Články

Zaujímavé a známe miesta v Londýne

Londýn je jednou z hlavných miest svetového cestovného ruchu. To priťahuje, ako magnet, hostí z celého sveta s jeho svetlé pamiatky a krásne miesta. A dokonca ani nepriaznivé počasie nezabráni zvedavému turistovi získať estetické potešenie na každom kroku.

Existuje viac ako 300 rôznych múzeí a galérií. Každý dom môže byť považovaný za predmet architektonického umenia. Každá oblasť mesta má svoj vlastný charakter a špecifické črty: mesto sa vyznačuje úctou, SoHo má osobitnú miestnu príchuť, Westminster je plný historických pamiatok a Covent Garden je aristokratická a prísna. Z najväčšieho svetového ruského kolesa ("The Eye of London" 135 metrov) môžete preskúmať celé mesto. Pozornosť by sa mala venovať štadióne Wembley, mrakodrapu Gherkin, Miléniové kupole a oveľa viac.

Zaujímavé miesta v Londýne

Pre jednu návštevu je úplne nemožné preskúmať mesto úplne. Dokonca aj všetky najznámejšie pamiatky budú vyžadovať viac ako jeden mesiac v Londýne. Pri prvej návšteve by ste sa mali sústrediť na najznámejšie miesta v meste.

Veľký ben

Najslávnejšou časťou Westminsterského paláca je obrovská vežová veža, podľa ktorej všetci londýni kontrolujú čas svojich chronometrov. Táto vizitka mesta sa stala jednou z najvýraznejších architektonických pamiatok v Londýne. Stretnutia Domu lordov a poslaneckej snemovne sa konajú v samotnom paláci. Je ľahké sa stratiť v budove, pretože chodby s kilometrovým chodníkom niekedy spôsobujú, že hostia úplne strácajú smer.

Britské múzeum

Toto múzeum je považované za jedno z najväčších na svete. Hlavná časť výstavy má historickú a archeologickú povahu. Múzeum bolo založené v roku 1753, za čo britský parlament oficiálne vydal povolenie. Celková dĺžka galérií dosiahla 4 km, samotné sály, viac ako 90.

Buckinghamský palác

V súčasnej dobe na svete existuje len málo existujúcich a používaných na účely kráľovských palácov. Jedným z nich je Buckingham. Toto miesto dlhé roky zostáva oficiálnym sídlom kráľovnej Anglicka. Pobrežie Jej Veličenstva je 20 hektárov so záhradou. Na území je policajná stanica a dve poštové úrady. K dispozícii sú aj členovia nemocnice kráľovskej rodiny, bar, bazén. Môžete volať miesto s takou bohatou infraštruktúrou ako plnohodnotné mesto.

westminster

Aj tu, ako pred mnohými desaťročiami, sa rozhoduje osud britských občanov a mnohé dôležité otázky v živote krajiny. Oblasť bola postavená okolo miestneho kláštora v 7. storočí. Teraz sem prichádzajú turisti z celého sveta, ktorí s vlastnými očami navštívia Parlament, Trafalgarské námestie a Buckinghamský palác.

Westminsterské opátstvo

Táto budova nie je tak kultovým miestom, ako najhodnotnejšie úložisko kultúrneho dedičstva celého sveta. Tu sú zbierané poklady, ktoré predstavujú majstrovské diela užitočného umenia, umelecké predmety, ohromujúce unikátne tkaniny, predmety náboženského bohoslužieb a mnohé ďalšie.

Hyde Park

Hyde Park medzi miestnymi obyvateľmi len ako "pevnosť slobody prejavu." Tento park milujú hostia mesta a samotní Londýnčania. Aj davy turistov neznižujú kúzlo tohto miesta a jeho význam medzi miestnymi obyvateľmi.

Madame Tussauds

Toto múzeum je najväčšou voskovou expozíciou na svete. Jej pobočky je možné navštíviť v 10 mestách sveta. Tu sú umiestnené šikovne z voskových figúr slávnych politikov, hercov, spevákov, podnikateľov a ďalších verejných činiteľov.

Múzeum Sherlocka Holmesa

Všetci fanúšikovia Sherlocka Holmesa vedia, že fiktívny detektív žil na Baker Street v byte 221B. V čase napísania knihy existovala taká ulica, ale posledná dom mala číslo 100. Teraz na tejto ulici na 221B sa nachádza múzeum Sherlocka Holmesa, ktoré hľadajú nielen milovníci detektívnych príbehov, ale všetci, ktorí toto meno poznajú.

Národná galéria

Národná galéria v Londýne je jedným z najväčších skladov obrazov. Existuje viac ako 2000 majstrovských diel svetovej triedy, ktoré predstavujú maľbu západnej Európy z 12. až 20. storočia.

Oxford Street

Všetky turistické chodníky vedú návštevníkov hlavného mesta na Oxford Street. Tu milovníci nákupov budú môcť získať maximálne potešenie, pretože najdrahšie obchody sú sústredené na tejto ulici. Vo všetkých sprievodcoch je toto miesto opísané ako nákupné centrum v Londýne.

Piccadilly cirkus

Piccadilly Street spievali mnohí spisovatelia a hudobníci. Preto aj tí, ktorí nikdy neboli v Londýne, o tom počuli. Ulica je považovaná za jednu z najrušnejších. To nie je prekvapujúce, pretože návrh tejto časti mesta vyzerá obzvlášť jasný a zaujímavý. Okrem toho sa ulica nachádza v historickom a kultúrnom centre mesta.

Katedrála svätého Pavla

Katedrála stojí na najvyššom mieste v Londýne. Toto je ďalší svetový lídr - sv. Pavol je najväčší anglikánsky kostol v Európe. Okrem toho sa táto katedrála stala sídlom biskupa Londýna. Katedrála bola piaty v rade postavený na tomto mieste. Dátum jeho zobrazenia sa považuje za dátum 1708.

veža

Veža Londýn - symbol celej Anglicka. Jeho úloha v dejinách Británie urobila toto miesto jedným z najnavštevovanejších turistických miest. Jeho popularita vo svete je na vysokej úrovni medzi turistickými cestami.

Tower Bridge

Tento most bol otvorený v roku 1894. Neobvyklý dizajn je, že je nastaviteľný aj visiaci. Centrálny segment v dolnej časti mosta je rozvedený, aby umožnil lodi prejsť, zatiaľ čo horná galéria je otvorená pre chodcov.

Divadlo Globus

The Globe je jedno z najstarších divadiel v Anglicku. Existujú už dve divadlá s týmto menom a toto sa stalo tretím. Prvý z nich vyrástol na brehu rieky Temže v roku 1599. Bol postavený s peniazmi divadelného súboru, vrátane samotného Williama Shakespeara.

Okrem vyššie uvedených, divadlo Covent Garden, Trafalgarské námestie, Abbey Road, Albert Hall, Boro Market, Victoria Station, Curté Institute, Saatchi Institute, Tate a Tate Modern, Grace Inn, Greenwich, Green Park a stovky ďalších jedinečných miest ako je. Samozrejme, bude to trvať veľa času, ale je to výborný dôvod, prečo sa znovu a znovu vrátiť do Londýna.

Loading...