 3800 rubľov.

"All Inclusive"

Hotel "Marseille", ktorý sa nachádza na ulici Lenin, ponúka odpočinok v systéme "all inclusive". Na to, aby ste sa dostali k moru, je potrebné prekonať 400 metrov, do centra len 700 metrov. Cena za ubytovanie s plnou penziou je od 2 200 rubľov.

Hotel "Mountain Valley" pracuje na tom istom systéme. Je vzdialený 3,6 km od mora a 3,2 km od centra. Ubytovanie v hoteli bude stáť od 6000 rubľov za deň.

Výhody a nevýhody voľného času v Lermontove, recenzie turistov

Výkrične o zvyškoch v dedine Lermontovo hovoria recenzie turistov. Tisíce názorov jasne odrážajú popularitu rezortu medzi ruskými občanmi aj zahraničnými návštevníkmi.

Medzi výhody obce:

 • vysoká úroveň izbovej služby v hoteloch a izbách v súkromnom sektore;
 • rozmanitosť zábavy;
 • čistý vzduch;
 • dobré jedlo;
 • dobre upravené pláže.

Ostatní turisti tvrdia, že môžu mať len tých, ktorí chýbajú v Sovietskom zväze, pretože sprievod v obci je vhodný. V rovnakej dobe, ceny sú ďaleko od "sovietskeho". Tiež hostia dediny nie sú spokojní s tým, že miestne kaviarne pracujú len jednu hodinu alebo dve v noci.

Každý rok sa podmienky v Lermontove zlepšujú. Pláž je čoraz viac rozvinutou infraštruktúrou, v meste sa nachádza viac a viac moderných miest pre stravovanie a ubytovanie. To všetko nepochybne zvýši počet dobrých recenzií a minimalizuje spätnú väzbu od nespokojných turistov. Ale aj teraz je oveľa viac pozitívnych názorov.

Loading...