Svet

TOP centenariáni Ruska v rôznych verziách

Rusko vo všetkých fázach histórie sa nepovažuje za najlepšiu krajinu na celý život. Existujú tu však ľudia, ktorí prekvapili spoločnosť svojou dĺžkou života.

Ruské sté výročia vo svetovom rebríčku

Ak vezmeme do úvahy dlhovekosť Ruska v globálnom meradle, organizácia GRG nemôže zahrnúť každého do svojho hodnotenia. Problém spočíva v prísnych pravidlách, ktoré vyžadujú, aby členovia organizácie dôsledne monitorovali prítomnosť a pravosť dokladov totožnosti, a čo je najdôležitejšie, dátum narodenia žiadateľov v zozname. Okrem toho sa tieto dokumenty musia preložiť do angličtiny.

Pre tých, ktorí sú 110 rokov v Rusku, v čase svojho narodenia nie vždy vydali žiadne dokumenty. Poľnohospodári boli úplne zbavení tohto práva. Avšak aj v zoznamoch GRG je rodák z Ruska, ktorý žil viac ako 110 rokov. Toto je Elena Čechovičová. Narodila sa v ZSSR, ale žila väčšinu svojho života v USA a Nemecku.

Niektorí krajania majú tendenciu sa pridať za rok, z určitého hľadiska to zlepšuje stav. Výrazným príkladom bol Gregory Nestor. Tvrdil, že je už 116 rokov a potvrdil to moderným pasom. Ale čoskoro špecializované orgány zistili, že Gregory bol v skutočnosti 96 rokov.

Ľudia na zozname dlhých pečene v Rusku

Rusko má svoje vlastné národné ocenenie, Strom života, ktorý nie je pre kandidátov taký dôležitý. Toto ocenenie je rozdelené na nominácie "Long-Heart of Russia" a "Creative Long-Heart of Russia". Prvou a najznámejšou z nich bola Varvara Semeniková, ktorá žila 117 rokov a Shamsinisa Asylgareyevová, ktorá si podmanila 111-ročnú známku.

Anischuk Ekaterina Trofimovna

Anischuk Ekaterina Trofimovna sa narodila v roku 1903 v regióne Novosibirsk. Teraz už má štyri deti vo svojej rodine, 18 vnukov, 11 pra-vnukov a 10 pravnukov. Celý môj život Anishchuk pracoval v poľnohospodárstve. V ťažkých vojnových rokoch pracoval Ekaterina Trofimovna ako stabilný chlapec, nesl poštou, pracoval na terénnych prácach.

Manžel hrdinky bojoval s rozvahou, prešiel vojnou a stretol sa s víťazstvom v Berlíne. Zomrel v roku 1959 a samotná Anishchuk je stále nažive. V súčasnosti je považovaná za najstaršiu osobu v Rusku.

Bisembeyeva Tanzília Nasihanovna

Tanzília sa narodila v roku 1896 v dedine Islamgazy provincie Astrachán. Podľa niektorých informácií je druhou osobou na svete, ktorá žila až 120 rokov. Skutočnosť dlhovekosti hrdinky je oficiálne zaregistrovaná v ruskej knihe záznamov. Bisembeev má troch synov, desať vnukov, 24 pra-vnukov a dokonca aj dvoch pra-pra-vnukov. Teraz žije v obci Alcha v regióne Krasnojarsk s najmladším synom.

Samotná žena sa narodila vo veľkej rodine. Má sedem sestier a bratov. Tanzília bola dvakrát ženatá. V prvom manželstve porodila dieťa, ktoré zomrelo v ranom veku. Od druhého ľavého troch synov. Až do veku 100 rokov žena nikdy nechodila k lekárom a až po storočí sa rozhodla podstúpiť operáciu na zlepšenie vízie. Teraz dlhý pečeň takmer nikdy nevyjde von, pretože sa rýchlo unaví. Napriek tomu plne slúži a nikdy nečiní.

Alexey Yakovlevich Koya

Alexey Yakovlevich Koya sa narodil v júli 1908. Žil v okrese Velikoluksky v obci Borki. V rodine jeho rodičov boli 4 deti, rovnako ako v rodine Alekseja Jakovleviča. Vo dňoch Veľkej vlasteneckej vojny Koya šla na frontu ako súčasť pechoty a dostala sa do Berlína. Na tejto ťažkej ceste bol zranený a zajatý.

Po vojne dal hrdina všetku svoju silu pracovať na poli. Po odchode do dôchodku pracoval na dvore. V tejto láske k poľnohospodárstvu, Koya videl tajomstvo svojej dlhovekosti. Hlavná časť jedla v strave Alexeja Jakovleviča, ktorý sa rozrástol v jeho rukách.

Shamsinisa Asylgareyeva

Shamsinisa Asylgareyeva sa stala jedným z prvých víťazov ceny Tree of Life. Stalo sa to v roku 2008. V tom roku skončila 111 rokov. Žena je tiež známa ako matka hrdinky pre narodenie a výchovu desiatich detí. Zomrela vo veku 114 rokov. V posledných rokoch žila s jednou z jej dcér, ktorá v tom čase prešla už 70 rokov. Až do posledného dňa si žena zachovala úžasnú pozíciu a aktívne sa podieľala na verejnom živote.

Semennikova Varvara Konstantinovna

Varvara Semenniková bola oficiálne uznaná za najstaršieho obyvateľa krajiny. Narodila sa 22. mája 1890. V roku 2007 získala diplom Rady federácie na 6. európskom kongrese Medzinárodnej asociácie gerontológov a geriatrie. Rovnako dostala 117 tisíc rubľov, tisíc za každý rok svojho života.

Hrdina národnosti Evenki. Strávila celý svoj život v tundry. Už v starobe absolvovala výchovu štyroch detí. Považujú ju za svoju matku. Domorodé deti Semennikova zomreli v ranom veku. Až do veku 90 rokov sa žena zaoberala pasenie sobov, obchod, ktorý zdedil po smrti svojho manžela. Varvarov príspevok k rozvoju rodnej dediny bol poznačený titulom.

Barbara pripustila, že pred dosiahnutím veku 100 rokov si stále dovolila vynechať pohár a tiež veľa fajčila. Ženské menu bolo väčšinou z rýb a zveriny. Až do posledného dňa bola žena aktívna a primeraná.

Lobaznov Magomed

Lobaznov Magomed sa narodil v roku 1890 a žil až 123 rokov. Ľudia z najodľahlejších kútov krajiny prišli do dediny Gedari na radu od starého otca Magomeda. Lobaznov si vo svojej dedine užil česť. Jeho dedinčania ho počúvali a vyrovnávali sa s múdrym starým mužom.

Magomed Lobzanov, spolu s inými čečencami, bol deportovaný do Kazachstanu. Po odchode do dôchodku sa hrdina vrátil domov a zostal tu až do posledného dňa. Podarilo sa mu vziať dvakrát. V prvom manželstve neboli deti a z druhej manželky sa narodili 4 synovia. Neskôr mal Magomed 9 vnúčat a 12 pravnukov. Hrdina povedal, že dlhuje dlhú životnosť správnej výživy.

Tuti Yusupova

Tuti Yusupova sa narodil v roku 1880. Celý jej život žila v jednej z dedín Karakalpakia. Za 17 rokov bola ženatá a za 60 rokov jej manžel zomrel. Potom žena už nebola ženatá a žila sama. Žena sa stala známa vo svete vďaka veľkému počtu dedičov - detí, vnúčat a pra-vnukov, má viac ako sto.

Habimbal Khametova

Habimbal Khametova sa narodil v obci Aminevo. V čase jej smrti v roku 2011 mala 121 rokov. Nie je možné preukázať skutočnosť takéhoto dôstojného veku, pretože metrika ženy bola stratená dávno pred jej smrťou. Habimbal Khametová zdvihla svoje deti sama, pretože jej manžel zomrel vo vojne v mladom veku. Žena bola čarodejnica a úspešne zaobchádzala so svojimi dedinčanmi ľudovými metódami. Hrdinka považuje za tajomstvo dlhovekosti, miernej zdravej výživy, dlhých prechádzok, infúzií užitočných bylín a prísneho každodenného života.

Pelageya Zakurdaeva

Pelageya Zaukurdaeva sa narodil v roku 1886. Dátum narodenia ženy je zdokumentovaný a nie je spochybnený. Už v dospelosti dostal Pelagia vzdelanie. Ona bola ženatá 4 krát, ale nikdy nemala žiadne deti. Druhý manžel Pelagia mal deti z predchádzajúceho manželstva a Zakurdaeva ich vzbudil ako svoju vlastnú. V 118 rokoch Pelagia zomrela na zimu a prežila všetky svoje manželky.

Sarhat Rashidová

Sarhat Rashidová sa narodila vo svete a žila tam už 131 rokov. Spomienky na vládu posledného kráľa žili v pamäti. Celý jej život hrdinka bola ošetrená iba bylinami a denne sa modlili. Sarhad nedokázala zrodiť svoje deti, ale priniesla niekoho iného dieťa. Okolie hovorí o heroíne ako o vnímavej a pohostinnej žene.

Gosada Tsallaeva

Gosada Tsallaeva, vo veku 122 rokov, tvrdila, že had tajomne dal svojej dlhovekosti hada, ktorý ju kedysi uhryzol. Žena tvrdo pracovala celý svoj život a dokonca po odchode do dôchodku bola aktívne zapojená do svojej domácnosti. Zachovala si túto pozíciu až na 98 rokov, čo obdivovala. Tsallaeva získala 11 detí, z ktorých 4 boli adoptívni.

Strelnikova Maria Petrovna

Ďalšia žena, ktorá tvrdila úlohu najstaršieho Ruska, sa stala Strelnikovou Máriou Petrovnou. Jej strava pozostávala z mliečnych výrobkov a čerstvej zeleniny. Zneužívala kávu, ale vôbec nejedla mäso. Maria Petrovna si zachovala svoj výkon až do veku 81 rokov a zomrela vo veku 115 rokov.

Nezabudnite na dlhé pečene, ktoré sa stali slávnymi nielen pre ich večný život. Medzi najjasnejšie osobnosti:

Annenkov Nikolay - herec (100 rokov);

Semenova Marina - slávna balerína (101 rokov);

Sokolov Sergej - sovietsky minister obrany (101 rokov).Skutočný vek mnohých ruských dlhosrstých ošípaných zostane tajomstvom, pretože dokumenty, ktoré to potvrdzujú, jednoducho neexistujú alebo sú nenávratne stratené.

Loading...