Články

Microblade: vlastnosti postupu a starostlivosť o obočie

Trendy vo svete makeupu sa často menia, ale to sa nevzťahuje na obočie. Teraz v trende celkom široký, silné obočie správnej formy. Samozrejme, dievčatá s dobrými prirodzenými údajmi potrebujú len trochu na to, aby ich upravili. Ak však nepatríte k ich číslu, zvážte vykonanie postupu s názvom mikrobladenie. Ďalej sa pozrieme na všetky jeho funkcie.

Čo je mikrobladenie?

Dlhý čas dievčatá robili tetovacie obočie, ktoré neskôr bolo celkom viditeľné. Teraz je tu nová unikátna technológia nazývaná mikrobladenie. Na rozdiel od predchádzajúcej verzie vám umožňuje kresliť veľmi jemné vlasy, ktoré sú takmer nemožné odlíšiť od prirodzených. Robí to špeciálne zariadenie, ktoré vyzerá veľmi podobne ako rukoväť s tenkou čepeľou na konci. Prístroj okrem toho vibruje, čo poskytuje maximálnu zrozumiteľnosť.

Najčastejšie si dievčatá zvolia takéto postupy na úpravu tvaru a farby obočia. Toto je naozaj správne rozhodnutie, vďaka čomu už dlhší čas nebudete musieť navštíviť majstra pre ich ďalšiu opravu.

Tiež mikrobladenie vám umožňuje upraviť výraznú asymetriu a naplniť priestor malým množstvom chĺpkov. Dobrý sprievodca pomôže skryť aj malé jazvy alebo jazvy pomocou tohto postupu. Súhlasím, je to naozaj skvelé.

V dôsledku toho obočia vyzerajú veľmi prirodzene a čo najprirodzenejší. V tomto prípade je celý prázdny priestor naplnený a chĺpky budú mať najvhodnejšiu polohu a smer. Preto po dlhšom postupe nebudete potrebovať ceruzky alebo tieň, aby ste ich zdôraznili.

Výhody zahŕňajú trvanlivosť výsledku. A tiež skutočnosť, že časom pigment nezmení farbu, ale postupne stráca svoju intenzitu. V tomto prípade môžete vykonať opravu, aby ste vrátili efekt, ktorý sa vám páči.

Mikroblaning: Postupové kroky

Dobrý majster vždy začína rozhovorom. Toto je veľmi dôležitá fáza, pretože musíte vysvetliť vaše želania čo najpresnejšie alebo zobraziť fotografiu. Potom sprievodca nakreslí vhodnú formu s ceruzkou. V tejto chvíli sa uistite, že sa pozeráte na seba v zrkadle. Ak všetko padne, potom sprievodca odstráni prebytočné vlasy.

Po dezinfekcii vždy pokračujte v anestézii. Na rozdiel od tetovania nebude mikrovlákno príliš bolestivé. Napriek tomu je citlivosť pokožky pre každého rozdielna, preto sa vždy vykonáva anestézia. Často ide o špeciálny anestetický krém, ktorý sa aplikuje okolo obočia.

V závislosti od požadovaného výsledku vám sprievodca ponúkne možnosti na aplikáciu pigmentu. Technika tieňa vám umožňuje vytvoriť prirodzenú, ale zároveň bohatú farbu čela. Tento efekt je spôsobený kresbou v kombinácii s pigmentovým spevňovaním. Najčastejšie sa táto technika používa v prípade, keď sú obočie celkom zriedkavé.

Technika na vlasy je vhodná pre takmer každého a umožňuje vám zvýšiť hrúbku a hrúbku chĺpkov. Ponúka sa pri zohľadnení jednotlivých vlastností obočia, aby sa dobre naplnili pigmentom.

Samotný postup sa uskutočňuje v dvoch fázach. Na prvú vrstvu farby sa aplikuje vo forme vlasov. Výsledkom je, že obočie vyzerá veľmi jasne a má tmavšiu farbu, ako chcete. V skutočnosti ide o dočasný účinok. Koniec koncov, doslova za dva dni sa môžu objaviť malé okraje na obočiach, ktoré veľmi rýchlo klesajú.


O mesiac neskôr sa postarajte o opravu. Pri tomto postupe sa master ukáže, ako dobre drží pigment a vyplní miesto na potrebných miestach. Keď kôra klesne druhýkrát, bude konečný výsledok, ktorý bude trvať rok.

Odporúčania pred a po ukončení procedúry

Predtým, než začnete konzultovať s odborníkom, odporúčame vám premyslieť, aký tvar a farbu chcete vidieť vaše obočie. To je veľmi dôležité, pretože po postupe nemôžete niečo okamžite zmeniť.

Priamo v konzultácii sa dobrý pán pýta na vás veľa otázok o tom, čo presne chcete dostávať. To znamená tvar, farbu, línie ohybu atď. Ak máte jazvu, určite, či chcete skryť. Iba takýmto spôsobom môže majster ponúknuť najvhodnejšiu možnosť.

Pokiaľ ide o obmedzenia, kapitán vždy vydáva individuálne odporúčania. Existujú však bežné, ktoré musíte určite dodržiavať. Najmenej dva dni musíte prestať užívať antibiotiká, ak ich užívate. Aj počas tohto obdobia nemôžete piť alkohol. Má dosť silný účinok na telo a dokonca za niekoľko dní môže narušiť prácu.


Ďalšou vecou, ​​ktorú treba vyhnúť, je návšteva solária. Faktom je, že tento postup prispieva k tomu, že sa koža stáva menej náchylnou na pigment. Tiež nepripájajte sa k postupu počas menštruácie a dva alebo tri dni pred týmto obdobím.

A samozrejme, nie je potrebné upraviť obočie pred procedúrou. Toto by malo byť vykonané kapitánom bezprostredne pred mikrobladením.

Pokiaľ ide o starostlivosť o obočie po procedúre, musíte veľmi jasne dodržiavať všetky pravidlá. Závisí to od toho, ako dlho bude výsledok trvať. Prvý deň je veľmi dôležité, aby ste si nevšimli obočie a nedotkli sa ho rukami. Používanie kozmetiky v tejto oblasti je kontraindikované. Takisto sa uistite, že v prvých dňoch na obočiach nespadajú slnečné lúče.

O dva dni neskôr môžete začať používať masť podľa pokynov sprievodcu. Najčastejšie odporúčajú získať "panthenol" alebo "depantín". Masť sa má aplikovať dvakrát denne na dva až tri dni. Krusty, ktoré sa môžu objaviť na obočiach, sa v žiadnom prípade nemôžu odtrhnúť. Po dvoch týždňoch uvidíte výsledok, za ktorý ste prišli k pánovi.

Mikroblaning: fotografia pred a po

Mikroblaning je skvelá príležitosť premeniť vaše obočie a dať im požadovaný tvar. Navyše, vďaka tomuto postupu je možné zabudnúť na ich pravidelné farbenie a korekciu už dlhú dobu. A to šetrí veľa času, najmä v modernom tempe života.

Pozrite si video: GETTING MY EYEBROWS MICROBLADED! Carli Bybel (Septembra 2019).